Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson vs New Holland

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 12:43

Massey Ferguson vs New Holland mam taki dylemat gdyz nie mogę sie zdecydowac ktory z tych ciagników wybrac Massey Ferguson 6499 czy New Holland T7070(T7060) oba sa w praktycznie identycznej cenie, wiem pewnie bedziecie mówic ze ten jest na skrzynia manualnej a ten na bezstopniowej ale tu nie chodzi o to tylko który bedzie lepszy jako glowny ciągnik który musi być silny i bezawaryjny. Nie bede się rozpisywał co uprawiam bo w tym przypadku jest to najmniej ważne. Ma to być ciągnik głowny. Napiszcie swoje zdanie jakie macie na temat tych ciagników

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson vs New Holland Dzisiaj, 00:03
  •  

#2 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 12:56

Massey Ferguson vs New Holland Może byś tak podał przy okazji moc tych modeli i ich ceny(jeśli znasz). Nie każdy po paru cyferkach zna wszystkie parametry danego ciągnika.
Mimo to wybór dla mnie jest prosty. NH umywa się przy MF!

Edytowany przez brzozak2, 30 grudzień 2010 - 13:02.
brak uzasadnienia

#3 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 12:58

Massey Ferguson vs New Holland oby dwa maja manualne skrzynie, tylko ze MF ma przekladnie o 6 stopniach wzmacniacza momentu, a NH full powershifta, gdzie wszystkie biegi zmieniane sa pod obciazeniem.

obydwa sa tak samo dobre jako glowne ciagniki, wez ten w ktorym sie lepiej czujesz.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:40

Massey Ferguson vs New Holland Również chciałbym zaczerpnąć jakiś wskazówek i porad jaki ciągnik wybrać w przedziale mocy 140-150 KM ??? Ma to być ciągnik główny, a więc będzie wykonywał wszelkie prace polowe, aczkolwiek dość wszechstronny, ponieważ będzie też pracował w transporcie i wyręczał w razie potrzeby TM-a. Myślę, że cena tak do 250 tys netto.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#5 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:10

oby dwa maja manualne skrzynie, tylko ze MF ma przekladnie o 6 stopniach wzmacniacza momentu, a NH full powershifta, gdzie wszystkie biegi zmieniane sa pod obciazeniem.

Oj @brzozak coś mi się zdaje że założycielowi tematu chodziło o T7070 ale AutoCommond :P Ja bym wybrał New Hollanda np.ze względu na przekładnie,i komfort w kabinie.
@Damian a spośród jakich marek wybierasz?Dla ciebie by pasował jakiś NH..

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:30

Massey Ferguson vs New Holland a mi sie tak nie wydaje, bo wtedy niuniek bylby sporo drozszy od MFa, a pisal, ze cena identyczna.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 30 grudzień 2010 - 17:58

Również chciałbym zaczerpnąć jakiś wskazówek i porad jaki ciągnik wybrać w przedziale mocy 140-150 KM ??? Ma to być ciągnik główny, a więc będzie wykonywał wszelkie prace polowe, aczkolwiek dość wszechstronny, ponieważ będzie też pracował w transporcie i wyręczał w razie potrzeby TM-a. Myślę, że cena tak do 250 tys netto.

Nie myślałeś o Nh t6070 Power lub Range Command ?

#8 Share dark34

dark34

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:55

Massey Ferguson vs New Holland New Holland ma skrzynie bezstopniową a Massey Ferguson skrzynie manualna tyle że nie tak jak ty mówisz o 6 stopniach tylko wszystkie biegi zalączane pod obciążeniem bez sprzęgła. MF ma 215km mocy nominalnej a NH T7070 225km T7060 213km. Oba ciągniki kosztuja po około 350tys netto

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:10

Massey Ferguson vs New Holland skoro tak jest to bez wachania bierz nh, skrzynia bezstopniowa jest bardzo komfortowa.

a ze skrzynia dyna-6 jest tak jak mowilem tam jest tylko jedna do wyboru, lepiej sobie doczytaj, albo na broszurkach poogladaj ;)
btw. to, ze przełączane bez sprzegla to nie znaczy, ze pod obciazeniem.

#10 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:41

Massey Ferguson vs New Holland skrzynia dyna 6 ma to do siebie ,ze mozesz wybrać 3 tryby pracy manualny półautomatyczny i automatyczny. W półautomatycznym biegi od 1 A do 4F zmieniasz poprzez popychanie gwigni do przodu i nie musisz używać sprzęgła . W automacie ustalasz obroty na których ciągnik sam zmienia bieg, np ustalamy zmianę przy 1600 jedziemy poniżej ustalonej gdy dodamy gazu i ciągnik przekroczy 1600 wtedy następuje zmiana . To tak dla niejasności heheh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 11:52

Massey Ferguson vs New Holland Myślałem właśnie nad NH T 6070 power command, ale chciałbym dowiedzieć się czegoś jeszcze o Case i JD może MF i chciałem spytać czy doradzacie coś po za Nh czy jednak zostać przy NH ???

#12 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 31 grudzień 2010 - 12:53

Massey Ferguson vs New Holland Jeżeli nie narzekasz na tego NH co masz to ja bym został przy tej marce. Ja jak będę kupował większy ciągnik to na 90% będzie to właśnie NH ;) . A jaka masz skrzynie w Tm ?

#13 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 13:29

skrzynia dyna 6 ma to do siebie ,ze mozesz wybrać 3 tryby pracy manualny półautomatyczny i automatyczny. W półautomatycznym biegi od 1 A do 4F zmieniasz poprzez popychanie gwigni do przodu i nie musisz używać sprzęgła . W automacie ustalasz obroty na których ciągnik sam zmienia bieg, np ustalamy zmianę przy 1600 jedziemy poniżej ustalonej gdy dodamy gazu i ciągnik przekroczy 1600 wtedy następuje zmiana . To tak dla niejasności heheh

Dobra no ale zmieniając grupę biegów znaczy zakres - np zmienić z 2F na 3A to trzeba nacisnąć dodatkowy guzik na tej dźwigience i wtedy następuje przerwanie napędu przecież. I dlatego nie ma ma 24 biegów pod obciążeniem a tylko 6.

#14 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 grudzień 2010 - 13:29

Myślałem właśnie nad NH T 6070 power command, ale chciałbym dowiedzieć się czegoś jeszcze o Case i JD może MF i chciałem spytać czy doradzacie coś po za Nh czy jednak zostać przy NH ???

Moim zdaniem NH byłby najtańszy ze wszystkich wymienionych marek ,więc zostałbym przy NH ;)

Edytowany przez Pawel250, 31 grudzień 2010 - 13:30.

#15 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 14:14

Guzik wciskamy tylko wtedy gdy mamy tryb skrzyni manualny w automacie wszystkie biegi od 1A do 4F zmieniamy poprzez ustalone obroty, a w półautomacie zmiana przełożeń od 1A do 4F następuje poprzez popychanie dzwigni bez wciskania guzika i używania sprzęgła .

#16 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 17:43

Massey Ferguson vs New Holland z TM jestem bardzo zadowolony skrzynia niestety/stety dual command 24/12. Ceny NH Case i JD już znam szkoda że JD się tak ceni bo bym spróbował co znaczy ten "jelonek" na masce... ale nawet za mniejszą cenę mogę mieć bardziej zaawansowany technicznie ciągnik bo JD jakoś nie widziałem wielofunkcyjnego podłokietnika... (6830 premium z tls i mięką kabiną 285 netto)

#17 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:05

Massey Ferguson vs New Holland a nas ostatnio kusi jakiś mf z seri 6400 spodobała mi się skrzynia dyna6 albo 7400 z vario. MF podobno oszczędniejsze są od NH i można mieć pneumatyczną amortyzację kabiny. Taki 170-200 koni.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z mf serii 64x5 lub 7400 o mocy tak 160-210 koni?

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:17

Massey Ferguson vs New Holland przekladnia fajna, ale wolalbym full powershifta albo bezstopniowa :o

MF wcale nie sa oszczedniejsze od NH, trzeba porownywac konkretne modele, bo nie ma co siac stereotypow, akurat mysle, ze podobnie gospodaruja paliwem :P

zarowno MF jak i NH tej serii jest dosyc lekki, wiec mi sie srednio podoba :D w tamtym roku wazylismy kolegi 6499 z pelnym obciazeniem wyszlo cos ponad 8 ton - tylko.

#19 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:37

Massey Ferguson vs New Holland Zgodzę się z kolegą @brzozak ze MF jest dosyć lekki nasz 6485 wazy 7.5t co do spalanie nie mam porównania z innymi markami ale średnią jaką pokazuje mi na wyswietlaczu jest 14,l\ha . Podczas głęboszowania starałem sie zmierzyć ile spali w ciągu 1 godziny zegarowej i wyszło mi 21 litrów :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 19:47

Massey Ferguson vs New Holland podanie takiego zuzycia paliwa nic nie daje. u mnie claas zuzywa w orce od 20 do 40 l/ha/h (bo to praktycznie to samo w moim przypadku :o ) i ktos podejmie sie oceny czy jest oszczedny czy nie?

Dodaj odpowiedź