Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozkład biegów w MTZ 82.

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2011 - 21:01

Rozkład biegów w MTZ 82.

Na dole tam gdzie pisze R jest tylko wsteczny ale w biegach polowych i szosowych, a te ustawia sie na maks po lewo i na dól tam gdzie masz 1 sa polowe a do góry szosowe. Zeby je włączyć wystarczy wajche popchnąć do przodu i cofnąć i można włączać biegi :) A tam jak pisałeś że do góry jest 1 to 1 jest wtedy gdy ustawione na polowe a 2 gdy na szosowe.

aha czyli na dole jest zawsze wsteczny?
niezależnie czy jest na polowych czy na drogowych dzięki za wytłumaczenie ;)
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozkład biegów w MTZ 82. Dzisiaj, 03:54
  •  

#22 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2011 - 11:18

Rozkład biegów w MTZ 82. tak zawsze w prawo i nadol jest wsteczny a wlewo do oporu jak masz rzymskie liczby przelaczasz na drogowe i szosowe a masz skrzynie z dzwignia po srodku ?

#23 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 15:04

Rozkład biegów w MTZ 82.

tak zawsze w prawo i nadol jest wsteczny a wlewo do oporu jak masz rzymskie liczby przelaczasz na drogowe i szosowe a masz skrzynie z dzwignia po srodku ?

ja nie mam mtz narazie wiosną możliwe że się pojawi u mnie i mam jednego na oku i ma wajchę z prawej strony a te pod kierwonicą to półbiegi są o ile się nie mylę?

#24 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2011 - 16:07

Rozkład biegów w MTZ 82. to napisz jaka ma skrzynie bo tam chyba inaczej sa biegi ustawione ale tego nie wiem bo mam z wajcha na srodku ale tam gdzies zawsze jest schemat na desce lub prawej szybie

#25 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 16:09

Rozkład biegów w MTZ 82. dzwignia z prawej biegi półbiegi pod kierownicą t.g.z żółw zając rozkład biegów taki sam jak po środku

Edytowany przez STANK, 11 grudzień 2011 - 16:13.

#26 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 11 grudzień 2011 - 16:55

Rozkład biegów w MTZ 82. jakiego typu skrzynia bo ja mam dzwignie po prawej stronie a reduktor po srodku po między nogami najprzód jest luz do zapałania ta sama dzwignia przełącza wszystkie begi 1-9 wsteczne masz dwie kombinacje jak pociągniesz dzwignie przy siedzeniu maksymalnie do tyłu to masz biegi wolniejsze wtedy wchodzisz na luz poprzeczny i dzwignia do tyłu to masz biegi z początku jest 5,3,r a do przodu masz z początku 4,9,1 bo bieg 9 jest bezpośredni jest na każdym przełożeniu moto reduktora ,a żeby przejść na wyższe biegi to musisz wrócić na luz do zapałania podłużny i dzwignia maksymalnie do przodu i wrócić na luz poprzeczny dzwignia do tyłu to biegi na początku 8,6,r a dzwignia do przodu to masz biegi ,7,9,2

#27 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 17:04

Rozkład biegów w MTZ 82. on ma jedną wajchę z boku na środku ma tylko tą pod kierownicą od półbiegów żółw/zając

#28 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 17:20

Rozkład biegów w MTZ 82. to masz taką skrzynie jak ja i tak się ją obsługuje wiem bo to robie już od 17lat

wsteczny jest zawsze do tyłu i na poprzecznym luzie na końcu tego luzu jak siedzisz na siedzeniu

#29 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 17:29

Rozkład biegów w MTZ 82. Jeżeli to zwykły 82 to masz taka sama skrzynie jak nawet te na środku z wajchą Po prostu jest unna pokrywa skrzyni biegów z dźwignia z prawej strony
Mój Wladimirec podbija świat

#30 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 18:45

Rozkład biegów w MTZ 82.

to masz taką skrzynie jak ja i tak się ją obsługuje wiem bo to robie już od 17lat

wsteczny jest zawsze do tyłu i na poprzecznym luzie na końcu tego luzu jak siedzisz na siedzeniu

aha czyli już wszystko kumam dzięki koledzy za wytłumaczenie pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 19:53

Rozkład biegów w MTZ 82. ja gdy komuś tłumaczę rozkład biegów kto wsiadł pierwszy raz do ruska to tych numeracji od 1do 9 nie objaśniam zastępuje to objaśnieniem 1,2,3,4,5,R szosowa 1,2,3,4,R polowa 5 się nie zmienia bo te 9,7 to przełożenia to w sumie z reduktorem to by było 22 przełożenia a biegów jest nadał tylko 5 i R a redukcji 22 i tłumaczę tak 3 polowa na zającu, 3 szosowa na zającu, 3polowa na żółwiu ,3szosowa na żółwiu i.t.d i tak nikt nie kuma o co biega

#32 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 07:26

Rozkład biegów w MTZ 82. a mógłby mi ktos wytłumaczyć jak jest z tą 9 na szybkim i wolnym przełożeniu? ona cały czas pozostaje taka sama czy też sie zmienia jej prędkość jazdy?

#33 Share cojotx

cojotx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 14:42

Rozkład biegów w MTZ 82. właśnie z 9 jest tak że prędkość zostaje niezmienna czy przełożenie szybkie czy wolne, jedynie tą wajchą pod kierownicą w tym przypadku da się zmieniać prędkość.

#34 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 14:53

Rozkład biegów w MTZ 82. tak zmienia się jej prędkość tak tą dzwignią pod kierownicą pomiędzy nogami tak jak pisał cojotx

#35 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:25

Rozkład biegów w MTZ 82.

ja gdy komuś tłumaczę rozkład biegów kto wsiadł pierwszy raz do ruska to tych numeracji od 1do 9 nie objaśniam zastępuje to objaśnieniem 1,2,3,4,5,R szosowa 1,2,3,4,R polowa 5 się nie zmienia bo te 9,7 to przełożenia to w sumie z reduktorem to by było 22 przełożenia a biegów jest nadał tylko 5 i R a redukcji 22 i tłumaczę tak 3 polowa na zającu, 3 szosowa na zającu, 3polowa na żółwiu ,3szosowa na żółwiu i.t.d i tak nikt nie kuma o co biega

Wiesz co ja ruskami jeżdże kupe lat ale jak to wyjaśniłeś nie wiem nic. Nie używa sie w tej skrzyni pojęcia polowe szosowe zapominamy o tym jest po prostu 1,2,3,4,5,6,7,8,9 i koniec schemat jest prosty 1,3,4,5,9 są na polowych a 2,6,7,8,9 na szosowych i to trzeba wbić do kapucyny trzeba i finito. Jak mi ktoś mówi że mam prasować 4 to jade 4. Niektórzy mylą zółwia i zająca z polowe szosowe. lub też jak sąsiad mówi że orał 7 polową to nie wiem czy on orał faktycznie tym biegiem (prawidłowo na polowych to jest 4!!!). czy też użył reduktora. Jak by każdy nauczył się tego banalnego schematu a nie wymyślał każdy inną wersje o ile obsługa początkujących stała by sie łatwiejsza.

#36 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:37

Rozkład biegów w MTZ 82. w sumie moja interpretacja schematu biegów została okrojona do 5 przełożeń na których jest 9 ruskich biegów
1,2 ruska = 1 polowa, szosowa + żółw ,zając =4 przełożenia
3,6 ruska = 2 polowa ,szosowa +żółw ,zając = 4 przełożenia
4,7 ruska = 3 polowa , szosowa +żółw ,zając = 4 przełożenia
5,8 ruska =4 polowa , szosowa +żółw ,zając = 4 przełożenia
9 ruska =5 tylko , szosowa + żółw ,zając = 2 przełożenia
R polowa , szosowa + żółw ,zając = 4 przełożenia
dodatkowo wypiłowałem na gałce dzwigni schemat od 1 do 5 ,gdybym początkującemu powiedział jedz 6 to bez schematu nigdy jej nie znajdzie a tak to ma 2 i szybko złapie bo ma schemat jak w samochodzie , n.p modele 920 ,952 skrzynia 4 biegowa redukcja taka sama a na schemacie są 4 biegi a nie 7 , a biegów w 1025 to nic już nie rozumiem

#37 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:54

Rozkład biegów w MTZ 82. bo wg ruskiego schematu bieg mówi sam przez siebie o prędkosci a gdyby zrobili tak jak Ty mowisz to wyjśc mógł by bajzel. A 4 biegowe modele to juz prostota. Tam jest akurat ten najzwyklejszy schemat 1,2,3,4 polowe/szosowe+żólw/zając Ta skrzynia ma inne przełożenia

#38 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 13:29

Rozkład biegów w MTZ 82. Witam,
pod kierownica znajduję się taka krótka wajcha od reduktora(?) kiedy jest on właczony o kiedy nie?

#39 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 01 styczeń 2013 - 23:17

Rozkład biegów w MTZ 82. wajcha w strone zegarów to reduktor (żółw) a do siebie to normalne (zając)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Poss

Poss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:27

Rozkład biegów w MTZ 82. Witam, mam pytanie odnośnie biegów, czy w Mtz-cie mogą się zakleszczyć biegi ? a jeśli tak to jak je się odkleszcza ? może nie na temat ale chce się dowiedzieć o tym coś :)

Dodaj odpowiedź