Skocz do zawartości

Zdjęcie

Welger czy Fendt

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:53

Welger czy Fendt Zamierzam wymienić swoją Sipme na coś lepszego. Chodziłoby mi o prase zmiennokomorową. Zastanawiam się między Fendtem a Welgerem. Cena podobna, ale która będzie lepsza?? A może polecicie jakąs inną firme w podobnej cenie??
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger czy Fendt Dzisiaj, 16:36
  •  

#2 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:58

Welger czy Fendt Ja bym stawiał na Lely Welger bardzo dobre rozwiązania mają i stało komorowa w tej cenie powinna być:D Fenda to chyba prasy mało używane w naszym kraju bo ja jeszcze się nie spotkałem. A jeżeli zmienno komorową to byś musiał się skontaktować z przedstawicielem Lely i pogadać bo tu pytałem to nikt nie odp na pytanie

#3 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 28 grudzień 2010 - 14:03

Welger czy Fendt Oczywiście, że Welger. Welger i McHale to najlepsze prasy. Dużo czytam i w 100% polecam Welgera.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#4 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 14:10

Welger czy Fendt No bo właśnie teraz jest taka sprawa czy dac te 120tys. za stałkomorówke Welgera czy Mchale, a może lepiej kupić Fendta za podobną cene zmiennokomorową.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#5 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:07

Welger czy Fendt Z tego co wiem to Welger produkuje zmiennokomorówki tylko nie wiem w jakiej cenie.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:12

Welger czy Fendt radziłbym porównać ceny Gallignani, MF, Poettingera i nowe prasy Vicon, bo wszystkie sa robione w jednej fabryce i różnią się tylko malowaniem, a po co przepłacać z kolor :D

#7 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 11:36

Welger czy Fendt Mam oferty

welger 129tys netto,

fendt 130 netto,

kuhn 120 netto,

john deere 130 netto,

wszystkie praktycznie tak samo wyposazone, i teraz jest dylemat czy nie wziac kuhna bo wychodzi niby najtaniej czy warto dolozyc te 9 tys na welgera jak myslicie ktora lepsza by była mnie bardziej przekonuje jednak welger...

#8 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 03 styczeń 2011 - 12:45

Welger czy Fendt Ja bym dołożył przecież przy takiej kwocie 9 tys. to nie jest wielka różnica. A te ceny już ostateczne ?

#9 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:07

Welger czy Fendt Ja akurat wybieram Kuhna, bo on jest w czołówce a stawka jest wyrównana i mam do dilera najbliżej.
A z jakim dokładnie wyposażeniem ta cena?
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#10 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:32

Welger czy Fendt A jakie ma kola Kuhn? Ma opuszczana podloge? Jakie zabezpieczenie nozy??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 09:41

Welger czy Fendt Kuhn ma koła szerokie 500. Opuszczanej podłogi nie ma, a zabezpieczenia noży sprężynowe. Teraz tak sie zastanawiam czy faktycznie warto mi inwestować w pasówke? Zbieram 45-50ha słomy, a sianokiszonki 150-200 bel rocznie, reszte przyczepą. Może lepiej byłoby zainwestowac w jakąs dobra stałokomorówke, jak myślicie, bo różnica w cenie jest znaczna.

#12 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 09:59

Welger czy Fendt polecalbym rowniez nh br7060 wyglada troche gorzej od welgera rp 435 ale ma niezly zgniot w testach jest pasowka i z nozami z kosztuje ok 130 k brutto, na yt jest sporo filmikow mozna poogladac.

#13 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 10:11

Welger czy Fendt Ja polecam tylko i wyłącznie Lely Welger zbije wszystko elegancko bez problemu i dostaniesz z szerokim laczem i opuszczaną podłogą wyrzutnikiem bel

#14 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 10:22

Welger czy Fendt

A jakie ma kola Kuhn? Ma opuszczana podloge? Jakie zabezpieczenie nozy??

Opuszczaną podłoge ma, zabezpieczenie noży sprężynowe lub z 23 nożami HydroProtect, a koła max 500/45/R 22,5.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#15 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 08 styczeń 2011 - 13:40

Welger czy Fendt

Kuhn ma koła szerokie 500. Opuszczanej podłogi nie ma, a zabezpieczenia noży sprężynowe. Teraz tak sie zastanawiam czy faktycznie warto mi inwestować w pasówke? Zbieram 45-50ha słomy, a sianokiszonki 150-200 bel rocznie, reszte przyczepą. Może lepiej byłoby zainwestowac w jakąs dobra stałokomorówke, jak myślicie, bo różnica w cenie jest znaczna.

Na taką ilość to kupił bym prasę stałokomorową np. taki Case lub New Holland. Prasa łańcuchowa, 15 noży, jej cena to około 90 tys.

#16 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 15:09

Welger czy Fendt Za 97000 netto można kupić stałokomorową-walcową JD 623 z podbieraczem Maxicut i opuszczaną podłogą

#17 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 15:30

Welger czy Fendt Te 90 tyś. to cenna brutto. Zapomniałem napisać w poprzednik poście.

#18 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 18:23

Welger czy Fendt Hmmm dziwi mnie jedno pisze ktoś weź taką czy taką wypada całkiem nieźle w testach :mellow: ale nie doda już że welger teraz to tak w zasadzie lely welger dosłownie miażdży konkurencje we wszelakich testach najlepsze prasy zmienno komorowe konkurencji mają taki zgniot jak stało komorówka welgera a zmienno komorówka welgera to już ho ho B) :lol: het z przodu , nawet bym sie chwili nie zastanawiał tylko brał welgera tym bardziej że cena bardzo podobna. I dla wyjaśnienia prasy dla agco robi galignani ale nie chce źle powiedzieć w każdym bądź razie są dwie wersje tych pras tylko nie wiem która dla kogo czy dla vicona inna czy dla agco inna ( artykuł w gazecie czytałem) to nie tylko kolor i napisy inne ( jeśli chodzi o agco to na mur beton to samo tak więc jeśli tylko MF tańszy to lepiej wziąść MF niż Fendta, być może wyposażeniem standardowym się różnią)

Edytowany przez Andrzej24871, 08 styczeń 2011 - 18:25.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#19 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 00:52

Welger czy Fendt A co powiecie o tym : http://farmingforum....ead.php?t=27116
że lely 245 ma problemy z wilgotną trawą przy cięciu, że niby na rotorze odkładają się resztki niedociętej trawy i w efekcie zapychają prase hm?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 13 luty 2011 - 14:32

Welger czy Fendt Mi kumpel mowił ze warto by sie rozejrzec za zmiennokomorową łańcuchową prasą tzn krone Comprima, co o nich sądzicie?