Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson vs New Holland

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 21:16

Massey Ferguson vs New Holland Mam już problem z wybraniem ciągnika.Chodzi mi o ciągnik używany do 100 tyś zł netto.Interesuję mnie NH TM 165, MF 8240 i JD 7710.Ciągniki na prostych skrzyniach.JD ma PQ 2,MF na 32x32,NH ma skrzynie 18 biegów bez ABC.Nie bardzo wiem o co w NH chodzi z tymi skrzyniami.Bo MF no to się domyślam,a JD to bez problemu.

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-8240-i1390633625.html

http://moto.allegro.pl/new-holland-tm-165-i1381622970.html cena brutto

Jutro pojadę je obejrzeć.JD ta ma kolega ale już dwa razy się dogadywałem a raz kasę wiozłem i odmówił.Ale jeszcze poczekam.JD to 7710 na ful opcji na nowych oponach z tyłu i prawie nowych z przodu.Cena 100 tyś netto plus 22% VAT.

Co o tym myślicie??

Edytowany przez tomek73, 02 styczeń 2011 - 21:21.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson vs New Holland Dzisiaj, 15:16
  •  

#22 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 21:40

Massey Ferguson vs New Holland W nh TM masz 3 skrzynie biegów - Dual command - 3 zakresy, 4 biegi, i zółw na kazdym biego - ale ta skrzynia była chyba tylko maksymalnie do tm140. Range Command to 18 biegów ABC po 6 biegów pod pobciążeniem, a ta co mówisz to jest Power Command 18 biegów po kolei full powershift bardzo wygodna skrzynia ale większe straty mocy są. Im prostsza skrzynai tym mniejsze straty mocy.
Ogólnie tm165 to bardzo dobry ciągnik, bezawaryjny, trwały silnik na mechanicznej pompie, wygodna skrzynia biegów. Aczkolwiek do 5 pługa ma za słaby podnośnik ( oczywiście obrotowy, jakiś większy a nie 5x35 na kołkach)

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 22:12

Massey Ferguson vs New Holland No tak słyszałem że TM do 165 to dobre ciągniki.On ma tylko 18 konrolek bez ABC.Gość też nie bardzo wie co tam jest.Ja tuż widziałem ją ale nie wiem o co chodzi w niej i jak to się sprawuję.Co do pługa to myśle o Kvernerlandzie 5 skib Vario na kołkach.Nie jest taki ciężki.

Jestem ciekaw jak z spalaniem w tych ciągnikach.Ja zawsze mówię że ile wlejesz tyle spali.No i się potwierdza.

#24 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 00:10

Massey Ferguson vs New Holland Dobrze słyszałeś, bo modele 175 i 190 to padaki. Ma 18 kontrolek czyli Power Command, nie ma żadnych zakresów tylko po kolei wszystkie biegi się zmienia. Ogólnie dobre skrzynie ale przy większym przebiegu lubią trochę szarpać, szczególnie przy zmianie z 12 na 13 i odwrotnie, zwróć na to uwagę - jeżeli szarpie to może pomóc kalibracja skrzyni, albo trzeba coś tam wymienić w skrzyni jakieś synchronizatory. Pług 5 na kołkach i bez pakomatu nie powinien być zbyt duży do niego. My mamy 175 i tam o wiele mocniejszy podnośnik wogle cały tył inaczej zbudowany ramiona inne i wogle masywniejsza 175 i z 5 kvernelanda eg vario z pakomatem uciąg jest dobry bo 200 koni po tuningu ale trzeba było dołożyć mu 300kg z przodu. Słyszałem o przypadkach że ramiona i stabilizatory pękały w 165 przy pługu 5tce ale to jakieś ciężkie pługi chyba były. Ale mówisz oczywiście o pługu obrotowym? Bo ja cały czas mówię tylko i wyłącznie o obrocie. Ewentualnie 4x50 na resorze z pakomatem byłoby optymalnym rozwiązaniem, też z vario najlepiej.

#25 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 14:13

Massey Ferguson vs New Holland Kilka lat temu w mojej okolicy pracował TM165 RC z 5x50 ES95 + Pacomat 2m więc z tym podnośnikiem nie jest chyba tak źle;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share newhollandt6020plus

newhollandt6020plus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 18:12

Massey Ferguson vs New Holland ja na twoim miejscu brał bym nh lepszy komfort

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 19:42

Massey Ferguson vs New Holland Jeździłem dzisiaj dwoma.NH miał tył rozbierany i trochę cieknie w dwóch miejscach.Skrzynia ładnie działa.nic nie stuka,przełącza bez problemu.Komfort to ma.Bardzo miękko chodzi.Ale coś na skrzyni jest porozłączane no i te rurki kable,wężyki, oj jest tego.Ten podnośnik to licho wygląda.Myślę że on ma jeszcze jakiś siłownik w moście, a może nie.Tylne opony praktycznie do wymiany.No ale za te pieniądze?

MF to fest maszyna.Prosta skrzynia, żadnych rurek, wężyków,widać prosty ciągnik. Fajna skrzynia.Biegi mechaniczne a pół biegi przełączam sam lub same się przełączają.Nic nie cieknie.Podnośnik widać mocny.Komfort gorszy,jak nim jechałem to trochę stukało tu i tam.Ale czy on ma 6800MTH ???Nie wydaję mi się.Opony z tyłu z powyrywanym bieżnikiem.Jakby po kamieniach jeździł.

MF bardziej mi się spodobał no ale ten z JD dzisiaj dwa razy dzwonił,bo się znów zastanawia.A to super ciągnik.Nic do roboty,opony z tyłu nowe.No ale jak kupi nowego to go sprzeda.Poczekam z tydzień.Zobaczymy.

#28 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:22

Massey Ferguson vs New Holland

Kilka lat temu w mojej okolicy pracował TM165 RC z 5x50 ES95 + Pacomat 2m więc z tym podnośnikiem nie jest chyba tak źle;)

No ale pług ES jest dużo lżejszy np od pługa EG który waży coś 2500 czy 2600.

ja na twoim miejscu brał bym nh lepszy komfort

Czemu tak sądzisz uzasadnij jakoś bardziej.

No w nh pod kabiną jest pełno kabli węży itp. Jak mf czy jd w lepszym stanie to lepiej mf czy jd kupić. JD na pewno więcej godzin zrobi na silniku niż nh. W MF coś tam się psuje w skrzyniach ale nie wiem w których to modelach coś tam się dzieje z przełączaniem zółw zając - ale nie znam dokładnie tematu niech się ktoś wypowie od MF.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 08:32

Massey Ferguson vs New Holland NH ma 8100 MTH,MF ma 6800MTH???? a JD ma 11200 MTH ale JD to ma te godziny.Też nawalił.Poszła przednia zwolnica.Robota ok 5 tyś z używanych części.

Dodaj odpowiedź