Skocz do zawartości

Zdjęcie

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelrolnik19

pawelrolnik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:18

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow Witam.panowie pomozcie rada!! dostalem pozytywna decyzje w sprawie mlodego rolnika. ojciec chce przepisac mi gospodarstwo tylko ze jest problem, a mianowicie w 2007 i 2009 moj tata korzystal z modernizacji i otrzymal dofinansowanie biorac na siebie zobowiazania na 5 lat.w tej chwili przepisujac na mnie gospodarstwo powinien przepisac na mnie zobowiazania ale nie wiemy jak powinnnismy postapic wobec armir zebysmy byli wporzadku wobec agencji i zeby bylo wszystko ok.pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow Dzisiaj, 22:55
  •  

#2 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:31

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow Składasz podanie do prezesa agencji czy może odpisać Ci część gospodarstwa. Jeśli nie wpłynie to negatywnie na funkcjonowanie gospodarstwa Twojego ojca to wydadzą zgodę. W praktyce to wygląda że np Twój ojciec ma 30pare hektarów to wydadzą zgodę na przepisanie tej minimalnej powierzchni potrzebnej do wzięcia premii.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#3 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:53

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow Albo kup pare ha a reszte napisz we wniosku że zobowiązujesz się dokupić ileś tam ha i już a z drugiej strony OMG wczas się za to wzieliście :( ja już od chyba miesiąca papierki załatwiam , jeszcze dzisiaj miałem niezłe zaćmienie w starostwie normalnie mnie zatkało bo tak należy się zarejstrować w krusie jako rolnik noto poszedłem to kazali mi przynieść z gminy zaświadczenie o wielkości posiadanego gospodarstwa >pojechałem do gminy , a w gminie mówią że jeszcze papiery nie doszły jeśli chce przyśpieszyć to żebym jechał do geodety do starostwa i żeby poprosić o odpis (jakiś tam do gminy na to zaświadczenie) pojechałem do geodety ten mi powiedział że od notarjusza jeszcze papierów nie ma żeby przyjść za dwa dni powinny być ,ok nie ma sprawy , jestem za dwa dni pytam sie a on mi na to że dalej papierów nie ma i sie pyta czy mam akt notarjalny jak mam to mi zrobi wypis na podstawie tego aktu (ja cały heppy że bede miał ten skubany wypis ) mówie tak mam i mu dałem a on ok proszę przyjść po swietach w poniedziałek (bo to był czwartek) ok niech będzie zachodze dzisiaj bo wczoraj nie dałem rady a on mi na to że odpisu już nie ma facet zabrał i do gminy ma jutro zanieść ;) kurde mówie mu że mi na czasie zależy a on noto zrobi mi ten odpis żebym miał dzisiaj żebym mu dał jeszcze na chwile ten akt co mi oddał zagląda do środka i coś tam mówi o jakiejś miejscowości co niby są te działki hmmm ja gały jak 5 zł co jest mówię że nie tam tylko tu ja sie patrze a to nie ten akt notarjalny!!!!!!!!!!!! Mówię mu że to nie ten akt a on jak to nie ten , normalnie mnie zatkało Cymbały jedne zgubili mi akt notarjalny w starostwie kurde mol zeszukali całe biuro i nie ma omg . jutro przed 11 mam iść do notarjusza i ma mi dać drugi wypis (bo ten co miałem to nie był orginał to byłą kopia tak jakby z potwierdzeniem z pieczątkami tak zwany wypis z aktu notarjalnego bo orginał jest u notarjusza) Wezme to zaświadczenie z gminu do krusu później do facetki z tą rejetsracją z krusu z nr gospodarstwa z arimir z zaświadczeniem o nr konta w banku i heja nach Krakau :D kwote przepisywać (mleczko) wniosek o wypłate kasy na młodego rolnika i składać wniosek na modernizacje , szczęście w nieszczęściu że mieszkam w małopolsce i raczej na 100% mój wniosek przejdzie bo i tak nasze województwo nie wykorzystuje całej puli kasy tak więc problemu być nie powinno bo gdyby nie to to sam nie wiem nie byłoby zbyt różowo .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 22:52

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow Dokładnie jeśli ktoś chce przepisać gospodarstwo i jeszcze złożyć na modernizacje gosp mlecznych to nie ma szans, za mało czasu.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 29 grudzień 2010 - 10:21

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow Dokładnie nie ma najmniejszych szans by zdążyć na mgr ja się zaczynam martwić czy to pół roku mi wystarczy na przejęcie gospodarstwa, jak już na samym początku trzy tygodnie muszę czekać za odpisem z ksiąg wieczystych

#6 Share pawelrolnik19

pawelrolnik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:43

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow panowie nie zmieniajcie tematu.ja nie pytalem o zadna modernizacje czy zdaze czy nie tylko pytalem o sprawe przekazania gospodarstwa.

Edytowany przez pawelrolnik19, 29 grudzień 2010 - 15:44.

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:29

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow no właśnie idźcie do dyrektora arimr i spytajcie się co należy uczynić byś przejął zobowiązania (bo np zobowiązania ONW przejmuje następca lub poprzednik odaje kasę)
Żadne rady nic nie pomogą tylko osobista wizyta :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:01

mlody rolnik -przekazanie gosp.- program prow pawelrolnik19 , kolego spróbuje Ci tak na szybkiego opisać jak to wygląda u mnie a więc 6.XII złożyłem pismo, w który napisałem ze ojciec przekazuje mi zobowiązania ze ja się ich podejmuje w celu kontynuowania działalności rolniczej itd ble ble ble. kilka dni przed świętami przyszła mi odezwa no musiałbym luknąć co w niej pisze ale nic sensownego mianowicie sama arimr nie dokońca sie orientowała w tym temacie i podważyła swą odpowiedz, toteż zakomunikowała mi abym czekał na ich odezwę w miedzy czasie mieli skontaktować się z warszawskim ministerstwem rolnictwa, czekam do dziś i jak makiem zasiał. ja mam o tyle gorzej kolego ze chciałbym powiązać premię z modernizacją jednak aby startować muszę posiadać umownie gosp. natomiast na przepisanie ogólnie gosp masz pół roku a z premii o ile mi wiadomo musisz się wywiązać w ciągu 3 lat jednak czy za te parę lat będzie okazja do składania wniosków o pomoc któż to wie. Gdy dostanę odpowiedz od arimr dam Ci znać.