Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto

467 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:02

Czy warto

[b]co do ABS i kontroli trakcji,/b]

A ESP ASR, TC i innych dupereli to już nie łaska uwzględnić ;) ABS jest wyłączany w samochodach terenowych SUVach i Crossoverach.
Co do ABS na dziurawych drogach czyli 90% polskich nawierzchni wydłuża drogę hamowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto Dzisiaj, 23:17
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:19

Czy warto Jeśli jest ESP to nie ma co wspominać o ASR, gdyż wszelkie funkcje tego drugiego posiada pierwszy jako system nowoczesniejszy.
ABS nie jest od skracania drogi hamowania.Służy on do zachowania sterownością auta podczas tego manewru i ew. ominięcia przeszkody.

#123 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:23

Czy warto @JanekJelonek
ASR i TC to właśnie kontrola trakcji ;) a ESP to stabilizacja toru jazdy, wszystko oczywiście przydatne ale nie niezbędne (no jeszcze zależy komu), o czym już pisałem razy kilka ;)

#124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:33

Czy warto ASR to wspomaganie hamowania i on odcina hamulce do poszczególnych kół aby zwiększyć sterowność
ABS ma zapobiegać blokowaniu kół podczas hamowania przez co pojazd jest stabilniejszy podczas tej operacji
TC to porschowy system łaczący większośc systemów bezpieczeństwa czynnego, łącznie z napędem
ESP stalibizuje tor jazdy blokując poszczególne koła, bądź odłączając napęd
Jest jeszcze ESC czyli kontrola toru jazdy
BAS regulator siły hamowania i wiele wiele innych
Edit: Ja w swoim służbowym mogę wszystko wyłączyć, a w prywatnym też mogę to zrobić ale muszę później kompa restartować bo to znajomy mi robił :P

Edytowany przez Profil usunięty, 05 styczeń 2011 - 20:34.

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:35

Czy warto ESP jest również systemem kontroli trakcji.Ma on za zadanie sterować nie tylko hamulcami, ale również zasilaniem silnika w czasie "w".
Czy jest przydatny,pewnie ze jest.
Mercedes A i jego słynny test łosia jest tego dowodem. Wyposażenie seryjne w ESP pozwoliło by auto,mogło go zdać.I kierowca ani poziom jego umiejętności nie był tu żadną barierą.
Janie Jeleniu, zdradz jeśli oczywiście nie jest to pilnie strzeżona tajemnica czym pociskasz służbowo,bo jakoś ci nie ufam.

Edytowany przez xemit, 05 styczeń 2011 - 20:39.

#126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:38

Czy warto Na drodze bitumicznej tak ale zjedź z trasy na właczonych systemach trakcji wtedy nawet zachwalane przez sprzedawców przekazanie 100% momentu na 1 koło nie pomoże :lol: to jest najgłupsza opcja jaką w życiu słyszalem ;[

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:41

Czy warto Widać waść że albo krótko żyjesz,albo niewiele słyszałeś.
A może poziom szumów w służbowym Żuku nie pozwala dosłyszeć nic mądrego, w takim wypadku wybacz. ;)
ESP,kolego da się w większości aut wyłączyć, w twoim służbowym również B) więc zdaje się żśsmy się zaplątali.

Edytowany przez xemit, 05 styczeń 2011 - 20:45.

#128 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 20:58

Czy warto Służbowy nie ma. ;) Mercedes i Volvo mają to do siebie, że nawet wyłączenie ABS i ESP oraz ASR powoduje, że one ... działają dalej tylko są mocno "trzymane w ryzach" jedynie G-klaaa ma możliwość 100% wyłączenia i wersje AMG. Volvo takiej opcji nie ma :unsure: w Cytrynie ESP wyłączysz ale nie na 100% ABS działa zawsze ASR mozna wyłączyć ale nie w Leoeb.
Słyżbowy dla twojej informacji to Geland, żyka w OSP mamy :D ale ostatnio T5 przyszła i nie ma pewności czy unas ŻUL zostanie :(

#129 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:52

Czy warto Z takich magicznych trzyliterowych skrótów to ja mam EDS i AAH na pokładzie :D .
PS.Kordiał i jego działanie znam...

#130 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 21:55

Czy warto @JanekJelonek
http://pl.wikipedia....ontroli_trakcji
http://pl.wikipedia....P_(motoryzacja)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:14

Czy warto

PS.Kordiał i jego działanie znam...

O ile mnie pamięć nie myli występował w wersjach-rumowy,truskawkowy i waniliowy.
Największym wpływem na kontrolę trakcji cechował się truskawkowy,natomiast waniliowy skutecznie obniżał zawieszenie.
Do rumowego czułem zawsze wyrażną niechęć, a to z konieczności wizyty w myjni po zażyciu, ze szczególnym uwzględnieniem kompleksowego czyszczenia podwozia.

#132 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:14

Czy warto

ESP,kolego da się w większości aut wyłączyć

obawiam, sie, ze jednak mylisz sie z prawda, albo nigdy nie jechales autem z esp, ktore nie bylo sportowa wersja po pularnej marki, albo np. porsche :)

w matki hondzie jak wylacze esp i zaciagne reczny to i tak kontrolka migi i probuje cos robic idiota.

w ogole @xemit zle mi to mowic, ale dzialasz na niekorzystny wizerunek aut z grupy VAG, wiec zastanow sie co mowisz, bo takich pier**l to juz dawno na zadnej gieldzie samochodowej nie slyszalem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#133 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:22

Czy warto Kolego Brzozak, migająca kontrolka ESP świadczy o uruchomieniu systemu, o wyłączeniu informuje stałe zapalenie kontrolki.
P.S. I nie u matki,ojca,wujka czy na giełdzie, a w moim prywatnym.
http://forum.vw-pass...read.php?t=8172

Edytowany przez xemit, 05 styczeń 2011 - 22:34.

#134 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:27

Czy warto Raczej warto, poniżej crash golfa3 z 91
Crash
Kierowca wyszedł ze złamaniem mostka, golf wyszedł na szrot, a silnik 1.8 dalej pracuje w następnym golfie.

Edytowany przez wiesaw, 05 styczeń 2011 - 22:32.

samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#135 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:42

Czy warto Dla porównania "death trap" czyli civic V http://img8.imagesha...20100412003.jpg kierowca, mój przyjaciel, wyszedł bez szwanku, oczywiście był w pasach. Dalsza historia z autem i silnikiem podobna.

#136 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:50

Czy warto

obawiam, sie, ze jednak mylisz sie z prawda, albo nigdy nie jechales autem z esp, ktore nie bylo sportowa wersja po pularnej marki, albo np. porsche :)

w matki hondzie jak wylacze esp i zaciagne reczny to i tak kontrolka migi i probuje cos robic idiota.

w ogole @xemit zle mi to mowic, ale dzialasz na niekorzystny wizerunek aut z grupy VAG, w

jesteś pewien że włączyłeś ESP u matki w Hondzie? Z moich informacji wynika, że w Hondzie ESP nie istnieje,a układ kontroli trakcji ma zupełnie inną nazwę :lol:
Nie masz racji nigdy nie jeżdziłem autem sportowym z ABS, to którym jeżdżę nie jest sportowe i jest popularne. :rolleyes:

Edytowany przez xemit, 05 styczeń 2011 - 22:53.

#137 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:55

Czy warto wylaczylem, a nie wlaczylem!!! swieci ze jest wylaczony, ale jak zaciagne reczny to zaczyna migac ;)

co za roznica czy matki moja czy ojca?

co za roznica jak skrot honda nazywa? uwazasz, ze to godzi w merytoryke mojej wypowiedzi?
we wszystkich programach motoryzacyjnych trabia, ze w wiekszosci aut nie da sie wylaczyc esp, pomimo ze sa guziki do tego.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 23:08

Czy warto Wiec nim komuś coś zarzucisz,troszkę się zastanów,bo na programach telewizyjnych i giełdach świat się nie kończy.
Nazewnictwo to ważna sprawa,a poprawne stosowanie jest podstawą komunikacji.
ESP da się wyłączyć w autach przewidywalnych,przechodzących bezproblemowo "test łosia",choć odchodzi się pomału od tej możliwości.
Jeśli uważasz że zaciąganie hamulca ręcznego w ekstremalnej sytuacji, w której załącza się ESP jest zachowaniem normalnym i znajdziesz jeszcze na to czas to podziwiam,podziwiam.
Jest różnica czyje jest auto,musisz się prosić by się przejechać, a widać nie często to robisz, zapominając jak Honda nazywa ten układ.Niegrzeczny jesteś czy co ? :rolleyes:

Edytowany przez xemit, 05 styczeń 2011 - 23:09.

#139 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 23:18

Czy warto nigdy nie slyszalem o zasadzie, ze w autach przewidywalnych tylko mozna wylaczyc esp. slyszalem za to o zasadzie, ze jak ci pierdnie czujnik predkosci obrotowej kola to auto ma sie tak samo prowadzic jak z asystentami i bez tego nie dostanie zaden producent homologacji, wiec chyba nie jest trafione twoje dumanie. reasumujac wszystkie auta musza byc przewidywalne nawet bez esp.

jesli wystepuje taki problem to sie go rozwiazuje konstrukcyjnie, a nie elektronika, np. pakuje balast 100 kg w progi mercedesa klasy a, czy ponad 50 kg w kufer audi tt, a zeby zatrzec zle wrazenie pod publike montuje sie spojler :) .

recznego uzylem w poscie, zeby udowodnic ci ze znakomita wiekszosc popularnych aut z esp nie wylacza go nigdy na 100%, jak chcesz to moge pojezdzic twoim pasztetem ;)

tak zaciaganie recznego moze cie uratowac z podsterowosci jesli masz opanowany taki odruch. ja jezdze po torze pare ladnych godzin dziennie jak mam mozliwosc, bez recznego 50% zakretow musialbym polowe wolniej przejezdzac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 23:24

Czy warto

recznego uzylem w poscie,

Odkąd się ożeniłem, a było to dawno temu na ręcznym nie jeżdżę.No może dawniej troszeczkę :rolleyes: .
Ale w poście to już broń Boże.
Co do jazdy moim jak to nazywasz "pasztetem",to owszem , ale wpierw musisz mi udowodnić ze skończyłeś 18 lat i posiadasz ku temu uprawnienia ,bo jakoś wątpić śmiem w to.
Jeśli jeszcze będziesz w stanie pokryć ewentualne szkody( bez mamusi)to nie ma sprawy.

Edytowany przez xemit, 05 styczeń 2011 - 23:28.