bestmen

STRAJK

Polecane posty

bestmen    0

właśnie dlatego stworzyłem ten temat i słucham co proponujecie. Bo 1 krzyczący rolnik nie zrobi tyle co armia rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli sadzisz ze są dobre to się grubo mylisz i nikt nie che 10zl/kg ale wylicz sobie opłacalność żywca to po rozmawiamy. Siedzieć i gęgać że cienko to co drugi mądry ale za stołem. A 4 zł to sobie nie zaokrąglaj bo w rolnictwie każdy grosz się liczy a na tonach to leci ładnie. A co do warchlaka to 8zł/kg*25kg=200zł ( według ciebie 1 sztuka kosztuje 200zł? Takiej ceny na rynkach niema nawet za parę)

 

No zaokrągliłem..ale w dół

Na rynku brakuje wieprzowiny, tylko magia spekulacji trzyma to tajemnicy.

 

Zboże tanie - zle, narzekacie

Swinie tanie - zle, narzekacie bo zboze drogie i nie opłaca sie robić paszy za tak drogie zboze

KUP sie czlowieku zboza na 3 lata jak jest po 400zł i pozniej sie nie martw o to ze pasza drogo wychodzi.

 

Warchlaki ostatnio sprzedajemy 8zł/20kg i jest tendencja wzrostowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

po 1 - łączenie się w grupy sółki spółdzielnie czy co tam sobie chcecie - pojedynczy rolnik z 15 ha to jest dla obecnego rynku NIKT - ale grupa z którą idzie się dogadać i negocjowac ceny to juz jest PARTNER


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

a pomyślałeś ze ktoś nie ma miejsca ?? a po 8 to nigdzie nie widziałem w 3 województwach nie ma takiej ceny a po 4zł tuczniki to śmiech bo nigdzie NIE MA

 

u mnie już nie ma rolników. I chyba zostało zlikwidować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To widać jaki z Ciebie rolnik...

Poczekaj miesiac a nie bedziesz tak narzekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz MECHANIZATOR ja należę do grupy producenckiej i wcale w niej też nie jest kolorowo bo gdyby było tak jak w Niemczech czy w Danii że maja dopłatę za ta umowę kontraktacyjna i maja wyższą cenę to w Polsce to jak masz umowę z ZM to jesteś dla niego stałym Frajerem a nie dostawcą któremu się więcej płaci .

A na tych dofinansowaniach z UE to się tak nie szczycie bo gdyby nie one to jeszcze stare 1224 byście naprawiali a tak wam dopłaty dali i PROW y i zaraz wielcy rolnicy się staliście poczekajmy po 2013 . Jakby dopłaty zginęły to już nie będziesz taki wesoły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ci mam wyjaśniać ? Mam dobrych stałych odbiorców którzy za dobry produkt płacą dobre pieniądze.

Za miesiac ceny trzody beda znaczaco wyzsze.. miesiac moze 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

krzysiek ja wam umowy z ZM nie negocjowałem - jak sie daliscie zrobic w bambuko to wasz problem


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

u mnie we wiosce jest malo mlodych rolnikow wyszscy powyzej 40 lat i ja w tym widze szanse ci starsi nie mają komu przepisac to sie kupi i dopłaty będzie brało i pow. gospodarstwa będzie wzrastała:)

my tez hodujemy świnie i na chwile obecny jest bardzo źle ale jak jest słaba cena trzeba jakoś przetrzymać i poźniej gdy jest 5 to się odbijasz:)

tak samo ze zbożem rok temu sprzedawaliśmy po 280 żyto a teraz byśmy mogli po 600:)

pozatym są doplaty unijne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a pomyślałeś ze ktoś nie ma miejsca ?? a po 8 to nigdzie nie widziałem w 3 województwach nie ma takiej ceny a po 4zł tuczniki to śmiech bo nigdzie NIE MA

 

u mnie już nie ma rolników. I chyba zostało zlikwidować

Dziś się pytałem na małej ubojni(300szt tygodniowo i sieć 4 sklepów) to żywiec po 4.5zł brutto i wykupują całą okolice. Podlaskie.

Przy produkcji roślinnej na glebach min. 4klasy można zarobić i nie jest wcale zle.Gorzej jak ktoś ma 5 czy 6 klasę do produkcji roślinnej.Przy mleku też mi się wydaje że jest ok co pokaże nabór na mgr 3 stycznia.Przy trzodzie pewnie też można zarobić ale tu to trzeba wchodzić w tysiące sztuk.

Ja to tylko myśle oby nie było gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Farmer@ teraz to Cie zjadą za tę cenę 4,5 ;) ja sie bałem o niej pisać bo gorączki by dostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

spokojnie. to wytłumaczcie dlaczego większe zakłady mięsne tyle nie dają a wszystko poniżej 4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

spokojnie. to wytłumaczcie dlaczego większe zakłady mięsne tyle nie dają a wszystko poniżej 4 ?

 

 

Wytłumaczenie jest banalne - nie sprzedawaj do dużych zakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

wiesz MECHANIZATOR ja należę do grupy producenckiej i wcale w niej też nie jest kolorowo bo gdyby było tak jak w Niemczech czy w Danii że maja dopłatę za ta umowę kontraktacyjna i maja wyższą cenę to w Polsce to jak masz umowę z ZM to jesteś dla niego stałym Frajerem a nie dostawcą któremu się więcej płaci .

A na tych dofinansowaniach z UE to się tak nie szczycie bo gdyby nie one to jeszcze stare 1224 byście naprawiali a tak wam dopłaty dali i PROW y i zaraz wielcy rolnicy się staliście poczekajmy po 2013 . Jakby dopłaty zginęły to już nie będziesz taki wesoły .

 

dziwne rzeczy piszesz ;)

Moi rodzice maja umowę z zakładami mięsnymi juz od 2005 roku i wyobraź sobie że wczoraj odstawiliśmy świnie po 5zł za klasę E WBC co w przeliczeniu na wagę żywa wychodzi 4zł za kg plus do tego Vat i premia za wywiązywanie się z umowy to wychodzi ok 4,20zł może nie są to jakieś kokosy ale lepsze to niz 3,6zł w skupie. Odstawiamy średnio 25 sztuk dwa razy w miesiącu. Duży może więcej, trzeba się rozwijać powiększać hodowle, inwestować w mięsność a nie tylko ciągniki i maszyny które się zwrócą może za 10-20 lat. Jak rodzice w 2007 stawiali chlewnie na 300sztuk to wszyscy kręcili głowami a chlewnia się dawno spłaciła...

Jak ktoś pisał wyżej trzeba inwestować z głową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie ja moze ostudze trosze atmosfere ;) nie ma sie co spodziewac ceny 5zl za swinke ale jak jest te 3,8netto to jakos trzeba sobie radzic dobrze nie jest i 100zl na sztuce nie zarobimy ale koniunktura sie zmienia i teraz sie nie da wyzyc trzymajac 20sztuk swin teraz trzeba obracac wielkimi kwotami zeby jakies grosieta zostaly w kieszeni:)strajk nic nie pomoze musimy sie starac byc bardziej konkurencyjni :P a mniejsi producenci trzody powinni starac sie szukac mniejszych odbiorcow takich o ktorych pisze farmer@ ja osobiscie nie mam zawrotnej produkcji bo jest ona prowadzona w oparciu o 35-40loch ale od wakacji swinek nie sprzedalem niz 4zl netto. pozdrawiam i zycze sukcesow ;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na podlasiu w porównaniu do hodowców krów hodowców świń jest stosunkowo mało. W wielkopolsce np kasy za to nie nawalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

niekoniecznie - jak ktoś odstawia te 100-120 sztuk w miesiącu i ma dobry towar to i na cenę dobrą moze liczyć


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Michalk@ raczej im nie przetłumaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Farmer@ teraz to Cie zjadą za tę cenę 4,5 ;) ja sie bałem o niej pisać bo gorączki by dostali

Ja nie hoduje już ze 3 lata żywca(15macior w cyklu zamkniętym to była głupota ) i dziś brałem półtusze z tej ubojni i tak się dowiedziałem o tej cenie.Ze 2 tyg temu większy hodowca a twej okolicy(bardziej handlarz zboża) sprzedawał po 4+vat i mówił że można było jeszcze wyrwać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bestmen    0

to mam pytanie czy znacie jakieś dobre zakłady mięsne gdzie dobrze płaca w woj lubelskim ? i z których korzystacie i możecie coś o nich napisać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z ubojni w Bielsku czy Brańsk ? a moze inna ? My wszystko do Brańska odstawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

tak najlepiej dac Ci numer telefonu i umowic na odbior zywca ;)

chlopie trzeba sie ruszyc i pomyslec troszke poszukac skrobac male zaklady i jak masz dobra swinie to raz wezmie i jak sie spodoba to Ci bedzie grosiki dorzucal zebys nie sprzedal gdzie indziej. ale to sie musi chciec a na tacy nikt Ci nic w zyciu nie przyniesie ;)

Edytowano przez michalk

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj