Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJK

200 odpowiedzi na ten temat

#61 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:08

STRAJK

a pomyślałeś ze ktoś nie ma miejsca ?? a po 8 to nigdzie nie widziałem w 3 województwach nie ma takiej ceny a po 4zł tuczniki to śmiech bo nigdzie NIE MA

u mnie już nie ma rolników. I chyba zostało zlikwidować

Dziś się pytałem na małej ubojni(300szt tygodniowo i sieć 4 sklepów) to żywiec po 4.5zł brutto i wykupują całą okolice. Podlaskie.
Przy produkcji roślinnej na glebach min. 4klasy można zarobić i nie jest wcale zle.Gorzej jak ktoś ma 5 czy 6 klasę do produkcji roślinnej.Przy mleku też mi się wydaje że jest ok co pokaże nabór na mgr 3 stycznia.Przy trzodzie pewnie też można zarobić ale tu to trzeba wchodzić w tysiące sztuk.
Ja to tylko myśle oby nie było gorzej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJK Dzisiaj, 12:09
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:10

STRAJK Farmer@ teraz to Cie zjadą za tę cenę 4,5 ;) ja sie bałem o niej pisać bo gorączki by dostali

#63 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:14

STRAJK spokojnie. to wytłumaczcie dlaczego większe zakłady mięsne tyle nie dają a wszystko poniżej 4 ?

#64 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:15

STRAJK wierz ci lae u nas powyzej 3,8 sie nie sprzeda:(

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:18

STRAJK

spokojnie. to wytłumaczcie dlaczego większe zakłady mięsne tyle nie dają a wszystko poniżej 4 ?

Wytłumaczenie jest banalne - nie sprzedawaj do dużych zakładów.

#66 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:19

STRAJK

wiesz MECHANIZATOR ja należę do grupy producenckiej i wcale w niej też nie jest kolorowo bo gdyby było tak jak w Niemczech czy w Danii że maja dopłatę za ta umowę kontraktacyjna i maja wyższą cenę to w Polsce to jak masz umowę z ZM to jesteś dla niego stałym Frajerem a nie dostawcą któremu się więcej płaci .
A na tych dofinansowaniach z UE to się tak nie szczycie bo gdyby nie one to jeszcze stare 1224 byście naprawiali a tak wam dopłaty dali i PROW y i zaraz wielcy rolnicy się staliście poczekajmy po 2013 . Jakby dopłaty zginęły to już nie będziesz taki wesoły .

dziwne rzeczy piszesz ;)
Moi rodzice maja umowę z zakładami mięsnymi juz od 2005 roku i wyobraź sobie że wczoraj odstawiliśmy świnie po 5zł za klasę E WBC co w przeliczeniu na wagę żywa wychodzi 4zł za kg plus do tego Vat i premia za wywiązywanie się z umowy to wychodzi ok 4,20zł może nie są to jakieś kokosy ale lepsze to niz 3,6zł w skupie. Odstawiamy średnio 25 sztuk dwa razy w miesiącu. Duży może więcej, trzeba się rozwijać powiększać hodowle, inwestować w mięsność a nie tylko ciągniki i maszyny które się zwrócą może za 10-20 lat. Jak rodzice w 2007 stawiali chlewnie na 300sztuk to wszyscy kręcili głowami a chlewnia się dawno spłaciła...
Jak ktoś pisał wyżej trzeba inwestować z głową

#67 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:19

STRAJK panowie ja moze ostudze trosze atmosfere ;) nie ma sie co spodziewac ceny 5zl za swinke ale jak jest te 3,8netto to jakos trzeba sobie radzic dobrze nie jest i 100zl na sztuce nie zarobimy ale koniunktura sie zmienia i teraz sie nie da wyzyc trzymajac 20sztuk swin teraz trzeba obracac wielkimi kwotami zeby jakies grosieta zostaly w kieszeni:)strajk nic nie pomoze musimy sie starac byc bardziej konkurencyjni :P a mniejsi producenci trzody powinni starac sie szukac mniejszych odbiorcow takich o ktorych pisze farmer@ ja osobiscie nie mam zawrotnej produkcji bo jest ona prowadzona w oparciu o 35-40loch ale od wakacji swinek nie sprzedalem niz 4zl netto. pozdrawiam i zycze sukcesow ;)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#68 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:20

STRAJK Na podlasiu w porównaniu do hodowców krów hodowców świń jest stosunkowo mało. W wielkopolsce np kasy za to nie nawalą.

#69 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:23

STRAJK niekoniecznie - jak ktoś odstawia te 100-120 sztuk w miesiącu i ma dobry towar to i na cenę dobrą moze liczyć
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:23

STRAJK Michalk@ raczej im nie przetłumaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:24

STRAJK

Farmer@ teraz to Cie zjadą za tę cenę 4,5 ;) ja sie bałem o niej pisać bo gorączki by dostali

Ja nie hoduje już ze 3 lata żywca(15macior w cyklu zamkniętym to była głupota ) i dziś brałem półtusze z tej ubojni i tak się dowiedziałem o tej cenie.Ze 2 tyg temu większy hodowca a twej okolicy(bardziej handlarz zboża) sprzedawał po 4+vat i mówił że można było jeszcze wyrwać więcej.

#72 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:27

STRAJK to mam pytanie czy znacie jakieś dobre zakłady mięsne gdzie dobrze płaca w woj lubelskim ? i z których korzystacie i możecie coś o nich napisać ??

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:28

STRAJK Z ubojni w Bielsku czy Brańsk ? a moze inna ? My wszystko do Brańska odstawiamy

#74 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:30

STRAJK Powiedzmy że ze wsi z pod bielska.

#75 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:31

STRAJK tak najlepiej dac Ci numer telefonu i umowic na odbior zywca ;)
chlopie trzeba sie ruszyc i pomyslec troszke poszukac skrobac male zaklady i jak masz dobra swinie to raz wezmie i jak sie spodoba to Ci bedzie grosiki dorzucal zebys nie sprzedal gdzie indziej. ale to sie musi chciec a na tacy nikt Ci nic w zyciu nie przyniesie ;)

Edytowany przez michalk, 30 grudzień 2010 - 18:32.

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#76 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:31

STRAJK ale bardziej kontraktowa, na umowę czy wyrywkowo ??

#77 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:32

STRAJK Przemo85 Przy tej cenie na komponenty (premiksy soja rzepak ) to tuczniki w klasie E w WBC powinny być na poziomie nie 5zł a 6zł wtedy byśmy rozmawiali o opłacalności a teraz to rozbój w biały dzień wiesz przemek ja też sprzedaje co 2 tygodnie po 20 czy 30 sztuk choć teraz znacznie ograniczam produkcje , Przy moich 45 ha chowaliśmy 800 tuczników rocznie w cyklu zamknietym. A chlewnię mamy postawiona w 2002 na 1000 sztuk w jednym wrzucie do tego porodówka na 50 loch lecz teraz jest ich 25 . Lecz teraz tak jak wyzej pisałem ograniczamy tuczniki do 300-400 rocznie i do tego od 2 lat mamy bydło opasowe 50 sztuk tak żeby rocznie w 2 rzutach po 10m sprzedawać i widzę że mam jakieś zabezpieczenie kapitału w bydle przy wahających się cenach świń

#78 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:32

STRAJK rozumiem cie ale ja tez sprzedawałem sporo i do 1 zakładów wiem coś o tym

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:33

STRAJK Zmalał zapał do strajku ?;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share bestmen