Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozkład biegów w MTZ 82.

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:31

Rozkład biegów w MTZ 82. Witam. W poniedziałek jadę oglądać MTZ-a 82 z 95 roku i interesuje mnie rozkład biegów w tym ciągniku. Chciałbym dokładniej poznać ten rozkładzik, bo przyda się przy oględzinach ciągnika.
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś dał odpowiedź.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozkład biegów w MTZ 82. Dzisiaj, 23:40
  •  

#2 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:43

Rozkład biegów w MTZ 82. to moze ci opisze.

7.9.1
8.6.R <skrzynia szybka.

5.9.2
4.3.R <skrzynia wolna.

Z skrzyni szybkiej na mała przechodzimy w sposob taki iz ciagniemy wajche na lewo od 8 do samego dołu.
Z skrzyni wolnej na szybka przechodzimy ciagnac drązek na lewo od 7 do samej gory.

Mogłem sie pomylic miedzy 1 a 2 ale to malo istotne. Jak wsiadziesz to ruszaj z 6 potem 8 a na koncu 9 oczywiscie na pusto. mysle ze pomoglem

#3 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:59

Rozkład biegów w MTZ 82. Dzięki Ok.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#4 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:18

Rozkład biegów w MTZ 82. tak a biegi polowe i szosowe??(reduktor)u mnie przy mtz 82 z 89 roku reduktor jest z przodu i jak pociagasz do siebie sa to szosowe a jak ja przepychasz w strone kierownucy to sa polowe i jak masz lewarek biegów to masz biegi ale od lewej strony masz jeszce przejscie na szybsze i wolniejsze biegi max w lewo i do przodu to sa ter szybsze begi
czyli:7.9.1
8.6.R <skrzynia szybka.
a max w lewo i do tyłu to są wolne
czyli:4.9.2
5.3.R <skrzynia wolna.
shemat skrzyni biegówczyli wszystko i na temat :)

#5 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:36

Rozkład biegów w MTZ 82. Teraz naprawdę dzięki szczegółowo opisane tak jak potrzeba. O to chodziło.

#6 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:25

Rozkład biegów w MTZ 82. totalny odjazd z tymi biegami
czyli z 1 na 2 czy z 5na6 to trzeba operować między zakresami?

a 9 jest taka sama na obu?

#7 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:48

Rozkład biegów w MTZ 82. 9 sie nie zmienia. Chyba nie da sie z 5 na 6 i z 1 na 2 a ja bynajmniej ja nie probowalem bo jest wyrazna roznica. miedzy 5 a 6.

#8 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:45

Rozkład biegów w MTZ 82. no właśnie MTZ ma troche to źle skonstruowane że jak np. w trudnych sytuacjach i jest akurat potrzeba na wyzszy bieg redukcja i zeby nie stanac i np z 5 na 6 przeredukować to jest troche trudno;/ ale mozna wziac na 6 polowa i jest podobna predkosc i moc i wtedy na 7 i ognia :)

#9 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 08:07

Rozkład biegów w MTZ 82. A od czego są te trzy dźwignie przy kierownicy?

#10 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:22

Rozkład biegów w MTZ 82. te wajchy są od sterowania hydrauliką i jak ten mtz jest w dyuzej budzie to bedzie mial 3 ja mam 4 bo moj jest stary typ i przy siedzeniu z prawej masz prawdopodobnie 2 wajchy jedna od sterowania trzypunktowym układem zawieszenia(TUZ) a te przy kierownicy są od hydrauliki czyli przyczepa czy tam tur chyba że jest tur z joystickiem to one sa wolne(chyba) nieiwem dokładnie bo ja mam tura i 2 pierwszymi wajchami steruje turem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:14

Rozkład biegów w MTZ 82. Jeśli chciałbyś sobie ten rozkład biegów wydrukować to bardzo proszę. Dodany obrazek
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#12 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 08:52

Rozkład biegów w MTZ 82. Dzięki, ale już mam. Mógłby ktoś jaśniej opisać od czego są te dźwignie przy kierownicy? Proszę o odpowiedź tych którzy mają MTZ-a w nowej kabinie.

#13 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 12:02

Rozkład biegów w MTZ 82. Dwie pierwsze od kierownicy to sterowanie hydrauliką zewnętrzną a trzecia to sterowanie TUZem. Przynajmniej tak jest w MTZ z starą budą tylko dochodzi tam jeszcze jedna wajcha :D Zalecam przeczytanie instrukcji http://www.sendspace...e2c3bed3dc11d6e napewno sporo pomoże :D
KPK - Ochrona

#14 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 13:39

Rozkład biegów w MTZ 82. Ok dzięki za instrukcję, ale mam zbyt wolny net i nici z pobierania. Gdzie włącza się WOM?

#15 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2011 - 18:57

Rozkład biegów w MTZ 82. Witam tak jak kolega pisal dwie pierwsze sa od hydrauliki a trzecia od tuza a wom masz z prawej strony przy siedzeniu od szyby taka dluga wajcha a obok niej przy samym siedzeniu sterowanie tuzem i gaz reczny

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 21:59

Rozkład biegów w MTZ 82. Przecież idzie dobrze zredukwoać bez mziany zakresu orasz np: 5 na 4 moment zredukujesz ten sam zakres
Mój Wladimirec podbija świat

#17 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 22:05

Rozkład biegów w MTZ 82.

no właśnie MTZ ma troche to źle skonstruowane że jak np. w trudnych sytuacjach i jest akurat potrzeba na wyzszy bieg redukcja i zeby nie stanac i np z 5 na 6 przeredukować to jest troche trudno;/ ale mozna wziac na 6 polowa i jest podobna predkosc i moc i wtedy na 7 i ognia :P

Redukujemy zawsze z wyższego na niższy bieg :) A jak działa w starym MTZ żółw?

#18 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 09:09

Rozkład biegów w MTZ 82. Przecież zawsze się redukuje na niższy bieg ja ma cięzko na 5 to ciach go na 4, przecież jest na przewciwko to nie ma problemu. Jak cięzko na 6 to go wajchą pod kierownicą na 3 i dzie, tak samo z 7 na 4 czy 8 na 5.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#19 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2011 - 18:20

Rozkład biegów w MTZ 82.

Jeśli chciałbyś sobie ten rozkład biegów wydrukować to bardzo proszę. Dodany obrazek

to jak to jest z tymi biegami w mtz planuję na wiosnę kupić mtz 82 i niewiem na jakiej zasadzie te biegi działają u góry jedynka do dołu 1i obok wsteczny na jakiej zasadzie to działa może mi ktoś wytłumaczyć? <_< :rolleyes:
KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 18:43

Rozkład biegów w MTZ 82. Na dole tam gdzie pisze R jest tylko wsteczny ale w biegach polowych i szosowych, a te ustawia sie na maks po lewo i na dól tam gdzie masz 1 sa polowe a do góry szosowe. Zeby je włączyć wystarczy wajche popchnąć do przodu i cofnąć i można włączać biegi :) A tam jak pisałeś że do góry jest 1 to 1 jest wtedy gdy ustawione na polowe a 2 gdy na szosowe.
KPK - Ochrona

Dodaj odpowiedź