Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJK

200 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:38

STRAJK chyba bierzesz kredyt po to, zeby zarabiac wiecej, wiec ze splata nie powinno byc najmniejszego problemu.

jak bierzesz na cos co nie jest ekonomicznie uzasadnione, to nie dziw sie, ze problem pozniej rate zaplacic.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJK Dzisiaj, 21:49
  •  

#22 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:41

STRAJK dokładnie - wziaśc pieniadze na przekur...ienie to nie filozofia - wez kredyt na inwestycje zeby wiecej zarabiać to łatwiej go spłacisz - logiczne
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#23 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:44

STRAJK

to gdzie pierwsza blokada ?? pojade popatrzeć i się pośmiać jak robicie z siebie buraków

Siedzieć w kącie i się nie odzywać i przytakiwać na wszystko. Dobrze ci idzie a od buraków możesz wyzywać takich co nie potrafią walczyć. Jak wyczują ze nic już nie możesz zrobić masz kredyt itd. to dopiero zobaczysz co to znaczy bieda.. A teraz jak cie to nie interesuje to wynocha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:47

STRAJK co wynocha - poprostu prubuje wyperswadowiać ci zrobienie z siebie idioty przed społeczeństwem - a ty sie jeszcze obrażasz

skoro ludzie z AF którzy dobrze gospodarują piszą ze nei jest najgorzej to moze twoje gospodarstwo jest nierentowne i zle zarzadzane i dlatego twierdzisz ze ceny są zbyt niskie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#25 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:47

STRAJK tym co się nie opłaca niech sprzedadzą gospodarkę i do roboty takie małem patyraki poniżej 40hektarów nie mają szans tylko strajki im w głowach hehehe

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:49

STRAJK Zamiast o strajku radzę pomyśleć o zmianie produkcji. Popyt na wieprzowinę spada ceny też, co roku praktycznie ta sama piosenka. Dotychczasowe strajki nic nie dały i ten nic nie da. Słyszałem w agrobiznesie wypowiedź faceta, który hoduje daniele. Wszystko na pniu sprzedaje oczywiście za dobre pieniądze. A większość uczepi się tej świni i świata pozatym nie widzi. Ludzie kredyty biorą hlewnie budują a świnie przecież nie są tanie od wczoraj. Lepiej juz wychodzą producenci wołowiny. W dzisiejszych czasach rolnik jest jak przedsiębiorca nikt za niego myślał nie będzie. Czasmi może faktycznie lepiej zamiast pchać w to kase i zdrowie skasowac hodowle obsiać ziemię zbożem i znaleźć prace do tego.

#27 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:52

STRAJK @bestmen - skoro twierdzisz ze ci sie nei opłaca - to sprzedaj gospodarkę dostaniesz za nia taki kapitał ze mozesz spokojnie załozyć jakiś dochodowy biznes i tyle - ty bedziesz zadowolony i twój sąsiad któremu sprzedasz ziemie tez bedzie zadowolony (no kwestia tylko taka ze jemu sie chyba jednak opłaca)

#28 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:53

STRAJK Panowie wszystko się zgadza. Ale pomyślcie czy nie mogło by być lepiej? zlikwidować łatwo zmienić trudniej.

#29 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:55

STRAJK @bestmen - to przedstaw nam profil swojego gospodarstwa to powiemy ci w czym tkwi problem - jaką masz powierzchnie itd

#30 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:57

STRAJK Ale to rolnicy sami siebie nawzajem dobijaja, jak bedzie lepiej to czynsze dzierzawne beda rosna w nieskonczonosc, cena ziemi tak samo, a rolnikowi zostanie i tak na nedzne zycie. Wszscy zarobia tylko nie my- w tym roku widac, ze znow mogloby byc lepiej, srodki do produkcji zdrozaly
Sami sie godzicie na takie cos- troche logiki a nie strajku

Edytowany przez xsc, 30 grudzień 2010 - 16:58.

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:58

STRAJK Pola mam bardzo mało ok 15 ha. Kiedyś trzymałem po 250 szt tuczników na raz ale opłacalność spadła i teraz nie trzymam żadnej sztuki tylko mam na stanie ok 30 macior i chciałbym to odbić na lepsze. Piszę o tym problemie bo wielu rolników co rozmawiam to mówi że się nie opłaca i likwidują na potęgę.

#32 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:00

STRAJK Za ok 1-1.5 roku ceny wołowiny polecą na łeb na szyję. Przyczyna? Za mały popyt za duża podaż. Na forum można zaobserwować duże zainteresowanie tą produkcją. A gdy ceny polecą zacznie sie obwinianie wszystkich że cena mała itp. Mamy wolny rynek i to on kształtuje ceny produktów a nie inne instytucje ,zakłady. Jeśli chcemy na czymś zarobić to trzeba sie niestety narobić! A kredyty dla mnie to ostateczność.

#33 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:00

STRAJK Pomoc przez internet nic tu nie da. Jest zbyt wiele czynników do przeanalizowania liczba h i świń nie pomoże w ustaleniu czego kolwiek. Z gospodarstwem jest jak z biznesem jeden biznes prosperuje, rozwija się inny ledwo ciepie. Albo ktoś potrafi zarządzać albo nie.
Co do strajku nikt tego nie kupi. Pokazują rolników w tv w nowych ciągnikach, mówią ile kasy trafia na wieś z ue. Więc ludzie pomyślą czego oni znowu chcą?

#34 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:02

STRAJK Blokady nic nie dadzą :P Tata mi mówił jak to kiedyś nie mozna było sprzedać świń, to poszli drogi blokować, postali i zaczeli świnie brać, tylko sprzedali ci świnie co nie byli na blokadzie, a ci co byli to mało kto :P

#35 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:03

STRAJK

Ale to rolnicy sami siebie nawzajem dobijaja, jak bedzie lepiej to czynsze dzierzawne beda rosna w nieskonczonosc, cena ziemi tak samo, a rolnikowi zostanie i tak na nedzne zycie. Wszscy zarobia tylko nie my- w tym roku widac, ze znow mogloby byc lepiej, srodki do produkcji zdrozaly
Sami sie godzicie na takie cos- troche logiki a nie strajku

wszystko się zgadza tylko wezmą jakiegoś faceta do telewizji do agrobiznesu lub innego programu rolniczego i wszystko chwali i taka osoba co się nie zna będzie mówiła tak samo. Telewizja również napuszcza gdy cena wzrośnie np. żywca to mówią na potęgę a gdy cena np. środków ochrony roślin wzrosnie to nic nie powiedzą, tak jak to było w zeszłym roku gdy cena środków wzrosła o 120 %

#36 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:04

STRAJK no to likwiduj i nie psuj rynku

bo najgorsze co mozecie sami sobei robic to brak zdecydowania - albo rezygnujesz z produkcji swin raz na zawsze albo bedziesz sie bujał wprost proporcionalnie do ceny - cena wysoka produkujesz na potege cena niska organizujesz strajk i tak raz na dwa lata

na tych 15 ha zainwestuj np w warzywka i spoko walnij w cholere swinie i tyle

jest jeszcze agroturystyka i wiele wiele innych kierunków produkcji - kwestia tylko uczepienia się jednego i nie zmieniania

to tak jak z kobitą - jak byś za każdym razem jak kobita ma focha (niska cena) zmieniał ją na inną i wracał do tej pierwszej jak jej sie humor poprawi (dobra cena) to albo zwariujesz albo nie zarobisz na alimenty - z gospodarką jest tak samo

#37 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:06

STRAJK Blokady miały jeden cel. Ułatwić samoobronie dostanie się do sejmu. Sytuacja może się poprawiła na miesiąc i dalej kicha. Niestety w szkołach rolniczych nie uczą, lub bardzo mało jest o przedsiębiorczości ekonomi itd. I skutki widać wielu nie potrafi dostosować się do rynku tylko uparcie brnie latami w to co się nie opłaca.

#38 Share bestmen

bestmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:08

STRAJK Może strajk to źle nazwałem ale chodzi mi o akcje na polepszenie rolnictwa.

#39 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:12

STRAJK słuchaj ostatnio premier putin powiedział coś takiego "u nas na wsi jest takie przysłowie że jeśli słychać ze gdzieś krowa ryczy to znaczy że nie nasza" - i z twoim podejsciem do gospodarstwa jest tak samo u ciebie wg twojego mniemania jest wszystko cacy dobrze przeanalizowane koszty itd to swiat jest zły bo chce na tobie zarobić

twierdzisz e posrednicy na tobie zarabiają ?? - dogadaj się z 4-5 sąsiadami wybudujcie małą rzeźnię i produkujcie wedliny i wyroby miesne pod włąsną marką - ominiesz posrednika i cały zysk dla ciebie - proste - kwestai tylko ze musi ci się chcieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:14

STRAJK Mech, a ty znow jako miastowy przesadzasz w druga strone:) Najbardziej wkurza mnie to uszczesliwianie nas na sile- doplaty, KRUS, podatek rolny, zwolnienia itp. Zle wcale nie ma, ale lepiej nie bedzie przez glupote rolnikow
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.