Krzysiekfigix

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m

Polecane posty

mam problem ponieważ nie wiem którą maszynę wybrać ta maszyna bedzie mi służyła tylko do uprawy pożniwnej i będzie współpracowała z deutz fahrem K610

Edytowano przez Krzysiekfigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Tez jesteśmy (z ojcem) zainteresowani zakupem aresa txl co do kosa mam takiego, bez zastrzeżeń tylko jedna sprawa nie denerwuje pozostawia za sobą garby.:blink:Lecz jak widzisz kupuje talerzówkę ponieważ ma więcej zastosowań ten model akurat pasuje do uprawy przed siewnej jak i po ściernisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ja mam zestaw uprawowo siewny a aresa chciałem na talerzach 560 i nie wiem co wybrać słyszałem że ares się zapycha i agregat ścierniskowy a nie wiem czy to jest prawda więc nie wiem co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

agregat ścierniskowy typu "gruber" czy tam KOS (to jedno i to samo) prędzej sie zapycha niż Ares, wiem bo mieliśmy agregat typu "gruber" i zmieniliśmy na brone talerzową.

talerze przejdą, potną i wymieszają mase pożniwną a gruber lubi sie zapchać pod ramą.

z brona talerzową traktor będzie miał lżej i szybciej będziesz mógł wykonywać swoją pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Zdecydowanie lepiej jest broną talerzową, pod względem ekonomicznym, na 80KM przeznaczona jest 2,8m gruber zaś mógłby być maks 2,1m, pole po KOSie jak i po CUT wygląda tak samo a moze i deczko lepiej nawet, tylko kwestia chwastów, talerzówka bardziej rozplenia je od grubera, nie mozliwe jest takie cos jak zapychanie wtalerzówce :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Zgadzam się z kolegami moj Ursus 914 z kosem 6łap ledwo, lwdwo.Gruber stawia bardzo duzy opór.Raczej Aresa bierz nim zawsze możesz przed siewem uprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej jest broną talerzową, pod względem ekonomicznym, na 80KM przeznaczona jest 2,8m gruber zaś mógłby być maks 2,1m, pole po KOSie jak i po CUT wygląda tak samo a moze i deczko lepiej nawet, tylko kwestia chwastów, talerzówka bardziej rozplenia je od grubera, nie mozliwe jest takie cos jak zapychanie wtalerzówce :P

ja miałem na myśli zapychanie w aresie czy jest to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

ja mam Aresa TXL 4metry. W mojej okolicy mają różne talerzówki ale po mojej pole najładniej wygląda. Mam ją od wiosny i jeszcze mi się nie zapchała. Używam jej do uprawy ścierniska jak również do uprawy przed siewnej. Bardzo ją polecam. Nie brałem kosa bo talerzówkę mogę wykorzystać do wielu prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam Aresa TXL 4metry. W mojej okolicy mają różne talerzówki ale po mojej pole najładniej wygląda. Mam ją od wiosny i jeszcze mi się nie zapchała. Używam jej do uprawy ścierniska jak również do uprawy przed siewnej. Bardzo ją polecam. Nie brałem kosa bo talerzówkę mogę wykorzystać do wielu prac.

masz takie kawałki co ci zborze wymaka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
agregat ścierniskowy typu "gruber" czy tam KOS (to jedno i to samo) prędzej sie zapycha niż Ares, wiem bo mieliśmy agregat typu "gruber" i zmieniliśmy na brone talerzową.

talerze przejdą, potną i wymieszają mase pożniwną a gruber lubi sie zapchać pod ramą.

z brona talerzową traktor będzie miał lżej i szybciej będziesz mógł wykonywać swoją pracę.

Jak miałeś na niskiej ramie to tak zapchasz szybciej, ale przy nowycg komstrukcjach na wysokiej ramie (prześwicie) to już trzeba być dobrym agentem, żeby go zapchać.

Talerzami zrobisz do 15cm, gruberem do 35 w niektórych konstrukcjach :P

Jak masz mokre pole na wiosne to gruber na 20cm i szybko je sprzygotujesz to wjazdu zestawu uprawowo-siewnego, a talerzem co? zagęscisz górę i tyle.

Dodatkowo KOS T ma za łapami aresa :P więc może uprawić głęboko i pociąć resztki jak zwykły agregat talerzowy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja już sam nie wiem ale znajomy ma agregat ścierniskowy i tam gdzie mu zborze wymokło to tam trawa rosła i par wjechał ścierniskowym i mu się zapychało dla tego pytam co lepiej wybrać i mało czasu mam na wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

@Krzysiekfigix mam takie kawałki. W tym roku kpiłem 3ha ugoru. Na nim rosły różne chwasty średnia wysokość tego łanu wynosiła około 170cm. Z talerzowałem to 2 razy ani razu się mi nie zapchało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Matiboos a jaki z tym aresem pracuje ciągnik, jaki macie wal, zestaw pól zawieszany czy zawieszany, i na jakich ziemiach pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Pracuje z nim NH T6070 Plus (141 km.) ale wcześniej pracował z nim TM120 (124 km.) ale mocy miał za mało. Zestaw jest zawieszany. Wał to Crosskill (to taki ciężki żeliwny) jak będziesz brał ten wał to bierz jak naj więcej obciążenia na przód. Pracuje na wszystkich glebach od 3 do 6 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

@Krzysiekfigix z 3 metrowym sobie poradzi a 4 metrowego bym nie ryzykował. Wózek do niego możesz w każdej chwili dokupić i mieć wtedy pół zawieszany. Ja Aresem wyciągam wydajność nawet do 2,4 ha na godzinę przy bardzo długich polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Jeszcze mi się nie zalepił. Taki sam wał mam w agregacie uprawowo siewnym tylko że gumowy to tam potrafi się jakiś kamień wbić. Fotkę wstawiłem. Jak będziesz chciał więcej to podaj mi e maila albo gg to Ci wyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj