Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJK

200 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:17

STRAJK

słuchaj ostatnio premier putin powiedział coś takiego "u nas na wsi jest takie przysłowie że jeśli słychać ze gdzieś krowa ryczy to znaczy że nie nasza" - i z twoim podejsciem do gospodarstwa jest tak samo u ciebie wg twojego mniemania jest wszystko cacy dobrze przeanalizowane koszty itd to swiat jest zły bo chce na tobie zarobić

twierdzisz e posrednicy na tobie zarabiają ?? - dogadaj się z 4-5 sąsiadami wybudujcie małą rzeźnię i produkujcie wedliny i wyroby miesne pod włąsną marką - ominiesz posrednika i cały zysk dla ciebie - proste - kwestai tylko ze musi ci się chcieć

wszystko by było ok tylko że z całej mojej wsi zostało 4 rolników przez te ceny ... i to tacy dziadkowie co dla siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJK Dzisiaj, 10:24
  •  

#42 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:18

STRAJK moze i gadam jak miastowy ale to tylko i wyłacznie dlatego że widze to i owo
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#43 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:23

STRAJK Takie debatowanie nic nie da ;) A za wyrób wędlin nie weźmie sie 4-5osób ponieważ na samym początku są duże koszty i każdy boi sie zainwestować, jak by miał swoje to inna bajka a bank to też inna ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:25

STRAJK no to jak - najpierw narzekacie ze jest źle a jak trzeba by zaryzykowac to juz niedobrze - napisałem dla przykładu 4-5 - są przecież unijne programy na grupy producentów rolnych - mozna wyciagnać z tego niemałą kase - potrzeba tylko checi i pomysłu

jesli debatowanie nic nie zmieni to blokujcie blokujcie ile wlizie - w telewizji was pokażą - może się znów jakiś "lider" wykluje z tych blokad albo jakaś "partia chłopska"
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#45 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:27

STRAJK A ty @mechanizator ile masz hektarów?

#46 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:30

STRAJK 0,00 ha

#47 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:32

STRAJK

no to jak - najpierw narzekacie ze jest źle a jak trzeba by zaryzykowac to juz niedobrze - napisałem dla przykładu 4-5 - są przecież unijne programy na grupy producentów rolnych - mozna wyciagnać z tego niemałą kase - potrzeba tylko checi i pomysłu

jesli debatowanie nic nie zmieni to blokujcie blokujcie ile wlizie - w telewizji was pokażą - może się znów jakiś "lider" wykluje z tych blokad albo jakaś "partia chłopska"

w takim razie napisz wszystko co masz na myśli z tej unii. Juz znasz moja sytuacje

#48 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:33

STRAJK Ja nie pisałem tutaj że narzekam, według mnie nie jest źle, najgorsze to te drogie środki produkcji i maszyny ;)
Pisałem wcześniej że blokowanie nic nie da, tak jest i tak będzie, bo nawet jak jakiś rolnik dostanie się do władzy to i tak zrobi dla siebie dobrze a reszta jego nie będzie obchodzić ;)
A ty wiesz jak to na wsi? Za dużo młodych nie ma co by coś zmieniali a starsi rolnicy to nie za bardzo ufają tym funduszom, nie wszyscy oczywiście :P

#49 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:36

STRAJK raf. zgadyam się z tobą w 100 % tak jest tylko co robić ?

#50 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:39

STRAJK Wiem jak jest na wsi bo na wsi mieszkam

chodzi mi tylko o to że jeśli rzeczywiście chcecie cos zmienić to musi być to przemyślane od początku do końca - a nie tylko biadolenie że wam się nie opłaca - w dodatku nie wszyscy rolnicy tak twierdzą bo i @brzozak2 jest sceptyczny i @HubertOjdana tez ma inne zdanie

@bestmen a tutaj info o grupach producenckich http://www.arimr.gov...ow-rolnych.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:42

STRAJK właśnie dlatego stworzyłem ten temat i słucham co proponujecie. Bo 1 krzyczący rolnik nie zrobi tyle co armia rolników

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:43

STRAJK

jeśli sadzisz ze są dobre to się grubo mylisz i nikt nie che 10zl/kg ale wylicz sobie opłacalność żywca to po rozmawiamy. Siedzieć i gęgać że cienko to co drugi mądry ale za stołem. A 4 zł to sobie nie zaokrąglaj bo w rolnictwie każdy grosz się liczy a na tonach to leci ładnie. A co do warchlaka to 8zł/kg*25kg=200zł ( według ciebie 1 sztuka kosztuje 200zł? Takiej ceny na rynkach niema nawet za parę)

No zaokrągliłem..ale w dół
Na rynku brakuje wieprzowiny, tylko magia spekulacji trzyma to tajemnicy.

Zboże tanie - zle, narzekacie
Swinie tanie - zle, narzekacie bo zboze drogie i nie opłaca sie robić paszy za tak drogie zboze
KUP sie czlowieku zboza na 3 lata jak jest po 400zł i pozniej sie nie martw o to ze pasza drogo wychodzi.

Warchlaki ostatnio sprzedajemy 8zł/20kg i jest tendencja wzrostowa

#53 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:48

STRAJK po 1 - łączenie się w grupy sółki spółdzielnie czy co tam sobie chcecie - pojedynczy rolnik z 15 ha to jest dla obecnego rynku NIKT - ale grupa z którą idzie się dogadać i negocjowac ceny to juz jest PARTNER

#54 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:51

STRAJK a pomyślałeś ze ktoś nie ma miejsca ?? a po 8 to nigdzie nie widziałem w 3 województwach nie ma takiej ceny a po 4zł tuczniki to śmiech bo nigdzie NIE MA

u mnie już nie ma rolników. I chyba zostało zlikwidować

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:53

STRAJK To widać jaki z Ciebie rolnik...
Poczekaj miesiac a nie bedziesz tak narzekał

#56 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:55

STRAJK wyjasnij co napisales

#57 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:02

STRAJK wiesz MECHANIZATOR ja należę do grupy producenckiej i wcale w niej też nie jest kolorowo bo gdyby było tak jak w Niemczech czy w Danii że maja dopłatę za ta umowę kontraktacyjna i maja wyższą cenę to w Polsce to jak masz umowę z ZM to jesteś dla niego stałym Frajerem a nie dostawcą któremu się więcej płaci .
A na tych dofinansowaniach z UE to się tak nie szczycie bo gdyby nie one to jeszcze stare 1224 byście naprawiali a tak wam dopłaty dali i PROW y i zaraz wielcy rolnicy się staliście poczekajmy po 2013 . Jakby dopłaty zginęły to już nie będziesz taki wesoły .

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:02

STRAJK Co Ci mam wyjaśniać ? Mam dobrych stałych odbiorców którzy za dobry produkt płacą dobre pieniądze.
Za miesiac ceny trzody beda znaczaco wyzsze.. miesiac moze 2

#59 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:05

STRAJK krzysiek ja wam umowy z ZM nie negocjowałem - jak sie daliscie zrobic w bambuko to wasz problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:06

STRAJK u mnie we wiosce jest malo mlodych rolnikow wyszscy powyzej 40 lat i ja w tym widze szanse ci starsi nie mają komu przepisac to sie kupi i dopłaty będzie brało i pow. gospodarstwa będzie wzrastała:)
my tez hodujemy świnie i na chwile obecny jest bardzo źle ale jak jest słaba cena trzeba jakoś przetrzymać i poźniej gdy jest 5 to się odbijasz:)
tak samo ze zbożem rok temu sprzedawaliśmy po 280 żyto a teraz byśmy mogli po 600:)
pozatym są doplaty unijne:)