Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie jałówek

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share proxi7441

proxi7441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo i wszystko co jest z nim związane

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:22

Żywienie jałówek Mam pytanie odnośnie żywienia jałówek cielnych jak i takich przed zacieleniem. Jak przygotować pasze treściwa z jakich komponentów i w jakich ilościach. Jaki polecacie koncentrat dla danej grupy. (Jeśli znacie cenę to proszę o podanie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie jałówek Dzisiaj, 08:05
  •  

#2 Share proxi7441

proxi7441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo i wszystko co jest z nim związane

Napisany 30 grudzień 2010 - 11:51

Żywienie jałówek Pomoże ktoś? :P

#3 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:53

Żywienie jałówek ja daje im kiszonkę z traw i ospę ale niekiedy dam im też kiszonki z QQ

#4 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:19

Żywienie jałówek Jałowki do zacielenie: Nie powinny być zapasane, powinny wyglądać wręcz na chude, tak aby można bylo widać żebra ale bez przesady nie chodzi o to, żeby je głodić ale podawac więcej paszy objetościowej mniej białkowej. Pomoże to uniknąć problemów z zacileniem. Co samego karmienia to kukurydza, sianokiszonka 2-3 pokos, słoma, mieszanka mineralno-witaminowa ewentualnie lizawki. Powinno wystarczyc ja osobiście nie daje takim śruty (powyżej roku) gdyż bialka jak dla niech jest dość w sianokiszonce. Jałówką cielnym do tego co wcześniej podawałem zaczymam wprowadzać śrute zbożową ok. 2kg dziennie. 3-2tygodnie przed wycieleniem zaczynam im podawac to co jedzą dojne krowy ale rozcięczone słomą i po wycieleniu 3-5dni.

#5 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:28

Żywienie jałówek Tak jak kolega wyżej napisał u jałówek powinny być widoczne od 3 do 5 żeber. Ja jałówkom w kryciu jak i cielnych daję sianokiszonkę do oporu i czasem resztki TMRu się im trafią. Tak na 2 tygodnie przed wycieleniem trafiają do obory i dostają TMR plus witaminy i stopniowo pasza pełnoporcjowa. Nie ma mowy o paszach treściwych wcześniej. Jak skończy te 12-14 miesięcy to tylko sianokiszonka

#6 Share Rafal1981a

Rafal1981a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:54

Żywienie jałówek Mam pytanie odnośnie żywienia jałówek. chciałbym rozpocząć chodowlę jałówek mam dostępne pasze takie jak młóto browarniane, siano (w tym roku mogę zrobić sianokiszonkę) oraz zboże owies i pszenżyto, czy mogę te pasze podawać jałówką i w jakich ilościach,

#7 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 21:00

Żywienie jałówek czy zacielone jałówki które stały zawsze na uwięzi można wypuścić na wybieg jałówki mają się cielić koniec września i w pażdzierniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 19:09

Żywienie jałówek

czy zacielone jałówki które stały zawsze na uwięzi można wypuścić na wybieg jałówki mają się cielić koniec września i w pażdzierniku

To byłoby nawet wskazana, ruch bardzo sprzyja krowom, szczególnie tym cielnym. Ważne, żeby miały sporo miejsca i podłoże które nie jest śliskie, to chyba tyle. A tak na przyszłość, to lepiej byłoby dla Twoich jałówek jakby były utrzymywane na luzie.

#9 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:39

Żywienie jałówek więc tak:odchów zaczyna sie od pierwszych dni,gdy ciele jest młode karmimy je jak najlepszymi paszami,odpajamy mlekiem lub bardzo dobrym i sprawdzonym preparatem mlekozastępczym,po dwóch tygodniach dajemy dobrej jakości siano i dobrą pasze treściwa (polecam kaliber musli firmy de heus ) w tym okresie na paszach nie oszczedzamy poniewąz to odbije sie w późniejszym okresie, potem gdy ciele nie pije juz mleka lub mlekopanu podajemy pasze objętosciowe, gdy ktoś ma możliwośc i pogoda pozwoli to zbieramy siano jest to najlepsza pasza dla jałówek. mozna dawac również kiszonki oczywiście nie przestajemy dawać pasz treściwych, ja osobiście do pasz treściwych dodaje duza ilośc witamin,kupuje również lizawki w kubełkach również firmy de heus należy jałówkom zapewnić wybieg no chyba ze naprawdę nie ma możliwościno i tak do samego pierwszego wycielenia ja nigdy nie dawałem jałówkom kukurydzy ,dopiero ok 2 tygodnie po pierwszym wycieleniu mój kolega dawał to dwie naprawde piękne jałówki musił sprzedać ponieważ po ocieleniu przestawała jeśc i leczenie nie dawało 100% szans ze bezie dobrze dalej więc ja nie ryzukuje

#10 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:01

Żywienie jałówek To, że karmił kukurydzą i nie chciały jeść po ocieleniu nie ma kompletnie związku. Generalnie zgadzam się, z tym co piszesz, jest parę szczegółów z którymi bym polemizował, ale jak odchów idzie Ci dobrze, to trzymaj się tego co robisz.

#11 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 09:24

Żywienie jałówek to jest tylko moja opinia nie mówie ze wiem wszystko najlepiej no .odnośnie kukurydzy to nie jest wina kukurydzy lecz nieodpowiednie jej dawkowanie. jałówki łatwo się poprostu tuczą i u niego akurat własnie przez to utuczenie przesunął sie trawieniec .

#12 Share lukaszekglow

lukaszekglow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 14:46

Żywienie jałówek A czy ktoś używa Junsan Complete? Ile kosztuje worek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share lukaszekglow

lukaszekglow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 09:55

Żywienie jałówek A czy ktoś używa Junsan Complete? Ile kosztuje worek?