Polecane posty

dymek333    9

witam(sory ze zakladam nowy temat,ale nigdzie nie moglem znalesc podobnego)niewiem co sie dzieje z rewersem, a mianowicie gdy przerzucam go do przodu lub do tyłu strasznie szarpie ciągnikiem i slychac trzask wydobywający sie ze skrzyni (nawet gdy traktor chodzi na najwolniejszych obrotach) prosze o rade bo moim zdaniem tak nie powinno byc ;)

(sprzeglo tez jest slabe,czy wiecie jak sie je wymienia -i czy da sie je odpowietrzyc-???)

Z GORY DZIEKI ZA RADY :P;) ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Wiem że ktos na agrofoto miał kiedys problem z rewersem w MF tylko muszę go znaleźć. A ten rewers łatwo sie przełącza? To jest elektro-hydrauliczny rewers? Masz go od nowosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

rewers przełącza sie latwo bez zadnych problemów i przelacza sie go bez sprzegla (elrktro hydrauliczny), a ciągnik kupiłem jakis czas temu od rolnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Znajomy ma NH 5060 i tam też jest rewers elektro-hydrauliczny i mówił, że serwis mam mu regulować czułość rewersu bo bardzo szarpie, wiec u ciebie też może jest taka regulacja :P A jeśli chodzi o ten trzask w skrzyni to nie wiem może jakieś sprzegło co rozłącza napęd przy zmianie kierunku jest zuzyte. A można wiedzieć ile za niego dałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

To może być sprzegło albo coś od sterowania sprzęgłem.Chyba bedzie kosztować ;) bo jeśli było by to cos w skrzyni to bys wogóle nie mógł jeżdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

I na poczatku wszystko było dobże nie szarpał wogóle? Kiedys rozmawiałem ze znajomym, bo chciałem się zapytac o opinie o MF on ma 3070 i wymieniał sprzegło najpierw sprowadził gdzieś z niemiec samą tarcze ale to nic nie pomogło musiał wymieniac całe z obudowa i to kosztował chyba 2 tys. Tylko, że on ma mechaniczny rewers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

No wlasnie ja mialem kiedys 3065 z turem i tez w nim wymienialem sprzeglo (koszt ok 500 zl)dwa dni i po robocie :P

A w tym modelu to nie wiem za bardzo jak je wymienic i ile to będzie kosztowało (a moze wystarczy odpowietrzyc???) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Jeśli jest to sprzęgło to skąd trzaski w skrzyni? ;) Myślę, że powinienes sie doradzic jakiegos fachowca co wie w 100% co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Mam pytanie nie związane z tematem. Jak kupowałeś ciągnik powiedzmy za 80 tys.netto to płaciłeś jakiś podatek Vat albo opłatę skarbową? Jeśli tak to jaka i ile procent? proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszU    0

Witam.

Skoro masz rewers elektrohydrauliczny to na pewno masz w nim sprzęgło mokre wielotarczowe. Po tych objawach co opisałeś wychodzi na to, że trzeba przeprowadzić kalibrację sprzęgła. Ale nie jestem pewny czy to pomoże i sam nie wiem jak to trzeba zrobić. Najlepiej niech wypowie się jakiś znawca tematu. Ja mam MFa 4235 z rewersem elektrohydraulicznym i mokrym sprzęgłem i też czasami zdarzają się podobne objawy, wtedy albo ciągnik nie ciągnie albo tak jakby sprzęgło się ślizgało. Wtedy na odpalonym silniku wciskam energicznie kilka razy pedał sprzęgła następnie gaszę i odpalam ciągnik i wszystko wraca do normy. Wydaje mi się, że winny jest potencjometr od sprzęgła. Na początek spróbuj tak jak ja, może to coś pomoże, jeśli nie to trzeba dobrego fachowca. Pozdrawiam i życzę powodzenia w zmaganiach z MFkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj