kpiotr

Case 956XL, 1056XL

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JACK36    2

Podaj namiar na ten sklep.Ja ostatnio znalazłem uzywany za 2000+ przesyłka .Jestes pewien ze do tego modelu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Koledzy może wy mi pomożecie? Ostatnio w moim Case 956 urwały sie zawiasy od szyberdachu. Odręciłem zawiaski i wyjąłem szyberdach. Z odkręcenie zawiasów od szyberdachu nie bylo problem i z przykręcenie również. Gorzeje jest z częścią która jest przykręcona do dachu. Po odkręceniu dwóch śrubek okazało się, że są one od środka wkręcane w taką nagwintowaną blaszkę i teraz jest pytanie jakim sposobem, lub którędy dostać sie do środka aby przytrzymać tą blaszkę i wkręcić nowe śrubki z zawiasami? Bo męczę się z tym i nie mogę w żaden sposób dostać sie tam do środka. Próbowałem podłożyć rękę tam gdzie są dmuchawy i całe kable ale tamtedy nie moge natrafić na dziurki więc musi być inne dojście do tego. Rozbierał ktoś kiedyś to? 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego odkręcić, ta blaszka jest przyklejona szpachlą do dachu. Najprościej przyklej nowy zawias klejem do metalu do tej blaszki.

A czy ktoś wie jak powinna być prawidłowo doprowadzona masa do kabiny. Bo mam taki objaw: czasem nie działają światła przednie, światła stopu, kontrolka ręcznego, czujnik paliwa, czujnik temperatury i tylne halogeny, ale działają np. światła postojowe.
Myślę, że coś jest nie tak z masą, tylko nie wiem gdzie szukać przyczyny. Przeczyściłem te wtyczki co wchodzą do kabiny, chciałbym jeszcze przeczyścić te co wchodzą do bezpieczników, ale nie wiem jak się do nich dobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja sobie puściłem osobny kabel do masy który przykręciłem do śruby mocującej rozrusznik i do tych wszystkich kabli co są przed kabiną od masy :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź i czekam na fotkę. Jeszcze jedno pytanie odnośnie włącznika napędu, u mnie jak napęd jest rozłączony, to żaróweczka na tym przycisku losowo miga(czasem też zapali się na dłużej lub zgaśnie całkiem). Jak załączę napęd to żaróweczka całkiem gaśnie. Wiecie może z czego to wynika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Wstawię zdjęcia masy ciągnika jaką mam zrobioną w swoim Case może komuś się przyda http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f794bb54d7ea3b6d.html w tym miejscu są przykręcone wszystkie kable od masy kabiny w ciągniku ale może słabo masować ponieważ kabina jest przykręcona na poduszkach więc proponuje pod tą blaszkę co są przykręcone kable od masy przykręcić dodatkowy kabel masowy i dać go aż pod śrubę mocującą rozrusznik a dokładniej tutaj  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df7055bf2248503c.html Dodatkowo jeszcze mam masę od akumulatora od klemy - i tez przykręcona w tym miejscu (widać na zdjęciu kabel czarny )

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Odświeżę
Mam Panowie pytanie- Case 1056/956 czym sie rozni model z początku lat 80 od tego z konca80/poczatku 90? Uprzedzając ewentualne odpowiedzi-poza blachami i wlaczaniem przedniego napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzem6    0

Witam

Mam pytanie. W moim Case 956 wyskajkue redyktor "ten szybki" ale z tym sobie radze -  zakładam haczyk na lince i chodzi  ciagnik bez problemu ale problem mam taki ze  nie moge właczyć rego reduktora. Robiłem juz npawanei dzwigni by zmniejszyc luzy  na ciegnach pod pokrywą ale nie pomogło  - podejrzewam ze widełki sa moze wytarte lub maja jakieś luzy?  Jak naprawic te problem bez rozjezdzania skrzyni - chodzi mi tylko by ten reduktor dawał sie normalnie właczać jak ten od wstecznego i od wolnych biegów.  To ze wyskakuje bieg to wiem ze trzeba rozłożyć na czesci cała skrzynie i wymienić synchronizator a mi chodzi tylko by od góry jakoś podejsc i naprawić załaczanie reduktora "szybkich"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj