Skocz do zawartości

Zdjęcie

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 28 grudzień 2010 - 07:36

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Panowie - którą z poniżej wymienionych owijarek byście wybrali i dlaczego - jakie są plusy jednej i drugiej owijarki.
- Metal Fach Z 560
- Sipma Z-274/1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Dzisiaj, 12:00
  •  

#2 Share rolnik971204

rolnik971204

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 09:11

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 ja bym ci polecil metal-fach'a poniewaz uzytkujemy taka owijarke i jak narazie dziala bez zarzutu.Nie wiem jak sipma ale metal-fach'em szybko sie owija :D

#3 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 09:13

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Osobiście przetestowałem 7 owijarek i nie wybrałbym żadnej z zaproponowanych przez Ciebie.
Posiadam i użytkuję owijarkę zbudowaną przez Zygmunta Babińskiego w jego firmie w Zawadach pod Białymstokiem.Bez awarii działała 5 sezonów i nic nie wskazuje na to aby coś się miało zmienić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 28 grudzień 2010 - 09:14

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 A czemu nie polecasz wymienionych ?

#5 Share rolnik971204

rolnik971204

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 09:28

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 a ile kosztowala ta owijarka od Zygmunta Babińskiego jesli mozna wiedziec?

#6 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 09:34

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Ja mam sipme i jak najbardziej ją polecam :D
Jedyną awarią było pęknięcie łańcucha napędzającego, ale mial prawo ponieważ niebył konserwowany.

#7 Share turbosd

turbosd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 19:26

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Witam, chciałbym was prosić o opinię owijarki Sipmy i Metal-Fach. Mam zamiar kupić a nie wiem którą mam wybrać. Ma być na folię 50-75. Proszę o doradztwo. ;)

#8 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 19:58

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 ja mam metal-fach tylko na folię 50 cm od 2006, jak na owijarkę jest wszytsko ok, dwa razy pękł mi łańcuch napędowy na spinkach nie wiem sam czemu
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#9 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:07

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Słuchaj po co Ci owijarka lepiej i taniej w worki. Worki kupujesz po 7.50 za sztukę a owijarkę za 7500 więc za tę kwotę możesz mieć 1000 worków. Jaka ekonomia. Ja tak robię i jest super, oczywiście trzeba dojść do wprawy wtedy jest tanio i szybko a efekt zakiszania podobny. Jeśli chcesz jakieś namiary na producentów lub chcesz się co więcej dowiedzieć na ten temat to pisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 21:20

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 u mnie w okolicy już tymi workami się najedli i nikt w tym nie robi, a jak już tak ekonomicznie przeliczasz to do belki dolicz cenę folii na belkę czyli koszt ok. 11 zł.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#11 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 13 kwiecień 2011 - 11:48

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Ja robię w worki już 2 lata zawszę biorę z firmy ROL-PAK i nie wywaliłem ani jednej beli, robię po 100 pare rocznie. Jeśli ktoś nie potrafi wiązać to wiadomo że się zgniją. A tak poza tym to nawet owinięta bela może się popsuć na to nie ma reguły. A co do kosztów to worek kosztuje 7,5 zł/szt a folia ok. 11 zł na jedną belę więc różnica to 3,5 zł na beli.Na jednej to nie dużo ale na 100 belach masz 350 zł za tę kwotę możesz mieć jeszcze 40 worków i browara żeby wypić po robocie lub przeliczając na olej napędowy po 5,07 zł/l to jest 69 l . Dolicz jeszcze paliwo do ciągnika który pracuje z owijarką bo ciągnik z ładowaczem i tak i tak musi chodzić. Czyli razem te 2 ciągniki (z owijarką i z ładowaczem) spalą 2 razy tyle paliwa które spali jeden ciągnik z ładowaczem. Potrzebne są jeszcze najlepiej 3 osoby( jedna podwozi bele na turze a dwie zakładają worek)chociaż we 2 osoby też można sobie dać radę tylko więcej czasu potrzeba. Więc jeśli są 3 osoby to czas wkładania w worek i wiązania jest porównywalny do czasu owijania.
W dzisiejszych czasach trzeba minimalizować koszty.

#12 Share turbosd

turbosd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 11:52

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Tato się napalił na owijarkę, a w workach to w mojej okolicy nikt nie ma. Prosił bym o opinie tych 2 owijarek ;)

#13 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 13 kwiecień 2011 - 15:43

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Mam sipme tekle i jest w porządku szkoka tylko że 500tka. Mf sokoła też mają w okolicy i też spoko. Weź metal facha bo pewnie sporo tańszy a tam zbytnio nie ma co sie popsuć i na 750 folie.

#14 Share turbosd

turbosd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 15:46

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 No dzięki chyba tak zrobię. ;)

#15 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 22 maj 2011 - 19:41

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Ja też teraz zastanawiam się która wybrać bo różnica w cenie między sipmą a metal fachem to 100zl lecz słyszałem że w metal fachu pękają te plastikowe rolki na których obraca się ten caly stół w sipmie to sa tam metalowe podwójne rolki. Panowie doradżcie która wybrać.

#16 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 22 maj 2011 - 21:00

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Bierz sipmę... Robię nią już 11 lat i nic się nie popsuło... A co do wykonania to sam wiesz jak jest ... na przykładzie tych rolek tu masz podwójne metalowe a tu plastikowe które długo nie wytrzymają nacisku beli...sipmą co roku owijam po 500 belek i złego słowa nie mogę powiedzieć... jedynie co to wydajnoś i to że trzeba dwie osoby... dlatego zmieniamy ją na Maje... szybciej i potrzeba jedną osobę... ale tekla zostanie... po czasem może się przydać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share skiw

skiw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 16:01

Która stacjonarna owijarka? Metal Fach Z 560 vs. Sipma Z-274/1 Temat już może nieaktualny w tym roku. Zarówno Sipma jak i MF to dobry sprzęt i owija tak samo. Znajomi różnie mówią o awaryjności, ale nie można wierzyć w każde słowo bo wszystko zależy od sposobu eksploatacji. Zepsuć można łatwo i jedną i drugą jak się nie myśli przy robocie. MF ma rolki jezdne z tworzywa i to jest jego słaby punkt. Sipmy nie oglądałem. Moja owijarka (ALTRO) ma wózek zrobiony na podwójnych łożyskach i jest to raczej niezniszczalne. Przynajmniej u mnie nic się nie dzieje a dostała w d... dobrze w tym roku. Na pewno idzie w MF przerobić te plastiki na metalowe rolki ale nie po to się kupuje nowy sprzęt, żeby go przerabiać :)