Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy Case?

172 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 15:29

Zetor czy Case? mam dylemat jaki będzie lepszy Zetor Proxima 85 plus czy Case jx80 . Ciągnik na 20 ha ziemi pomocniczy głownie : do orki, prasy rolującej, tura, więc nie do lekkich prac . Powiedzcie mi jakie jaki mają osiągi , spalanie i ogólnie który lepszy. tylko proszę szybko bo murze się zdecydować bo będę składał wniosek na PROW

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy Case? Dzisiaj, 01:16
  •  

#2 Share perdek

perdek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:07

Zetor czy Case? Panie bierz pan zetora i części łatwo znaleźć i zaoszczędzisz na paliwie bierz zetora pozdrawiam

#3 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:11

Zetor czy Case? panie bierz pan case, części może ciut droższe niż w zetorze ale na paliwie na pewno za oszczędzisz, na nie jedną naprawę wystarczy, zwrotniejszy, wygodniejszy, lepiej wykonany

#4 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:13

Zetor czy Case? To tak ten kto ma zetora to ci poleci zetora a ten co case to ci poleci case i to wszystko :D A z tym że proxa jest oszczędniejsza od JXa to nie jestem tego taki pewien. Ja osobiście na twoim miejscu to bym wybrał Case bo te "pepiczki "to nawet mi się nie podobają ale to tylko moje zdanie ;) Pozdrawiam.

#5 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:29

Zetor czy Case? Mam podobny dylemat i po obejrzeniu i porównaniu tych dwóch ciągników wziąłbym raczej zetora, jakoś bardziej przypadł mi do gustu i wydaje się solidniej wykonany. W Case nie podoba mi się kabina (w tym sensie, że mała) no i trzeba dokładać dodatkową kasę za pneumatykę.Ale każdy uważa inaczej. Pozdrawiam

#6 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:34

Zetor czy Case? do case dokładasz tylko pneumatykę a do zetora: zaczepy, obciążniki, belkę wielootyworową(czy jak to się tam nazywa) za skrzynię taka jak w case tez musisz dopłacić, tyle że zetor ma na pewno większą kabinę, jeśli często będziesz z kimś jeździł to zetor na pewno będzie wygodniejszy

#7 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:45

Zetor czy Case? Ja mam taki sam dylemat. Moim zdaniem wygodniej jest w zetorze jest w nim siedzenie pasażera a w cejsie mała kabina. Po 2 zetor jest cięższy od cejsa a to dla mnie duży plus. Po 3 w gazecie pisało że zetorek mniej pali niż cejs(jak nie wieżycie moge ze skanować i wkleić) a i zetorek ma też 2 półbiegi pod obciązeniem i jeszcze kilka dodatków. Tylko stwierdziłęm że nie warto brać 85 plus tylko brać 95 plus szybsza skrzynia i mniej pali niż 85. Ja narazie wybrałem zetora ale też rozważam FT

#8 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 17:21

Zetor czy Case? ja mam zetora 5341 i NH TD 80D(to to samo jak JX 80)wprawdzie moc jest większa w td( ale rozmyślając tak skibę odejmę),lecz z taką samą mocą nie wybrałbym już zetora nigdy więcej.tłumaczę dlaczego;więcej biegów na których pracuję się w polu,co wyraznie można odczuć w paliwie i czasie,podnośnik podobny(zetor z siłownikami)lecz w td szybszy i wygodniejsza funkcja szybkiego unoszenia(bardzo wygodne).co do ceny części to że w zetorze tanie nijak ma się do rzeczywistości(potrzeba ich więcej i są bardzo drogie,typu zawór elektro-hydrauliczn),kupowałem to wiem,same filtry hydrauliki do zetora są droższe,części tanie były do starszych zetorów i stąd takie opinie.standart w CASE będzie bogatszy(opony,szybka skrzynia,obciążniki),waga ciągnika porównywalna(nie wiem skąd opinia,że zetor jest cięższy,po za tym ciągnik idzie dociążyć,lżejszym go nie da się zrobić,nie zawsze balast potrzebny).zetor też ma niewygodną kabinę,wygodne były te kwadratowe,umiejscowienie dzwigni podnośnika w zetorze porażka,ręka boli,głośno w kabinie tak samo.takie jest moje zdanie.

#9 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:39

Zetor czy Case? kiedyś czytałem artykuł w top technika i po wszystkich testach zetor Proxima 85 w spalaniu wyszedł najlepiej. A konkurował z case jx 80 oraz kioti z silnikiem Perkinsa

#10 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:46

Zetor czy Case? jąką pneumatykę ????? i jakie mają spalanie?????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:53

Zetor czy Case? ja wybrałbym Case, ciągnik solidniej wykonany, spali może tyle samo co Zetor, ale za to jest zwrotniejszy, kabina może i lepsza w Zetorze, ale czy za to że jest w nim siedzenie pasażera miałbyś wybrać Zetora, przecież ty chyba na tym siedzeniu jeździł nie będziesz, za to w Case w kabinie jest fajniej, szybki podnoszenie, włączniki świateł i spryskiwaczy dobrze umiejscowione i z biegami też nie jest źle :D

#12 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:30

Zetor czy Case? a wojcha od biegów jest z prawej strony

#13 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:31

Zetor czy Case? ten artykuł to ja też mam,i zetor wypadł dobrze,tylko ciekawe jak by wypadł w swojej klasie z CASE jx 95.

#14 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:36

Zetor czy Case? zetorek1607 a biegi gdzie są umiejscowione?????

#15 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:43

Zetor czy Case? z prawej strony, wygodnie się je zmienia... pneumatyka jest to sprężarka i instalacja do hamulców :D

#16 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:45

Zetor czy Case? a nie wiesz ile spali taki case jx80 albo zetor Proxima 85 plus??????????????????

#17 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:47

Zetor czy Case? w obydwu po prawej stronie,a gdzie mają być lewarki zmiany biegu,same biegi to w przekładni,przepraszam ale pytanie podchwytliwe.

#18 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 09:51

Zetor czy Case? Co to jest żeby ciagnik w standardzie nie miał pneumatyki

#19 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 11:34

Zetor czy Case? no tak jest, może nie wszystkim będzie potrzebna, jak ciągnik bedzie tylko w turze chodził, a pneumatyka coś kosztuje ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:14

Zetor czy Case?

Co to jest żeby ciagnik w standardzie nie miał pneumatyki

a po ci we włoszech czy francji pneumatyka?? tam przyczepy mają hamulce najazdowe

Dodaj odpowiedź