Skocz do zawartości

Zdjęcie

3065 Skrzynie Biegów

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafbal9

Rafbal9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 11:46

3065 Skrzynie Biegów WITAM

Interesuje się kupnem ciągnika Massley Ferguson 3065 . Wszyscy sprzedawcy reklamują przebiegi około 6000-9000 mth są to ciągniki od 90 roku w górę i pochodzą z zagranicy . Czy to możliwe że mają takie nie wielkie przebiegi, po tych około 20-tu latach? ;)

Interesuje mnie ile wytrzymują silniki ?

Ile wytrzymuje przedni napęd ?

Ile wytrzymuje tylny napęd ,skrzynia biegów oraz sprzęgło ?

Jakie rodzaje skrzyń biegów - jakich unikać ?

Co to jest ten (Rewers) pojedynczy- podwójny Mechaniczny-hydrauliczny? :)

Jakie oleje stosować ?
-do skrzyni biegów
-do silnika

Proszę o informacje :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3065 Skrzynie Biegów Dzisiaj, 00:07
  •  

#2 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:09

3065 Skrzynie Biegów Silniki raczej wytrzymują do 10-14 tyś. mth przy odpowiednim serwisie i bez ostrego przeciążania. Przebieg można rozpoznać raczej po stanie ciągnika, w jakim stopniu są wytarte pedały i inne elementy których się często dotyka. Czasami się zdarza trafić takiego co ma faktyczne po niżej 5 tyś mth ale to rzadkość. Mój 3065 ma prawie 5 tys. mth i nie wiem czy wierzyć czy nie bo niby oponki z tyłu orginalne i zużycie ok 50%. Do przedniego napędu nie mam zastrzeżeń wszystko ładnie śmiga tylko muszę wymienić krzyżaki bo już lekko hałasują. Jak nikt przy nim i przy elektrozaworach nie majstrował to powinien przeżyć ciągnik. Tylne mosty raczej w tych ciągnikach nie sprawiają problemów, prędzej skrzynie ale to też zazwyczaj przez złe użytkowanie tzn. wbijanie biegów na chama, nie stosowanie odpowiednich oleii, mieszanie ich przy podłączaniu maszyn z olejem innym (zazwyczaj brudnym) w układzie. W tym ciągniku ma wszystko chodzić leciutko jak po maśle. W 3065 są 2 rodzaje skrzyń 16x16 i 32x32 . 16 ma właśnie pojedyńczy rewers (czyli na drążku masz zmiane przód tył). 32 ma właśnie ten rewers "podwójny" to znaczy ma dwie prędkości ( A i :D elektrohydrauliczny rewers w tych ciągnikach nie występował. Do silnika leje turdusa a do skrzyni na wiosne zaleje BP terrac. To co napisałem było wałkowane na 4um nie raz ale nie miałem nic lepszego do roboty więc ci napisałem.

Pozdro

#3 Share Rafbal9

Rafbal9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:04

3065 Skrzynie Biegów Którą skrzynie wybrać ?

DynaShift -

PowerShift -

16x16 -

32x32 -

Ile będzie mnie kosztować naprawa skrzyni ?

dziękuje i pozdrawiam !

#4 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:36

3065 Skrzynie Biegów o skrzyniach w tej serii to na tym forum to już nawet bajki są napisane poszukaj poczytaj
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#5 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2011 - 08:53

3065 Skrzynie Biegów Z tego co wiem to były skrzynie:
- 8 biegowa
- 16 biegowa Speedshift, 2 zakresy na każdym biegu bez wysprzęglania
- 32 biegowa Speedshift, 2 zakresy na każdym biegu bez wysprzęglania
- Dynashift, 4 zakresy na każdym biegu bez wysprzęglania
Jeszcze nie wiesz jaką skrzynie wybierzesz a już chcesz ją naprawiać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#6 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 09:55

3065 Skrzynie Biegów Moim zdaniem były 3 rodzaje,
1: 4 biegi, żółw-zając i jeden półbieg bez sprzęgła na każdym biegu co daje 16x16.
2: To samo co tamta tylko dochodzą grupy biegów A i B co daje 32x32.
3: Dynashift: 4 biegi, żółw zając i na każdym biegu cztery półbiegi załączane bez sprzęgła co również daje 32x32.
Z tego co się orientuję to koszty naprawy skrzyń są zbliżone. Z tego co słyszałem to podobno 32x32 ta z grupami A i B z powodu nieumiejętnego posługiwania się grupami A i B które niektórzy ludzie przełączali w czasie jazdy co jest niewskazane bo skrzynia jest mocno przeciążana.

#7 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 18:13

3065 Skrzynie Biegów Witaj kolego ja też rozglądam sie za jakimś MF padło na 3050 to to samo co twój tylko bez turbo.Silnik to perkins więc myśle ze te 12000 godzin pociągnie części do silnika są tanie i łatwo dostępne niektóre pasuja od ursusa 6012.Sprzęgło-same części 1500 w tym docisk i tarcza,pompa hydrauliczna 1200,co do skrzyni to poszukuje 16 x 16 oczywiście dlatego bo prostrza w naprawie,co do remontu skrzyni to nie wiem ile kosztuje ale wydaje mi sie to ze bedzie troche kosztować.Planowaliśmy kupić jakiego renaulta 75-12 ale tam części są do silnika bardzo drogie a skrzynia taka sama jak w niektórych mf same.Jednak decyzja padła n a 3050.

#8 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 14:21

3065 Skrzynie Biegów Witam. Ja w swoim 3060 mam skrzynie 16x16. Na razie żadnych problemów nie miałem. A co do części to jeśli zepsuje ci się coś w napędzie lub zwolnicy to się trochę wykosztujesz lub kupisz zamienniki:) Ogólnie ciągnik super komfort. A sinik i skrzynia nie są takie straszne jak o nich mówią. Jeśli nikt w nich nie majstrował to będzie chodził bez problemu. Pozdrawiam

#9 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 14:35

3065 Skrzynie Biegów A 3065 skrzynia dyna-4 nie wystepowała tj: 4 biegi zółw zajac i 4 połbiegi czyli 32x32 biegi. Dyna dopiero była w 3075.

Mozna mówic ile wytrzymuje to a ile tamto ale to tylko gadanie bo wszystko zalezy od ciagnika i jego stanu a przebiegiem to szkoda sobie głowy zarwacac i tak nigdy nie bedziesz pewny ile ma najwazniejszy jest stan technizny i wizualny takze..

#10 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:22

3065 Skrzynie Biegów Dyna-4 to nowsza nazwa dyna shift tylko nie wiem czy były jakieś modyfikacje czy nie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lewy400

lewy400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 luty 2013 - 12:41

3065 Skrzynie Biegów WITAM,
POTZREBUJE POMOCY... MF 3065
PODNOŚNIK CHODZI WSZYSTKO JEST OK ALE NIE MOGĘ PRZEŁĄCZYĆ Z ŻÓŁWIA NA ZAJĄCA!
DODAM ŻE JAK JUŻ KUPIŁEM NIE ZAWSZE MOGŁEM ZAŁĄCZYĆ BLOKADE KÓŁ-ALE CZASAMI TO DZIAŁAŁO.
TERAZ MOŻE ZBIEG OKOLICZNOŚCI ŻE NIE CHODZI ZAJĄC I NIE MOGE WŁĄCZYĆ BLOKADY.
PROSZĘ O POMOC
POZDRAWIAM

#12 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 02 luty 2013 - 15:43

3065 Skrzynie Biegów U mnie pomogło zdjecie cewki elektrycznej z elektrozaworu i wyczyszczenie miejsca w którym siedzi i biegi przeskakiwały to jest najniżej położony elektrozawór

#13 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 02 luty 2013 - 16:04

3065 Skrzynie Biegów Przejżeć kable styki posprawdzać poczyścić tak jak kolega wyżej mówi :) Najprędzej kabelek gdzieś sie zsunął i teraz tak sie dzieje :) Posprawdzaj wszystko dobrze podopinaj jak zaśniedziałe to wyczyść styk, jak masz spray do styk to psuknąć :)
O ile się nie mylę to jest pod kabiną ( po prawej jak kucnąć to na przeciw) taki siłowniczek czy jak to nazwać od przełączania tych zakresów moze tam kabelek się poluzował :)

Edytowany przez Lukash3060, 02 luty 2013 - 16:06.

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#14 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 luty 2013 - 15:11

3065 Skrzynie Biegów dobrym sposobem jest zamienienie wtyczek na elektrozaworach oczywiscie trzeba wiedziec za co ktory jest odpowiedzialny i wtedy np podlaczyc blokade zamiast napedu i sprawdzic czy bolokada sie wlaczy watpie zeby cos mechanicznego do tylnego mostu malo jest zastrzezen poprostu solidny podzespol.

#15 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:34

3065 Skrzynie Biegów Też tak miałem. Jak był chłodny wszystko działało, gdy się nagrzał nie było już mowy o przełączeniu.

#16 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 04 luty 2013 - 08:08

3065 Skrzynie Biegów dokładnie tak u mnie było że na zimnym ok a ciepły to już nie czyli możesz zacząć od oczyszczenia elektrozaworu

#17 Share Pawel1992mf

Pawel1992mf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 luty 2013 - 08:48

3065 Skrzynie Biegów U mnie też nie przeżucało na ciepłym oleju, wymieniłem oring na trzpieniu elektrozaworu i wszystko jest ok.

Ja posiadam mf 3080 87r od 5 lat pracuje na areale 30 ha jako ciągnik główny, skrzynia działa jak narzazie bez zarzutów, jedynie poleciały zęby na wałku atakującym w przednim napędzie. Leje olej do skrzyni orlen 10w40 agro stou. Ogólnie jestem zadowolony.

Mam skrzynie 16x16 bez płóbiegów z podwójnym rewersem AB

Edytowany przez Pawel1992mf, 04 luty 2013 - 08:50.

#18 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:19

3065 Skrzynie Biegów "sznajdik" dzisiaj pytałem się ojca co robiliśmy że naprawiliśmy ten problem. Wymieniliśmy czujnik oleju znajdujący się przy skrzyni, koszt tego był około 100 zł. i wszystko teraz ładnie działa. Z tego co słyszałem to te ciągniki miały troche problemów ze skrzyniami. Ja na swój też nie narzekam. Tylko ostatnio mi się sprzęgło zapowietrza

#19 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 04 luty 2013 - 18:02

3065 Skrzynie Biegów U jednego wystarczy wyczyścić a u innego części trzeba zmieniać nie wszystkie będą miały identyczną przyczynę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:48

3065 Skrzynie Biegów Ja podałem co było u mnie. Trzeba zacząć od wykonywania czynności najprostszych i najtańszych. Coś musi pomóc