Skocz do zawartości

Zdjęcie

białoruśka (jumz)

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal

rafal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, fotografia, rolnictwo.

Napisany 30 lipiec 2007 - 21:41

białoruśka (jumz) potrzeba mi kupic cały tylni osprzęt do maszyn zawieszanych do białoruski albo jakis kontakt gdzie takie cos mozna kupic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
białoruśka (jumz) Dzisiaj, 05:45
  •  

#2 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 23:49

białoruśka (jumz) Nie jestem pewien, ale zdaje się, że od MTZ pasuje.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#3 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 00:20

białoruśka (jumz)

jakis kontakt gdzie takie cos mozna kupic

Zapytaj tu: http://agroma-wagrowiec.pl/

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 lipiec 2007 - 07:22

białoruśka (jumz)

Nie jestem pewien, ale zdaje się, że od MTZ pasuje.

dobrze prawisz :rolleyes:
juz jest w mtz'tach
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 11:20

białoruśka (jumz) nowe jest strasznie drogie lepiej poszukaj na allegro bo czasem sie zdarzaja, ja tez ostatnio takie cos kupilem dalem 500 zl bez silownika i stworzni
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#6 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 22:12

białoruśka (jumz) odświeżam temat bo również potrzebuje cały tylny tuz do białoruśki.

pomoże ktoś?

Bydło Mięsne

#7 Share glizda70

glizda70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 20:58

białoruśka (jumz) Mam kontakt na te klamoty do podnoszenia gg 6160981 od mtz 82 sport.

#8 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 21:39

białoruśka (jumz) mtz sport ??? a co to za wersja ???
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

#9 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 22:00

białoruśka (jumz) Na eksport te białoruskie cuda różnie nazywano.
Ja widziałem na przykład MTZ 82 Progress, albo AVTO-Belarus MTZ 82, więc może to kolejna wariacja na ten temat... :D
good God damn and other such phrases...

#10 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 06:41

białoruśka (jumz) Mi się wydaje że wersja sportowa to jest nazwa poboczna tej małej kabiny montowanej w latach 80.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 14:25

białoruśka (jumz) Oj niestety nie. Ja mam rocznik '86 (u mnie od nowości), i to jest ostatni rocznik jaki sprzedawano w Polsce w 'małej' kabinie (dwa miesiące po tym jak ojciec przyprowadził naszego przyszły pierwsze partie z 'kwadratową' kabiną - szkoda, że nie zaczekał...) i powiem Wam, że ta kabina nie ma ze sportem nic wspólnego (nic takiego nie ma też w jego nazwie).
No chyba, że jeżdżenie w niej to jest sport... ekstremalny! :D

#12 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 15:36

białoruśka (jumz)

i powiem Wam, że ta kabina nie ma ze sportem nic wspólnego (nic takiego nie ma też w jego nazwie).
No chyba, że jeżdżenie w niej to jest sport... ekstremalny! :D

no jak nie ma? Opływowy kształt :D Aerodynamika jest bardzo ważna
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#13 Share glizda70

glizda70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 18:22

białoruśka (jumz) ;sport; to mała kabina.

#14 Share bili

bili

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 20:37

białoruśka (jumz)

nowe jest strasznie drogie lepiej poszukaj na allegro bo czasem sie zdarzaja, ja tez ostatnio takie cos kupilem dalem 500 zl bez silownika i stworzni

znajomy cos takiego przerabiał siłownik podobno pasuje ten od podnoszenia spychu musiał dokupić do niego jakoeś mocowanie i załozyć inny WOM bo ten co napędzał pompe olejową w koparce miał inny frez a cała reszta pasowała od MTZ

#15 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 maj 2009 - 08:11

białoruśka (jumz) no tak ten silownik pasuje, a WOMu narazie nieuzywam ale powoli zaczynam szukac przejsciowki( 8/6 frezow)- moze ktos wie gdzie mozna taka dostac?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#16 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 01 maj 2009 - 22:38

białoruśka (jumz) Siłownik od spychu pasuje, bo w orginale to właśnie on tam ma trafić (podnośnikiem sterujesz tą samą dźwignią co spychem, jeśli przerobisz JuMZ-a z ładowarki na ciągnik), na dodatek w mojej jest taki sam siłownik od spychu jak w MTZ-cie od podnoszenia TUZ-u.
O WOM-ie to pierwsze słyszę, żeby nie pasowało, ale choć tamtej tylnej przystawki z pompami już dawno nie używam to nadal jest założona z i jej jeszcze nie zdejmowałem, tak więc nie wiem...
Wiem natomiast, że jeśli przerobisz Białoruś 'budowlaną' na ciągnik, to tam nie ma WOM-u w ogóle, bo jest trochę inny tylny most.

#17 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 05 maj 2009 - 19:40

białoruśka (jumz) rafal i kupiles ten osprzet bo ciekawi mnie cena.... remonty nadchodza ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#18 Share sarman

sarman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 19:01

białoruśka (jumz) koledzy, mam pytanie, ma ktos moze schemat installacji elektrycznej z tego ciagnika??
kupilem niedawno takowy sprzet (jumz 6m 62 km ok roku 80' bo dokladnego rocznika nawet poprzedni wlasciciel nie znal, a nie ma nigdzie wybite), ogolnie super chodzi, ale cos z elektryka jest pokrecone, troche kabli za duzo, niektore poprzecierane, zwarcie robia, wiec postanowilem, ze zrobie wszystko od nowa, bedzie latwiej i pewniej, bo na lata
jezeli ktos by mial jakiekolwiek schematy do tego sprzetu to prosze o kontakt tomek(malpka)sarman.com.pl
i jeszcze jedna sprawa:
(przepraszam za niefachowe okreslenia, ale to moje poczatki z rolnictwem...)
z tylu do podpiecia przyczepy jset bolec ale taki bardzo blisko ciagnika i to w poziomie, czy sa do tego podlaczanie jakiekolwiek dystanse, zaczepy zeby to odsunac od ciagnika do tylu?? bo jezeli podepne pod to przyczepe (samoróbka) to przy skrecaniu dyszel bedzie o koła tarł to jedno a drugie w przyczepie i tak potrzebuje bloec do podpinania miec w pionie. teraz kwestia czy cos takiego jest gotowe do kupienia gdziec, czy lepiej wziac porzadny dwuteownik, troche pociac i powiercic (tak zeby pasowal na obecny zaczep) i zrobic z niego dystans samemu?? patrzylem w katalogu firmy Granit ze sa zaczepy do kupienia, ale ich ceny to 1000zl i wzwyz... a to nie mój pułap cenowy:(
z góry dziekuje za informacje;)

#19 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 22:38

białoruśka (jumz) Ten poziomy bolec o którym mówisz to tylko jeden z dwóch z założenia, które mają służyć do mocowania zaczepu transportowego (górnego). Jeśli ktoś z Twoich znajomych ma starszego MTZ-a to zobacz jak u niego to jest zrobione, w JuMZ-ie ma być podobnie.
Niektórzy dopasowywują tam górny zaczep od 'trzydziestki', ja natomiast polecam poszukanie gdzieś na złomie lub u handlarza kompletnych zaczepów od MTZ-a i potargowanie się o ich cenę (za 'patyka' to będziesz miał prawie cały TUZ, a nie sam zaczep górny, no chyba, że wieszaki już masz i brakuje Ci tylko zaczepu...).

Co do schematu to niestety nie mam, mój znajomy ma katalog części, ale to jest własność ZBGKiM, gdzie on jest operatorem 'Białoruśki' i ja kiedyś go od niego pożyczałem, ale to trochę zachodu, bo on musiał 'wynosić' go z zakładu.
Ja też mam elektrykę w nieładzie, ale jakbym miał to robić to po prostu dogadałbym się z moim znajomym elektrykiem i ewentualnie trochę zmodyfikował i dopasowałbym instalację od 'sześćdziesiątki' lub MTZ-a i się więcej nie ścierał ze schematami...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sarman

sarman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 13:06

białoruśka (jumz) mam ojca elektryka, co prawda nie samochodowego, ale on glownie dlubal przy elektryce w tym ciagniczku i on wymyslil, ze jak mu schemat dam to mi zrobi i bedzie to szybciej niz poprawiac istniejaca instalacje
w zalaczniku mam zdjecie tego zaczepu, który mam, niestety u mnie w okolicy nie znalazlem na zlomie zadnego ciagniczka (juz wczesniej szukalem) wiec mialbym prosby, czy dalo by rade abys zrobil zdjecie jak to wyglada u ciebie?? to moze sobie sam cos wykonstruuje.
z gory dzieki

i co znajdzie sie ktos kto ma jumza z pelnym osprzetem z tylu?? zalezy mi na tym gorym zaczepie, zeby jakies foto bylo.

Załączone miniaturki

• Zdj_cie005.jpg

Dodaj odpowiedź