Skocz do zawartości

Zdjęcie

pokrzywa na łące

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 28 grudzień 2010 - 17:41

pokrzywa na łące witam, na wiosnę dostanę w dzierżawę łąkę 2 ha, tylko że właściciel strasznie zaniedbał, kosił dla dopłat i nawet nie zbierał, co roku pełno pokrzywy, i pyt, czy jest możliwość pozbycia się pokrzywy, za pomocą oprysku tylko żeby trawa została, wiem że trawniki traktuje się chwastoxem , nie wiem, może ktoś by dał mi jakąś radę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pokrzywa na łące Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 17:52

pokrzywa na łące Wiem, że na chwasty w użytkach zielonych to Fernando, jest on trochę drogi i nie można stosować, gdy składnikiem mieszanki jest roślina motylkowa.

#3 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:57

pokrzywa na łące a dlaczego chcesz sie pozbyć tej pokrzywy? ja bym sie nawet cieszył sam w przyszłym roku pokosze praiwe hektar łaki gdzie sa pokrzywy mucki az sie ciesza jak ja widza :D

#4 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:31

pokrzywa na łące

a dlaczego chcesz sie pozbyć tej pokrzywy? ja bym sie nawet cieszył sam w przyszłym roku pokosze praiwe hektar łaki gdzie sa pokrzywy mucki az sie ciesza jak ja widza ;)

planuję sianokiszonki w balotach robić, i boje się że bydlaki nie będą chcieli jej jeść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 17:09

pokrzywa na łące Jeść może by i jadły, ale łodyga mogłaby przebić folię. Oczywiście jak jest duża, bo młoda to nie.

#6 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:45

pokrzywa na łące spokojnie beda ją jadły tylko własnie o te przebicie najbardziej trzeba sie bać zrób z pierwszego pokosu siano a z drugiego sianokiszonke ale po pierwszym pokosie daj nawóz zeby trawa szybko odbiła :)

#7 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 08:45

pokrzywa na łące ale słuchaj, ta pokrzywa nie występuje w jakimś tam małym procencie tylko pół na pół, chyba tak zrobię jak radzisz, I pokos siano II w belę.

Nie cytuj poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:14

pokrzywa na łące nie cytuj poprzedniego posta :P my tez stale ja jednej łace mamy z 20 arów pokrzywy i robimy siano a pózniej kiszonke ale dośc szybko zwijamy wiec nie zdarzy stwardniec ale zawsz mozesz próbowac presować zaczynając od pokrzywy a koncząc na trawie :)ale pamietaj zeby przy pokrzywie dobrze dobijac belkę ;)unas była róznica jak znajomy nam presował sipma a jak my w tym roku NH nasze fes dobite a po sipmie hmmm znalazły ise takie co były w środku splesniałe :huh:i to tylko tam gdzie pokrzywa ;)