Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJK

200 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2011 - 12:23

STRAJK Wteryniaże chcieli podwyżek za świadectwa, za nieruszanie d*py zza biórka, wypisywanie świadectw bez ogladania świn a teraz nic nie maja.

Według mnie ciekawie rozwiązano tę sytuację :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJK Dzisiaj, 07:43
  •  

#162 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 13:11

STRAJK Dopóki panowie Polscy rolnicy nie będą się sami ze sobą dogadywać dopóty "warszawiaki" będą Nas wykorzystywać i to za naszym przyzwoleniem. Rolnik w Polsce stara się być zawsze samowystarczalny a o spółce z sąsiadami to albo zaciera rączki że coś może na nich zarobi albo zapiera się nogami i rękami przed wstąpieniem do niej bo boi się że go okradną. Dlatego prawie wcale nie ma zakładów przetwórczych gdzie właścicielem jest grupa rolników a grupy producenckie nie rozwijają się prężnie. O zainwestowaniu kilkuset tysięcy złotych w ubojnię, chłodnię czy magazyny to dostaje gorączki i puka się w głowę tłumacząc że jest to nieopłacalne i szkoda pieniędzy. Znacie może przykłady gdzie kilku rolników kupiło sobie na spółkę jakąś może maszynę czy wspólnie nawozy lub ŚOR? Bo ja nie znam i pewnie zbyt szybko nie poznam.

#163 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 03 styczeń 2011 - 13:11

STRAJK http://www.medicusve...r=asc&start=225
Forum cwniaiaczków...

Racja Hubert na dodatek taki jeden to tylko żył z wypisywania świadectw i handlu lekami a jak bjest potzebnyto telefon miał już wyłacznoy w piątek wieczorem a o weekendzie nie powiem..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 13:13

STRAJK Ale wchodzi nowe pokolenie rolników, tacy młodzi jak na tym forum mogą działać inaczej.

#165 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:02

STRAJK Weteryniarze - może i cwaniaczki, ale p. Sawicki mówił że obniżki cen za świadectwa spowodowane są niską ceną trzody. Dziękuję za takie coś! Wielkie mi odciążenie dla rolnika. Droga jest prosta: my rolnicy dostajemy wiecej za trzodę, dajemy więcej za świadectwa weteryniarzom. Ja na takie coś bym poszedł bez wahania.

Tak jak pisał @UrsusCzesio, dlaczego my, kiedy wszystko drożeje, nie dostajemy więcej? Jacyś nauczyciele trochę pokrzyczeli i dostali podwyżki ;[
A nam to nikt nic nie da. Drożejące ŚOR, nawozy itd a za zborze czy za rzepak co? Teraz jest dobrze, ale jak będzie w żniwa i po nich? Jak zwykle wielkie g..wno :(

I jeszcze jedno. Ratowanie sektora mleczarskiego, w Agrobiznesie ostatnio było o jakimś spotkaniu w sprawie dopłat do bydła, bo jest za tanie. A o świniach to nikt nie wspomni, tylko jakieś marne grosze na świadectwach :(

#166 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:41

STRAJK Jeśli chodzi o to bydło mięsne to na chwilę obecną nie jest za tanie, ale chodzi to o to aby te dopłaty pomogły zachęcić rolników do produkcji opasów, ponieważ w UE ten rodzaj produkcji rolniczej jest deficytowy...

#167 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:52

STRAJK

Weteryniarze - może i cwaniaczki, ale p. Sawicki mówił że obniżki cen za świadectwa spowodowane są niską ceną trzody. Dziękuję za takie coś! Wielkie mi odciążenie dla rolnika. Droga jest prosta: my rolnicy dostajemy wiecej za trzodę, dajemy więcej za świadectwa weteryniarzom. Ja na takie coś bym poszedł bez wahania.

Tak jak pisał @UrsusCzesio, dlaczego my, kiedy wszystko drożeje, nie dostajemy więcej? Jacyś nauczyciele trochę pokrzyczeli i dostali podwyżki ;[
A nam to nikt nic nie da. Drożejące ŚOR, nawozy itd a za zborze czy za rzepak co? Teraz jest dobrze, ale jak będzie w żniwa i po nich? Jak zwykle wielkie g..wno :(

I jeszcze jedno. Ratowanie sektora mleczarskiego, w Agrobiznesie ostatnio było o jakimś spotkaniu w sprawie dopłat do bydła, bo jest za tanie. A o świniach to nikt nie wspomni, tylko jakieś marne grosze na świadectwach :(

I tutaj czarno na białym sprawdza się polskie powiedzenie, że polak jest marudny. Nigdy się polakowi nie dogodzi :D

Ja rzepak jest po 2000zł pszenica 1000zł to marudzenie o tym, że to sie kiedyś skonczy. Jak zboza sa tanie tez marudzą.

Trzeba się cieszyć chwilą, że mamy tak dobre ceny - nie tylko zboż ale i wieprzowiny!!!

Edytowany przez HubertOjdana, 03 styczeń 2011 - 14:55.

#168 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:56

STRAJK Hubert- wiem o tym że jest dobrze a nawet bardzo (na rynku zbóż oczywiście, co do wieprzowiny to się nie zgodzę). Jestem z tego powodu niezmiernie zadowolony i chciałbym takie ceny w żniwa :)

@StasiekS- my mamy z sąsiadem kupiony kombajn zbożowy i agregat uprawowy :D

Edytowany przez Senator, 03 styczeń 2011 - 14:57.

#169 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:57

STRAJK Zwięrzęta do ubojni bez śwaidectw ,a do pośredników z świadecteami i tak do jedengo miejsca trafią...

#170 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:34

STRAJK @Senator dlaczego nie zgodzisz się co do cen wieprzowiny ? miejscami daja 4,5zł/kg zywej masy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:30

STRAJK Zachciało im się strajkować przeciw zniesieniu świadectw, a dziś na spędach przyjmowali bez świadectw. Tak na tym wyszli, że już ile mogli powypisywać, a im zachciało się strajkować, kiedyś jak nie było świadectw to też żyli.

#172 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 17:53

STRAJK

@Senator dlaczego nie zgodzisz się co do cen wieprzowiny ? miejscami daja 4,5zł/kg zywej masy

kolego dobrze napisałeś "miejscami" i to zapewne jeszcze zakontraktowane mają to tyle dostaną ale normalnie to raczej nierealne jest dostać dziś 4,5zł/kg żywej masy dodając że teraz na rynku wieprzowiny jest duży zastój i rzeźnie świniaków nie chcą :unsure:
Ale i tak cieszmy się tym co mamy, jakoś idzie przeżyć to nie jest źle dzisiaj jest gorzej a jutro będzie lepiej, na pewno przyjdzie czas że trochę się odbijemy od dna ale niestety znowu ceny spadną ale i tak jakoś przeżyjemy :P nie takie kryzysy się przechodziło :D

#173 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:19

STRAJK @HubertOjdana- najwidoczniej ja nie łapię się do tych "miejsc" :D , lecz bardzo chciałbym, aby mi tyle dali za żywą masę ;)

@Cyzyk- miejmy, oj miejmy nadzieję ;) co do tych kryzysów to też racja, jak były poniżej 3 zł/kg daliśmy jakoś radę B)

#174 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:31

STRAJK Cofnij temat do tyłu, przeczytaj kilka postów wstecz zobaczysz gdzie jakie ceny są.

#175 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:01

STRAJK panowie zawsze swinki po5 nie beda jak sa w okolicach 4 trzeba dobrze kombinowac i jakos damy rade takie czasy juz sie na sztuce po 200zl zarabiac nie bedzie.teraz ilosc ilosc i jeszcze raz jakos ;) to jakos bedzie szlo ;)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#176 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:06

STRAJK @HubertOjdana- wiem, wiem :) Temat przeczytałem cały ;)

#177 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:40

STRAJK Panowie a przy cenie 4+vat to ile zostanie na czysto z tucznika w cyklu zamkniętym a w otwartym.Ktoś robił takie wyliczenia?Bo może faktycznie to na zero przy tej cenie się wychodzi.

#178 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:53

STRAJK WOPT = przychód / koszty

przychód = cena netto skupu świń wg wagi żywej (w zł/kg) x 110
koszty = 1,3 x [cena zakupu prosięcia (zł/szt.) + 0,192 x cena zboża (zł/tonę) + 0,048 x cena koncentratu (zł/tonę)]

Ponieważ każda z powyższych cen może być inna w każdym z gospodarstw/ferm, posługiwanie się takim wskaźnikiem pozwala porównać opłacalność tuczu w bardziej obiektywny sposób.
Jeżeli przychód jest równy kosztom, to wskaźnik = 1,00
Jeżeli przychód jest wyzszy od kosztów, to wskaźnik jest > 1,00 i tucz jest opłacalny.
Jeżeli przychód jest niższy od kosztów, to wskaźnik jest < 1,00 i tucz jest nieopłacalny.

Ja mam i swoje prosiaki i swoje zboże. Ale to jest ogolnie przyjęty wskaźnik opłacalności tuczu

Edytowany przez HubertOjdana, 03 styczeń 2011 - 20:55.

#179 Share Cyzyk

Cyzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:58

STRAJK Czasami wychodzi się trochę na plusie a czasem na minusie, według mnie nikt się w to nie bawi bo i po co, żeby się załamywać że tak mało zostaje przy tej cenie świń i paszy?? Lepiej robić tak żeby było za co żyć troszkę tu pokombinować trochę tam coś uskubnąć i jakoś się żyje <_< a jak przyjdą lepsze czasy to nikt nie liczy tylko się cieszy że świnie rosną i trochę kasy w kieszeni zostanie. Tak to już jest B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 00:18

STRAJK Weterynarze jakoś potrafią się dogadać na ich forum już jest 48 stron w temacie protestu.
http://www.medicusve...asc&start=70523