Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nagrzewnica powietrza

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jerry193

jerry193

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 23:48

Nagrzewnica powietrza Witam nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale nic lepszego nie dobrałem.
Otóż chodzi o nagrzewnice powietrza do suszarni 12t na kukurydzę, czy mógłby ktoś polecić najlepiej na drewno, wydajną nagrzewnice w dobrej cenie?

Edytowany przez jerry193, 29 grudzień 2010 - 18:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nagrzewnica powietrza Dzisiaj, 01:59
  •  

#2 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 08:40

Nagrzewnica powietrza Kolego zobacz firmę flowair group. W miarę tanie nagrzewnice i dobre. 24 miesiące gwarancji. Ale lepiej żebyś znał powierzchnie do ogrzania :D i co to znaczy na drewno?? Kupujesz mały piecyk, ciągniesz rurki plastikowe do kurtyny i już ;)

Edytowany przez andrzej2110, 29 grudzień 2010 - 10:45.
Cytowanie poprzedniego posta

#3 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 11:10

Nagrzewnica powietrza Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem. Ale jeśli tak to mogę ci polecić coś takiego http://www.weberht.p...aliwa-stale.php

Nie posiadam tej nagrzewnicy,ale kontaktowałem się z producentem, później z użytkownikiem. I mogę powiedzieć że gdyby nie brak kasy, to miałbym już jedną u siebie. Producent poleca je do warsztatów, hal, budynków inwentarskich i właśnie do suszarni. Użytkownik z którym rozmawiałem stosuje taką nagrzewnice w kurniku. Ja chciałbym taką do kurnika i do suszarni kukurydzy.

#4 Share jerry193

jerry193

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:03

Nagrzewnica powietrza Nie, nie źle widocznie się wyraziłem chodziło mi o nagrzewnice tego typu http://kotly.graso.c....php?id=118&c=2 tylko że na drewno, można powiedzieć że chodzi mi o taki kocioł do którego podłączany jest wentylator i daje ciepłe powietrze na suszarnie

#5 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:47

Nagrzewnica powietrza No to sie źle jednak zrozumieliśmy.

Pic2ek masz zainstalowane gdzies w budynku inwentarskim nagrzewnice wodne?? Jaką masz moc pieca i jaką do tego moc nagrzewnic. Bo słyszałem że piec dobiera się tak mniej więcej do 2/3 mocy nagrzewnic. Czy to prawda??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:03

Nagrzewnica powietrza Niestety nie mam nigdzie w pomieszczeniu inwentarskim :) To wszystko zależy ile m2 chcesz grzać. Wtedy się dobierze nagrzewnicę no i też wiadomo będzie jaki powinien być kocioł.
Zadzwoń do przedstawiciela handlowego, dobierze ci nagrzewnice, odp na pytania itd.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:10

Nagrzewnica powietrza A kto Ci zabroni w NPA drewno spalać? Ja tak robię jak mam dostęp do trocin, czy zrębków i nie ma problemów ;) Jaką masz suszarnię? o producenta Mi chodzi, nie model

#8 Share jerry193

jerry193

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 18:24

Nagrzewnica powietrza Jest to samoróbka wzorowana na modelach firmy drzewicz, my do tej suszarni posiadamy piec lecz został dokupiony duży wentylator przy którym na max obrotach piec osiąga temperaturę 40 stopni, i potrzebujemy piec, który uzyska temperaturę 120 stopni

Edytowany przez jerry193, 31 grudzień 2010 - 18:28.

#9 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 08:49

Nagrzewnica powietrza 120C ?
Kolego tobie parowy kocioł moim zdaniem nie jest potrzebny, i on bardzo dużo kosztuje, trzeba tez kupić wymiennik, itd.
jak macie piec to trzeba było kupić więcej nagrzewnic o mniejszej mocy, i może wtedy piec by pociągnął. I to chyba jest lepsze wyjście jak kupować nawet używaną parówkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 08:08

Nagrzewnica powietrza Może jeszcze tańszym rozwiązaniem będzie kupić drugi duży piec używany, wpiąć je razem i wtedy powinny dać radę. Napisz kolego co zrobiłeś.

Dodaj odpowiedź