Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 103-54 2 problemy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share verbea

verbea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:24

Renault 103-54 2 problemy Witam od niedawna posiadam Renault 103-54 (dokładnie to kupiłem go 2 tygodnie temu) rocznik 1995 z turem 3 sekcyjnym.
1 kłopot to to że się linka od regulacji temperatury w kabinie zepsuła i chciałbym otworzyć nagrzewnicę ręcznie ale nie wiem gdzie jej szukac?
2 wspomaganie tak jakoś dziwnie szarpie jakby było za mało oleju. Gdzie jest zbiornik na olej do wspomagania?
Aha ciągnik używany będzie kilka razy w roku gdyż nie posiadam dużo ha tylko jest potrzebny gdy się tir zakopie:) i trochę sniegu odsunąc:) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 103-54 2 problemy Dzisiaj, 19:44
  •  

#2 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:02

Witam od niedawna posiadam Renault 103-54 (dokładnie to kupiłem go 2 tygodnie temu) rocznik 1995 z turem 3 sekcyjnym.
1 kłopot to to że się linka od regulacji temperatury w kabinie zepsuła i chciałbym otworzyć nagrzewnicę ręcznie ale nie wiem gdzie jej szukac?
2 wspomaganie tak jakoś dziwnie szarpie jakby było za mało oleju. Gdzie jest zbiornik na olej do wspomagania?
Aha ciągnik używany będzie kilka razy w roku gdyż nie posiadam dużo ha tylko jest potrzebny gdy się tir zakopie:) i trochę sniegu odsunąc:) Pozdrawiam

Tak nagrzewnica jest w dachu z przodu a węże ida do kabiny w środkowym słupku po prawej stronie:) a ojej do wspomagania bierze ze skrzyni tak ze nie ma specjalnego oleju ;p a ten objaw co mówisz to albo filtry od hydrauliki albo pompa coś nie gra albo orbitrol do kitu;p

Edytowany przez michael01989, 29 grudzień 2010 - 19:03.

#3 Share verbea

verbea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:14

Tak nagrzewnica jest w dachu z przodu a węże ida do kabiny w środkowym słupku po prawej stronie:) a ojej do wspomagania bierze ze skrzyni tak ze nie ma specjalnego oleju ;p a ten objaw co mówisz to albo filtry od hydrauliki albo pompa coś nie gra albo orbitrol do kitu;p

Dzięki kolego. Jutro sprawdzę nagrzewnicę a jeśli olej ze skrzyni to sprawdzałem na bagnecie obok wejścia do kabiny (taki bardzio długi) to jest poniżej minimum. Trzeba dolać oleju do skrzyni tylko jakiego żeby się nie zważył?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź. a może posiadasz jakaś instrukcję do tego modelu?

#4 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:02

Renault 103-54 2 problemy nie nie posiadam;p miałem doczynienia z innymi modelami :) a z olejem to ci nie powiem bo nie wiem jaki juz masz w skrzyni;p

#5 Share verbea

verbea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 11:14

nie nie posiadam;p miałem doczynienia z innymi modelami :P a z olejem to ci nie powiem bo nie wiem jaki juz masz w skrzyni;p

OK. To jaki bys polecił na dolewkę bo muszę dolać? I wazniejsze gdzie jest korek do wlewu oleju do skrzyni?
Wiem że pytam o błachoskti ale traktor mam krótko więc lepiej zapytać niż zrobic jakąs głupotę. Pozdrawiam

#6 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 13:59

Renault 103-54 2 problemy Z dolewkami w kupionym ciagniku jest ten problem ze nie wiesz co siedzi w srodku.
Najlepszym wyjsciem bylaby wymiana...
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 14:21

Renault 103-54 2 problemy wlejesz agrolu i bedzie chodził wlejesz fusha tez bedzie chodził bo to jest zwykła pompa no ale najlepsze rozwiązanie to wymiana a wchodzi tam około 90l korek jest z tyłu traktora na srodku tej blachy co są gniazda hydrauliczne

#8 Share verbea

verbea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:29

Renault 103-54 2 problemy Dzięki panowie. Jutro rano się tym zajmę. A z ogrzewaniem to zdjąłem tapicerkę z prawego śłupka i tam ten zawór jest zepsuty jutro go wywale i zrobie na stałe (połaczę kawałkiem rurki) Pozdrawiam

#9 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:39

Renault 103-54 2 problemy Wtedy bedzie grzał na fulla ;)
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#10 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:16

Renault 103-54 2 problemy to ze ci szarpie to beda filtry ten na dole przeplywka taka wyjmija ja i wyczysc bo prawdopodobnie nagromadzilo sie tam cos np kawalki silikonu uszczelniajacego...mozesz sprawdzic ten filtr na wylocie z pompy bo tez moze byc zanieczyszczony u mnie wspomaganie czasami na rozgrzanym bardzo slabo dzialalo wymienilem filtry i sie bardzo poprawilo tylko ze tej przeplywki to mozna nie wymieniac o ile da sie ja przeczyscic ale masz tura to wymiana nie zaszkodzi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nnamezis

nnamezis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:53

to ze ci szarpie to beda filtry ten na dole przeplywka taka wyjmija ja i wyczysc bo prawdopodobnie nagromadzilo sie tam cos np kawalki silikonu uszczelniajacego...mozesz sprawdzic ten filtr na wylocie z pompy bo tez moze byc zanieczyszczony u mnie wspomaganie czasami na rozgrzanym bardzo slabo dzialalo wymienilem filtry i sie bardzo poprawilo tylko ze tej przeplywki to mozna nie wymieniac o ile da sie ja przeczyscic ale masz tura to wymiana nie zaszkodzi...

Wyciągając ten filter to trzeba spuszczać olej? Bo mam podobny problem z tym szarpaniem w Renault 10354.