crvx40

Plug Kverneland 4 obrotowka

Polecane posty

crvx40    11

Witam! Tak jak w temacie potrzebne mi sa kroje do pluga kverneland, mocowania mam tylko nie mam kroi. Sam nowy talerz kosztuje cos kolo 300zl i dlatego chcialbym zrobic takie kroje samemu tarcze wzialbym od krojow przy zwyklych plugach tylko te prety ktore trzymaja ten kroj bym dorobil. Jesli ma ktos takie kroje i moglby zrobic zdjecie i wstawic na AF z wymiarami to bylbym bardzo wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

A poco ci tyle kroji, wystarczy na ostatnim korpusie zeby od miedzy dorne okrajały. Moim zdaniem jest to zbyteczne no chyba ze łonke bedziesz orał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

No chodzi mi tylko o jeden ale zeby go zrobic musze wiedziec jaki jest oryginalny

 

Czy wasze obrotowe kvernelandy maja belke prosto zamocowana w wierzyczce czy pod skosem?chodzi mi o starsze modele z silownikiem z przodu bo w tych nowszych typu EM 100 sa juz na prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Belka musi byc prosto tak samo musisz idealnie ustawic ramiona w poziomie i szerokosci bo pługa nieustawisz

 

wysłałem foty na gg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Dzieki kolego Daniel ale u mnie belka jest lekko pod skosem i przy tych starszych modelach z lat 90 tak jest i chyba trzeba bedzie ramiona ustawic do belki nie rownolegle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

a orałes juz nim :o

jak pług stoji odczepiony to belka tez jst ukosnie a to dlatego ze plug musi pyc pod danym kontem ustawiony w trakcie pracy i dlatedo belka jest pochylo przy odczepionym pługu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

aha rozumiem oralem nim troche tzm probowalem bo niedawno go kupilismy i dlatego wiec ramiona trzeba ustawic do belki tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ramiona muszą być równo ustawione a kąt belki ustawiasz śrubą w klocku obrotu takim na końcu siłownika z frezowanymi fasolami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Czyli belka ma byc ustawiona rowno w poziomie czy pod skosem. Jesli pod skosem to pod jakim katem mniej wiecej? bo ja jestem zielony przy obrotowych plugach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

W poziomie ma być ustawiony tuz ciągnika tzn.ciśnienie w oponach odpowiednie ramiona równo i pług przypięty idealnie na środku ciągnika,resztę reguluje się w pługu i śrubą(cięgłem górnym zaczepu).Kąt belki i tym samym kąt pługa regulujesz zderzakiem obrotu czyli w przypadku kvernelanda śrubą nr 20 w klocku obrotu.Kąt ten zależy głównie od głębokości orki i pośrednio od szybkośći jazdy.Przy glębokiej orce ciągnik będzie bardziej przechylony w bruździe więc pług trzeba wyprostować pochylając go w przeciwną stronę.Czym większa prędkość koniec odkładni znowu opuszczamy w ziemię aby skiba nie leciała za daleko.To bardzo proste,wystarczy zacząć orać i wszystko zrozumiesz.Regulacja KV jest prosta ,bardziej upierdliwa jest w nim cała wieża klocek i cięgło obrotu.Swożeń wieży nie może mieć prawie żadnego luzu,bo zaraz będzie wyrabiał fasole na końcu siłownika a póżniej urywa cięgło, które kosztuje min 1500zł.Tak więc jak wieża ma więcej luzu trzeba do niej zajżeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

U mnie wieza stoi sztywno zadnych luzow takze z tym nie powinnno byc problemu. Dzieki kolego za odpowiedz napewno mi sie to przyda w pracy:)

 

Danielll dzieki za fotki ale ja mam inne mocowania na te kroje

 

Ma ktos moze katalog do obrotowego kvernelanda z lat 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Mam trochę części do takiego pługa,ale akurat kroje mam do overuma ze sprężyną .Prawie każdy da się przykręcić do twojego .Pewnie z zagonowej unii też będzie pasował na prawą stronę.Jak ci bardzo zależy na oryginale mogę zapytać kolegi on ma więcej rozebranych KV, albo bliżej wiosny będę jechał do niemiec po pługi to mogę coś znaleźć, na razie pracuję nad amazonkami d8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Moge załatwic ci kroje jak chcesz do obrotka oryginały jak Cie to interesuje pisz na gadu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Mam jeszcze jedno pytanie czy zamiast prostych ploz daloby sie zalozyc plozy trapezowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Chyba by się dało nie do każdego, ale kiedyś tak robiłem.Jak nie zapomnę to jutro zobaczę, bo mam plozy długie i trapezowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

ok Darpol bo bedzie czekac mnie wymiana tych ploz i moze zalozylbym trapezowe. A jest jakas roznica w orce z normalnymi plozami a trapezowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Oranie jest takie samo na obuch trapezowa to nowszy model i jest dwustronna,można ją odwrócić jak się trochę zedrze.Nie pamiętam gdzie położyłem trapezowe i nie mogę ich znaleźć bo troszkę śniegu napadało.te poste to mam przy korpusie który mam do sprzedania na dostawkę aby muszę rozejrzeć się za trapezami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Czy ktoś posiada pług LB lub EG. Pług LB Vario a EG Vario na resorze.Myślę o kupnie takiego.Ładnie wygląda.Pytanie jak to chodzi.

I ile kosztują do niego kroje tarczowe, bo uchwyt jest a nie ma talerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

tomek73 sam jeden talerz do kroja kosztuje prawie 300 zl wiec ja wole zrobic je sobie sam albo kupic uzywki w miare tanio. A co do plugow kverneland to bardzo lekko orza i ladnie kryja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja myślę o używanych talerzach.Jeden mam z uni a drugi to dorobię.Ważne że ramię jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Talerz zrobić to trochę trudno bo skąd wziąć materiał i wycinanie to plazma, albo palnik,otwory trudno wiercić .Łatwiej kupić krój od pługa polskiego albo od kombajnu ziemniaczanego i lekko go przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

No talerza to ja nie mam zamiaru robic bo to jest utwardzany material i byle czym sie tego nie zrobi tylko sam ten drazek bym dorobil a najlepiej jak by kupil orginalne uzywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj