Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJK

200 odpowiedzi na ten temat

#101 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:18

STRAJK nie cytuj poprzedniego posta
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJK Dzisiaj, 15:30
  •  

#102 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:22

STRAJK dokładnie że przed naszym wejściem do UE były ursuski i zetorki a teraz co to nie ja bo dostałem zwroty i wielki Bamber jestem

a do ciebie MECHANIZATOR , nie uważam siebie za małego gospodarza mając 45 ha a park maszynowy też nie odbiega od dużych gosp wszystkie maszyny potrzebne mam i technicznie wedle postepu technicznego jak Ci co nabyli je z Prowu

Edytowany przez krzysiek55555666, 30 grudzień 2010 - 21:33.

#103 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:32

STRAJK moj ojciec na ten przyklad same juz w 97 roku zakupil, MF i kombakn claasa w 2001, 2004 rok zmienil az tyle, ze trzeba bylo 22% wiecej za maszyny placic ;)

tutaj nie chodzi o chwalenie sie czy zalenie, tylko o to, ze sie dalo isc z postepem normalnie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:46

STRAJK Panowie po mojemu to nie o to chodzi... Opłacalność jest albo jej nie ma, nie ważne czy jesteś rolnikiem, fizykiem czy hydraulikiem. Dziś liczy się skala produkcji. Niestety dziś patrzą na ilość nie na jakość. Nie ważne czy towaru czy usługi... Ten kto przejął po tatusiu kilka lat temu kilkadziesiąt czy kilkaset hektarów nie zrozumie tego co ma 7ha kocha ziemie i chce z niej żyć tak jak jego ojciec, dziadek itd. Smutne ale niestety , w mojej wsi 20 lat temu było 50 gospodarzy, dziś jest 20 . A co będzie za kolejne xx lat?

#105 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:11

STRAJK Jeśli chodzi o trzodę chlewną to w dzisiejszych czasach liczy się i ilość i jakość. Kiedyś miałem okazję się o tym przekonać jak przyjechali do mnie po świnie z ubojni i przez pomyłkę wpisali mi cenę taką jaka wynegocjował większy rolnik u którego również brali świnie(120sztuk) to zamiast 5,4 za klasę E dostałem 5,7(w przeliczeniu na wagę żywą 4,7+VAT) a w skupie bym za nie dostał 3,7 czyli o złotówkę mniej...
Duży może więcej...

#106 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:14

STRAJK moj tata przejal po swoim tacie 20 ha, inni z mojej wioski tez przejmowali po 20 ha i dzis - pracuja u mojego taty ;)

ja tez przejmuje 20 ha i tez chce z nich sie utrzymac i w miare mozliwosci rozwijac swoje gospodarstwo.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#107 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:14

STRAJK Wytłumaczcie mi jedną rzecz, dlaczego inne grupy takie jak lekarze, prawnicy, nauczyciele, weterynarze i wiele wiele innych dużo lepiej zarabiających zawodów głośno i wyraźnie domaga się podwyżek przez strajki i jest O.K. Tymczasem kiedy rolnik odezwie o lepsze traktowanie to jest "burok" pomijam tutaj skuteczność takiego strajku, bo myślę że tak czy siak nic by to nie dało. Popatrzcie na francuskich rolników gospodarzą o niebo lepszych warunkach niż my i mają śmiałość dopominać się o lepsze traktowanie, strajkują przy czym robią taki rozpieprz że nam to się w głowie nie mieści i nikt jakoś od buraków ich nie wyzywa.

#108 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:15

STRAJK polska panstwem stereotypow ;)

#109 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:41

STRAJK binek kwestia tylko taka że we francji rolników jest 10 razy mniej niz w polsce - w PL z rolnictwa utrzymuje się 20% ludnosci (statystycznie) a we francji ok 2% ludności

druga sprawa to taka ze inne zawody strajkują ale tylko dlatego ze np te które wymieniłes są na garnuszku budrzetowym i jak się upomna to moga coś wywalczyć bo tutaj od rządu zależy ich poziom dochodów - a w rolnictwie to nie rząd a rynek dyktuje ceny - słyszałes moze o strajkujacych włascicielach stacji benzynowych ?? albo właścicielach punktów gastronomicznych ??
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#110 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 23:16

STRAJK Dobrze w takim razie wściekłość francuzów powinna być 10 razy większa ponieważ dużo, dużo większe subwencje niż nasze idą tylko do 2% społeczeństwa. Druga sprawa owszem nie widziałem strajkujących właścicieli stacji benzynowych czy lokali gastronomicznych, ale widziałem kierowców ciężarówek, górników, stoczniowców. Jeszcze jedno Francuscy rolnicy też nie należą do budżetówki a jednak strajkują i jak to wytłumaczyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 23:53

STRAJK

dokładnie że przed naszym wejściem do UE były ursuski i zetorki a teraz co to nie ja bo dostałem zwroty i wielki Bamber jestem

a do ciebie MECHANIZATOR , nie uważam siebie za małego gospodarza mając 45 ha a park maszynowy też nie odbiega od dużych gosp wszystkie maszyny potrzebne mam i technicznie wedle postepu technicznego jak Ci co nabyli je z Prowu

jeśli dobrze zrozumiałem to Cie pojechał, że jakby nie było MGR, to byś cienko piszczał, bo nie dostałbyś zwrotu za zakupiony sprzęt <lol>

albo nawet dalej miałbyś Ciapka, bo nie miałbyś za co kupić

Było trzeba brać ziemię jak była za psi grosz a nie teraz lamentować...

Wiesz...ojciec przed 2004r miał takie maszyny :
Same Titan 190 - 96r
Same Explorer - 2001r
Ursus 1614 x2 - 1996r
Forschmit E-517 x2 - roczników nie pamiętam
Class Mega 208 - 2001r
Kverneland PS-100 6skib
Kverneland EM jakiś tam starszy model 4 skiby
Agregat Unia Kombi 6m
i wiele innych maszyn które słóża do dziś...dlatego nie bardzo rozumiem takich ważniaków jak Wy, którzy twierdzą, że wieksi rolnicy kupuja maszyny nowe tylko dlatego że jest dotacja z Unii..Wszystkei wyzej wymienione były kupowane bez zadnych dotacji.

#112 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 31 grudzień 2010 - 00:03

STRAJK a teraz masz nowego fendta i jd i napewno robota szybciej i sprawniej pójdzie:)niż 16 którą musiał byś pracować w polu dzień i noc żeby wyrobić się w terminie

#113 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2010 - 00:07

STRAJK No i ?

#114 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 31 grudzień 2010 - 00:34

STRAJK no i nie musisz się tyle męczyć i jest to bardziej ekonomiczne to co zrobisz 1 ciągnikiem zrobiłbyś 2

#115 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 07:19

STRAJK erni ale co to wnosi do tematu ??

przecierz Hubert napisał ze zanim ktokolwiek w PL pomyslał o programach unijnych on juz miał zachodni sprzet

w gospodarstwie w którym do niedawna pracowałem ciagnik JD był kupiony w 1997 roku razem z pługiem Kuhna a kombajn JD w 1996

w mojej okolicy ciagniki zachodnich firm zaczęły pojawiać się juz około 1995 roku - np w byłym kombinacie do którego należał PGR w mojej wsi w 1996 roku kupiono ciagnik MF 8160 z siewnikiem Horsha a w rok pózniej dwa kombajny MF 36 - a w wiekszosci duzych gospodarstw w okolicy w tym okresie zaczeły pojawiac się kombajny i ciagniki zachodnich firm Fendt Claas JD MF NH itd

#116 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 07:55

STRAJK @HubertOjdana-sorry ale jak piszesz o czasach w których można było brać ziemię za bezcen to chciałbym jedynie przypomnieć że taka ziemia z reguły była sprzedawana tzw. krewnym i znajomym królika (znam naprawdę sporo takich przykładów)-może u Ciebie było inaczej-ale to raczej byłby wyjątek potwierdzający regułę.

#117 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 08:02

STRAJK Jaro to niestety druga strona medalu - ale czy teraz jest lepiej ??

#118 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 08:11

STRAJK Znam sporo osób u których poziom inteligencji a dokładniej rzecz biorąc stopień udzielania "dobrych rad" zaskakująco wzrósł po nagłym (i najczęściej spodziewanym ;) ) wzbogaceniu się-jak to mówią-punkt widzenia zależy od punktu siedzenia-niektórzy z nas,nawet tu na forum cierpią na taki głód ziemi że cieszyć się tylko należy iż żyjemy w czasach w których żyjemy-dawniej z pewnością najechaliby zbrojnie uboższego sąsiada-bo po co małorolnemu hektary ?:P

#119 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 08:15

STRAJK Jaro - moze to jest wyjscie z sytuacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 08:22

STRAJK @Mechanizator-powiedz mi czy ja jestem jakiś nienormalny że nie odczuwam tzw."parcia na portfel"-w naszych czasach osoba która chce sobie spokojnie żyć z paru hektarków traktowana jest jak jakiś zaprzaniec,zakała ludzkiego rodu (bo nie chcce za półdarmo oddać swojego dorobku dorobkiewiczowi ;) )-jeżeli żyje sobie spokojnie to nie można zostawić go w spokoju ?-mam 100 ha ale potrzebuję do szczęścia jeszcze 5 hektarów owego sąsiada-nieszczęśnika ?A potem mając owe 105 ha zwracamy załzawione (z nieszczęścia-bo co tylko 105 ha ) oczka na następnego ?Tfu-postęp,psiamać :P .