Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto

467 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 01:32

Czy warto Ja za cholerę bym nie jeżdził rowerem ani skuterem w polskich warunkach klimatycznych. Może ma do dziewczyny ze 20km to polecisz rower? A jakie Ty chcesz auto kilkuletnie może renault? tanie i kilkuletnie. Lepsze 4 kółka i dach nad głową. Na początek tani diesel jest ok. Części tanie a jeśli sie coś uszkodzi drzwi zderzak szyba to oblecisz szroty i masz za parę groszy. Dlaczego tak negujesz te auta. Rozumiem że pogardzisz i wyszydzisz jakiegoś starego hińczyka czy japońca lub żabojada ale golfy to dobre auta tak jak audi niezniszczalne audi 80 1.9tdi czy td. Mercedes również pod względem awaryjności jest na ostatnim miejscu. Mercedes 124 2.0D 600 000 km i pali na dotyk więc gdzie uzasadnisz swoje negatywy o dieslu?. Śwece i dobre paliwo to podstawa a to kosztuje naprawdę grosze. Może ktoś kto użytkuje auta typu audi 80 vw passat golf 2 i wszystkie stare niemieckie diesle to może Cię przekonają. Bo nie chce się kłócić ale nie przyjmujesz do wiadomości racjonalnych argumentów a swoje argumenty opierasz na tym bo ciotka wlała chrzczone paliwo i na dodatek nie wiem co to wymiana filtrów oraz zapomniała że w dieslu są świece. Być może w pewien sposób Cię to uraziło to przepraszam ale jeśli zadbasz to silnik odwdzięczy Ci się tym samym. Ja tam nie mam zamiaru z każdą pierdołą jeździć do ASO więc wybrałbym golfa 2 1,6D lub GTI i drzwi kupić na szrocie za 40 zł lub rozrusznik za 50zł. A jeśli będzie mnie stać i się dorobie to kupię jakiegoS kilkuletniego tylko diesla :P

Edytowany przez tomi382, 04 styczeń 2011 - 01:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto Dzisiaj, 06:36
  •  

#42 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 02:00

Czy warto Od żabojadów się odczep bo sam mam właśnie Renówkę i nie narzekam. Ale że nie lubię japońców to masz rację. A ty natomiast nie widzisz nic oprócz starego klekota. Masz rację. Silnik mercedesa jest nie do zdarcia ale czy to znaczy że jest tańszy w utrzymaniu? Założę się że mój francuz wyjdzie taniej niż 20-letni mercedes. I nie mówię że wszystko trzeba kupować w ASO, ale na silniku bym za bardzo nie oszczędzał bo to się później odbiję. I auta niemieckie są dobre bo mam także opla astrę w gazie i jedyna awaria to pompka od spryskiwaczy i łożysko w przednim kole. A tak to tylko wymiana płynów, hamulców itd.. Nigdy nie uwierzę że stary klekot, któremu być może drugi raz kręci się licznik, będzie tańszy w utrzymaniu od 10 letniego francuza czy niemca. I obojętnie czy to benzyna czy diesel. I nie neguję konkretnych aut tylko stare rupiecie. A to że diesel jest droższy w naprawie od benzyny to każdy mechanik ci to powie.

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2011 - 09:58

Czy warto No ja bym chętnie porównał koszty eksploatacji 1.6 td i np. hdi i dti.
Uczepiłeś się tych napraw, może i są one droższe jeśli chcieć kupić np nową pompę wtryskową, ale po co?
Najpierw stara musi się zatrzeć, co na ON się nie zdarza. Wtryski w ogóle się nie psują. Co jeszcze może się zepsuć?

#44 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 10:10

Czy warto Też się wtrącę do dyskusji, mój Golf III 1.9 TD ma już prawie 20 lat i 300000 km przebiegu, poza wymianą paska rozrządu filtrów i świec żarowych nic z silnikiem się nie dzieje pali nawet w największe mrozy z tym że za dobrą trójkę w dieslu trzeba dać około 4-5 tysięcy za 1,5 tysiąca to bym zadbanego golfa szukał ale raczej w benzynie bo na dobrego diesla to za mała kwota

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 11:35

Czy warto zadbanego to ja bym szukal za 7-10 tys nawet dwojke, ale naprawdę zadbana, bo za 1500 zl to nie wiem co mozna kupic, ale skoro ktos chce go sprzedac za tyle, to znaczy, ze nie oplaca mu sie nim dalej jezdzic :D .

tak samo z ta IV za 1000 euro :lol: :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 11:57

Czy warto Właśnie chodzi mi o to. Za te 2 tys. nie kupisz zadbanego diesla, który Ci jeszcze trochę posłuży. Nawet nie wiadomo czy kupisz dobrą benzynę. Nie mam nic do diesli ale stwierdzam tylko fakty. Nikt nie sprzedaje dobrego diesla w cenie dobrego, nowego roweru. To jest śmieszne.

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 12:02

Czy warto identycznie sie ma sprawa z dobra benzyna, jesli jeszcze jezdzi prosto, jest bezawaryjna, uklad zaplonowy nie stwarza problem, zasilanie tez w porzadku to nikt go nie bedzie sprzedawac ponizej 2 tysi. chyba, ze trafimy na jakiegos turbofarta i ktos zamozny nie wiedziec czemu uzytkowal tak dlugo takie stare auto, a teraz chce sie go po prostu pozbyc, bo mu miejsce przed domem zajmuje.

ale takie sytuacje bardzo rzadko sie zdarzaja ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 12:11

Czy warto Zadbana dwójka to tak jak pisał @brzozak-ponad 7 tys-zależy oczywiście co ktoś rozumie pod słowem zadbany-zadbaną trójkę kupił jakiś czas temu mój szwagier ,zapłacił coś ok. 8 tys ale jest to auto dosyć stare, trzydrzwiowe,kompletny bezwypas :D i z silniczkiem 1.4,zresztą mam takie jedno pytanko dla was wszystkich-kto z was ma zadbane autko i sprzeda je za grosze-ręka do góry -a na Allegro tylko takie są :D .

#49 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 15:00

Czy warto Sorry że się tak wtrącę ale dalibyście za golfa II 7 tys. ??? Jeszcze nie spotkałem golfa 2 za taką kasę(oczywiście bez kosztownych modyfikacji typu profesjonalny tuning)

#50 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:16

Czy warto heheh nigdy w życiu, za 7000 jest co najmniej 1996r Xantia lub 306 w dieselku czy TD-IC, auto pakowne, i full wypas

HDI to nic innego jak odpowiednik niemieckiego TDI z Common Railem
francuskie TD (zwykle z IC) to nic innego jak Turbo diesel zazwyczaj jeszcze z intercolerem ale z wtryskiem do komory pośredniej
jest jeszcze SD, czy D, to są diesle wolnossące też z wtryskiem do komory pośredniej (takie były w polonezach w dieslu ale też we wszelakiej maści Peugeotach 306, 206, i wielu citroenach)

nomenklatura oznaczeń się nieco różni we francuzach i niemieckich, i nie zawsze ludzie sobie z tego sprawę zdają, w autach francuskich nie ma "prostych" silników TDI, francuzi przeszli bezpośrednio na Common raile, nie było wtrysków bezpośrednich ze zwykłą pompą

za golfa 2 w fajnym stanie nie dałbym więcej jak 2000, jest to jakby nie patrząc 20 letnie auto, a ile można za takie dać? sąsiad niedawno kupił na części całego za niecały 1000, będzie co lepsze do swojego przekładał

Edytowany przez rafff24, 04 styczeń 2011 - 16:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:18

Czy warto

identycznie sie ma sprawa z dobra benzyna, jesli jeszcze jezdzi prosto, jest bezawaryjna, uklad zaplonowy nie stwarza problem, zasilanie tez w porzadku to nikt go nie bedzie sprzedawac ponizej 2 tysi.

To wszystko możesz mieć poniżej 2 tys., serio! :) tylko buda będzie wymagała pewnej reanimacji ;)

Co do Golfa mk2 za 7 tys. to sorry ale w tych pieniądzach można mieć o dekadę młodszy samochód, z elektryką, klimą, poduchami, większy, bezpieczniejszy i lepiej prowadzący się, tylko niestety bez znaczka VW, co grozi utratą szacunku na wiosce i pod remizą ;)

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:26

Czy warto mozna, ale za 7 tysi mozna miec gti ;) i zadnych wiecej tuningow ani modyfikacji nie potrzeba.

@mirasek ostatnio bardziej trzeba budowac reputacje VW niz sie na niej "slizgac", wiec nie wiem czy to grozi utrata szacunku, bardziej przez wiesniakow psujacych oblicze tej marki grozi drwina pod adresem uzytkownika VW.

#53 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 16:31

Czy warto Ale faktycznie to na wsiach najczęściej spotykane są niemieckie auta. Najbardziej to VW, później Audi, BMW i gdzieś tam Mercedes. Reszty marek za dużo nie widać. Ostatnio to jeszcze Skody i czasami Seaty ale to prawie to samo co VW.

#54 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:04

Czy warto Co do VW to się zgadzam, jest najpopularniejszy na prowincji(tylko tam ten znaczek jest uwazany za prestiż) ale na 2 miejscu to postawiłbym Opla. BMW to głównie ze wczesnych lat 90 na podtlenku LPG.

#55 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:17

Czy warto Polecam golfa II 1.6 TDI, nie ma lepszego... :lol: :D

#56 Share pioter1222

pioter1222

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 25 postów
  • Zainteresowania:mechanika,rolnictwo...

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:21

Czy warto Ja również bym poradził golfa II diesel`a, znajomy ma to jest niezawodna maszyna, chodź w benzynie też są dobre. ;)

Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:25

Czy warto Jak to mój Starszy powtarza-chciałbyś mieć dobre auto za słabą krowę ?:D -przecież te auta za 2-3 tys to dokładnie taka sama sytuacja jak z ciagnikami-składakami marki... (a tu każdy może sobie dośpiewać markę :D ),każdy z właścicieli powtarza że jest super tylko tam panie jakaś pompka,jakieś serwo,jakaś tam linka czy inne sprzęgło ale to nic-igła.Ostatnio sąsiad przy kielichu zapytał się do którego warsztatu prowadzę auta-zszokowany był jak mu powiedziałem że nigdzie (tylko rozrząd zmieniałem )-ale ja nie kupuję starego auta za 2 tys i z przebiegiem 180 tys :D -zdecydowanie bardziej interesuje mnie stan a nie przebieg.
@mirasek-pewnie ze można mieć takie auto i co drugi dzień stać w serwisie-tak jak to widzę-jakoś te starsze jeżdżą i jeżdżą a te nowsze niekoniecznie.

Edytowany przez jaro, 04 styczeń 2011 - 17:27.

#58 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:38

Czy warto A moja babcia mówi tak "Chcesz mieć dobrą maszynę to kup nową. Nowe to nowe".

#59 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:46

Czy warto A stare chińskie przysłowie głosi-"nowe nie znaczy lepsze-nowe znaczy po prostu nowe"-Stasiek stać Cię na wszystko ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 17:55

Czy warto nie wszyscy poza tym lubia nowe ;)

ja tam wole jak sam decyduje o tym jak bardzo chce wcisnac pedal przyspieszenia i jak szybko chce poczuc reakcje, a nie zeby to za mnie robil komputer, aby tylko spelnic norme spalin.

jednak dojechac chcialbym wszedzie bez obawy, ze w nocy w srodku drogi auto odmowi poslugi.