Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 01 styczeń 2011 - 19:10

@zbych mu chodziło pewnie o belkę przednią, jak widać nie tylko w okolicy sie one tak łamią.
Ja także jestem za Case, wyposażenie niegłupie, serwis z tego co mi wiadomo Case ma dobry, czyli nawet jak wystąpią problemy to nie ma problemów... :P Tylko te przednie obciążniki to nie potrzebne przy ładowaczu, spróbuj się z dealerem dogadać, żeby dał Ci tylne a przednich nie bierzesz.

Najpierw niech kolega @Exodus udowodni, że jest wiarygodny - jakoś do chwili obecnej nie doczekałem się potwierdzenia wiarygodności jego wypowiedzi - jeśli nie będzie zdjęć będzie wszystko jasne, że pisał brednie, a jeśli będą to ok przyjmę to do wiadomości... U mnie w okolicy również są Farmery i jakoś dziwnym trafem żaden się nie połamał...

Kolego @kubu365 właśnie o to mi chodziło, że jest po lewej stronie przy siedzeniu - miałem okazje przejechać się NH 5030 i uważam, że o wiele wygodniej jest jeśli rewers jest przy kierownicy, ale to może kwestia gustu lub przyzwyczajenia...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA Dzisiaj, 09:23
  •  

#42 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:51

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA TD5030 to ten sam ciągnik co JX80, więc czy ten czy ten to tylko rzecz gustu, wybór koloru, JD będzie droższy, więc cenowo lepszy jest NH i Case, ale jakościowo JD chyba będzie lepszy, chociaż krążą plotki, ze te ciągniki mają coraz więcej Chińskich rzeczy, ale nic na ten temat się więcej nie wypowiadam bo nie wiem za dużo :P

#43 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 00:50

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA posiadam proxe 8441 i ogólnie jak za te pieniądze to nie zaluje ze kupilem. Co do spalania to przy plugu wiecej jak 11-12 mi nie wezmie 4x 35 do zdecydowanych minusów można zaliczyc zwrotność przez kola 13,6 ale w 8441 to norma mozna odkrecic blotniki i ograniczniki podkrecic to cos tam sie jeszcze wycisnie i nie ma nawiewów ogrzewania na nogi tak wiec w zimie w nogi zimno:P ogólnie milo i przyjemnie nieraz biore go do agregatu 4,2 to tez sobie daje rade tyle ze ok 8km/h wiecej nie pójdzie, i brakuje wzmacniacza momentu ;/ nie mam z przodu obciazników i ponad tone spokojnie podniesie czyli podnosnik mocny:) biegi pod ręką rewers takze.

#44 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 09:35

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA kilkoma słowami podsumowując Zetor jeżeli chcesz mieć lepszy uciąg i większy udźwig a Case jeżeli chcesz zwinny i dobry do TUR-a spalanie z tego co piszecie wychodzi podobnie. Zetor ciut większe ale większa pojemność

#45 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:38

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA tyle ze do tura musi byc d*pa ciezka:) a znajomy ma td80 z turem to twierdzi ze zachodnie mają lekką konstrukcje nie wiem nie mam cytuje kolege swojego:)

#46 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:11

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA za dopłata może mieć obciążniki na tylne koła, jak często pracuje z turem, to się przydadzą, nie ma ich w standardzie, ale można je dokupić za niecałe 3tys złB)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share piodro4444

piodro4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:09

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA Ja na twoim miejscu brał bym Proxę.Cena jest nie wygórowana a jak dasz obciążniki na max to jest dość ciężki jak na ciągnik tej klasy.Z częściami nie ma problemu.Awaryjność też się liczy bo proximy to jak ktoś dba to kilka lat nie dotknie kluczem śrubki. Co do spalania takie sobie jak ktoś podczepi bronę talerzową 1.5m no to powie że spalanie wysokie :D Ja ci osobiście polecam traktorki zetora :). Pozdro ;)

Edytowany przez piodro4444, 24 styczeń 2011 - 09:49.

#48 Share Exodus

Exodus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:54

Jaki to model Farmera ??? Kiedy go dokładnie kupił??? Daj zdjęcia Farmera z Twojego warsztatu i zdjęcia prowizorycznych spawów pod osią... Wybacz kolego, ale dopiero wtedy będziesz wiarygodny...

Farmera ma może 3 lata.
Farmer 105 Koni.
Wymieniali mu 3 razy sprzęgło,jak się dowiedziałem wymienili też silnik na nowy od Białorusa.
Zobaczymy co będzie dalej,wiem jedno,że właściciel bardzo żałuje !
Wymiana + części około 3 tys zł.
Koszmarnie ciężko zmienia się tam też pasek klinowy ( słaby dostęp,konieczność zdejmowania rur ).
Wiem,bo pomagałem mechanikowi w pracy.
Do tego wysiadły już siłowniki podtrzymujące maskę.

Ja mam lambo 90 turbo 1999,kupione w agromiksie,ma już trochę lat,ale jak dotąd niezawodny jest.
Pozatym moje opony,a właściwie guma z których są zrobione po tylu latach trzyma się świetnie,chodzi o jej strukturę.
Natomiast w farmerze guma po tych 3 latach jakby parciała,łatwiej się uszkadzała,pewnie dlatego zmienili już wszystkie opony na nowe.

Jak coś się jeszcze dowiem to napiszę.
Pozdrawiam.

Załączone miniaturki

• 20110104629.jpg

#49 Share Exodus

Exodus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:21

za dopłata może mieć obciążniki na tylne koła, jak często pracuje z turem, to się przydadzą, nie ma ich w standardzie, ale można je dokupić za niecałe 3tys złB)

To dużo u nas za komplet obciążników na koła chcą 1400 zł netto.

#50 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:30

Zetor Proxima 8441, Farmer F-8244, Case JX80 czy Pronar 82SA dokładnie cena to chyba 2000zł za obciążniki, tylko nie wiem ile kg i 600zł za śruby <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 05 styczeń 2011 - 11:09

Farmera ma może 3 lata.
Farmer 105 Koni.
Wymieniali mu 3 razy sprzęgło,jak się dowiedziałem wymienili też silnik na nowy od Białorusa.
Zobaczymy co będzie dalej,wiem jedno,że właściciel bardzo żałuje !
Wymiana + części około 3 tys zł.
Koszmarnie ciężko zmienia się tam też pasek klinowy ( słaby dostęp,konieczność zdejmowania rur ).
Wiem,bo pomagałem mechanikowi w pracy.
Do tego wysiadły już siłowniki podtrzymujące maskę.

Ja mam lambo 90 turbo 1999,kupione w agromiksie,ma już trochę lat,ale jak dotąd niezawodny jest.
Pozatym moje opony,a właściwie guma z których są zrobione po tylu latach trzyma się świetnie,chodzi o jej strukturę.
Natomiast w farmerze guma po tych 3 latach jakby parciała,łatwiej się uszkadzała,pewnie dlatego zmienili już wszystkie opony na nowe.

Jak coś się jeszcze dowiem to napiszę.
Pozdrawiam.

Ja się nie dziwię, że właściciel żałuje - po tylu awariach... :blink: Co to jest za część na tym zdjęciu bo nie mogę zczaić... Ja mam Farmera z 2006 (coś ok.800mtg) i gumy jak nowe tzn. nic nie parcieje(opony Mitasa - czy jakoś tak).