Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto

467 odpowiedzi na ten temat

#401 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 14 luty 2011 - 19:51

Czy warto no wiadomo ze pisze ze jest stan dobry,ale tak na prawdę większość ludzi myśli że jak chce kupić dobre auto to musi nie wiadomo ile kasy wydać,a można kupić taniej o podobnym stanie technicznym,nawet gdy coś się by działo to do VW używane części zamienne nie są aż tak drogie,chyba że sprzęgło nawali,i są o wiele bardziej dostępne niż do innych aut w podobnym wieku innych dajmy na to japońskich czy koreańskich marek wg. mnie nie trzeba wcale dużo kasy wywalić aby się kulać autkiem które jest o wiele lepsze od poloneza,fiata 126p czy CC,mojej siostry chłopak sam wy-haczył VW III za niecałe 4 tys i już nim jeździ od ponad pół roku i nic się nie dzieje więc jest to możliwe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto Dzisiaj, 13:47
  •  

#402 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 luty 2011 - 20:54

Czy warto A więc w moich okolicach samochody nie należą do najtańszych. Golfy po 1500zł widać na pierwszy rzut oka że bite. A ten cc od znajomego mechanika, który nim dojeżdża jedynie do pracy, podłoga zdrowa tylko progów prawie niema. Golf od instruktora jazdy. Kupił go dla syna, który na wesele dostał od rodziny żony nowszy samochód i ten z powrotem trafił do ojca. Samochód z pewnego źródła. Był ściągnięty z niemiec. Jest możliwość sprawdzenia wszystkiego w warsztacie mechanicznym.
.............................................c-360............................................

#403 Share Aribia

Aribia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 luty 2011 - 22:39

Czy warto Witam. Na temat niemieckich samochodów mam bardzo pozytywnie zdanie, nie psują się i są bardzo wytrzymałe, nawet w chwili wypadku (żeby to była jakaś toyota czy honda pewnie by mnie tu nie było. Teraz mam dwa fiaty cinquecento 700 i 1100 i powiem wam ze sporting niczym nie jest podobny do swojego mniejszego brata. Kupiłem go po tym wypadku za 1100 zł. W prawdzie zapewne w czasie wypadku nic by z niego i nas nie zostało a zdrowie chyba jest najważniejsze a nie jak większość młodych kierowców myśli ze najważniejsze są konie mechaniczne no i te v-max. Powiem wam ze ja cc700 zrobiłem ładnych kilkaset kilometrów i nie narzekam na ten samochód i jako pierwszy samochód do dojeżdzania do szkoły polecam ale najlepiej jak by młody kierowca poszedł i zarobił na niego to wtedy będzie o niego dbał...

#404 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 luty 2011 - 23:32

Czy warto Ten ma progi
http://www.autogield...to,II1WNTR.html

Edytowany przez zorzyk2, 14 luty 2011 - 23:38.

#405 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 14 luty 2011 - 23:43

Czy warto Co do Golfa II to uważam, że jest to świetne auto. Mój tata ma takiego od 7 lat i zrobił przez ten czas ok. 60tyś km. Liczę, że ok. połowę przejechał po polnych i bardzo dziurawych drogach (sąsiad ma skup żywca) gdzie zużycie w porównaniu nawet do dziurawego asfaltu myślę, że można liczyć podwójnie. Dodam, że nigdy nie był ani specjalnie żałowany, ani specjalnie nie był zadbany (oczywiście jest wymieniane na czas) po prostu ma chodzić i tyle. Przez ten czas w zawieszeniu z przodu miał wymienione łożyska, z tyłu tylko dokręcone, i do tego raz amortyzatory przednie no i niedawno jedną końcówkę wahacza. Można więc powiedzieć, że zawieszenie ma pancerne. Spalanie ( silnik 1.3) w lato ok. 7l a w trasie nawet 6l, w zimę to inna sprawa ponieważ często przebija się przez zaspy, a jesienią i wiosną jeździ przez błoto to wtedy pali ok. 8l (przy tegorocznym ataku zimy to nawet 10l łyknął, ale to już był skrajny przypadek) Co do spalania s silnika to radzę poszukać wersji ze skrzynią 5 biegową- oszczędniejsza w trasie. Ze skrzynią 4 biegową to tak do 100km/h można jechać w miarę normalnie, później już silnik wchodzi na zbyt wysokie obroty i wzrasta spalanie. Jakiś większych awarii nie było, silnik ma przejechane 200tyś z małym hakiem, więc niezbyt dużo. Jedyną wadą jest niezbyt wysoki komfort jazdy.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#406 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 luty 2011 - 18:13

Czy warto Na samochód nazbierałem sam, tylko wynikła pewna sytuacja i pożyczyłem rodzicom. Jak przyjdą dopłaty to mi oddadzą kasę. Jestem bardziej za golfem bo jest większy i praktyczniejszy od cc. Jak będę miał pieniądze, a golf będzie to go dokładnie oblukam i jak będzie ok to go biorę i zarzucam gaz.
.............................................c-360............................................

#407 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 15 luty 2011 - 23:36

Czy warto Też ci radzę lepiej kup Golfa. Sam miałem okazje porównać w codziennej eksploatacji Golfa II i Cc 700.
Golf jest przestronniejszy, wygodniejszy, lepiej wykonany, lepiej się prowadzi i jest trwalszy.
jest tylko jedna przeszkoda, a mianowicie trzeba mieć szczęście, żeby znaleźć Mk2 w naprawdę dobrym stanie. Jeśli jednak znajdziesz dobrze utrzymany egzemplarz to bierz a na pewno ci posłuży. Co do silnika to 1.8 ma lepsze opnie, ale 1.6 też nie jest zły.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#408 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 luty 2011 - 16:10

Czy warto A ja mam taki pomysł, co by zamiast Golfa mk2 poszukać np. 10 lat młodszą Skodę Felicię 1.6 za te same pieniądze ;)

#409 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 luty 2011 - 16:20

Czy warto A Skody od kiedy montowały silniki VW ? Bo wychodziło by na to samo ale Felicja to jeszcze nawet nie wiedziała że może być montowane serce VW ?

#410 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:09

Czy warto Ten 1.6 w Felicji to 75 konny motor VW. Były jeszcze motory 1.9 D też od VW i 1.3 to już Skody i dlatego najpopularniejszy w Felicji. VW wchłonął Skodę w 1991 r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:14

Czy warto Czyli nie trzeba sie zastanawiać tylko brać jak bedzie zadbany egzemplarz

#412 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:21

Czy warto Z tego co wiem to golf jest bardzo zadbany. Właściciel nigdzie się nie ogłasza ze sprzedażą, może zdążę go kupić.

#413 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 luty 2011 - 17:21

Czy warto No trzeba uważać na korozję bo ten model Skody strasznie koroduje. A silniki VW tj. 1.6 i 1.9 D były montowane od 95r. w tym modelu.

#414 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:01

Czy warto Teraźniejsze skody nie odbiegają od vw. Wolę golfa niż Skodę Felicię.

#415 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:04

Czy warto Też bym wolał coś markowego :) a zwłaszcza że róznica w cenie nie wielka to można brać VW

#416 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:15

Czy warto ale skoda o ile mlodsza.

jakby golf o dekade starszy w srednim stanie byl jeszcze drozszy to by byla paranoja.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#417 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:28

Czy warto Markowego? Chcesz tym się lansować? Nie wielu ludzi zwróci uwagę na starego golfa chyba, że się zacznie rozpadać w czasie jazdy. Wolał bym młodszą felicje niz golfa 2.

#418 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:34

Czy warto Rany VW to VW. :D Koles z wulkanizacji zapytany dlaczego kupił 2 letniego Renault to powiedzial ze za tą kasę miałby 8 letnie audi i wolał francuza:D a takich jest malutko

#419 Share Spitz

Spitz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 luty 2011 - 18:39

Czy warto He he nie obraź się ale po tych wypowiedziach widać skąd się wziął przydomek wieśwagen ;)

Edytowany przez Spitz, 16 luty 2011 - 18:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:16

Czy warto

Markowego? Chcesz tym się lansować? Nie wielu ludzi zwróci uwagę na starego golfa chyba, że się zacznie rozpadać w czasie jazdy. Wolał bym młodszą felicje niz golfa 2.

a tu akurat trafiles w sedno, rozpadajacym golfem zdecydowanie mozna sie lansowac (choc nie wszyscy to docenia, ale powinno sie miec tego swiadomosc, ze nie kazdy czuje czacze :) ), oto przyklady:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

oczywiscie polecam tylko tym, ktorzy potrafia sie zdystansowac ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!