Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto

467 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:50

Czy warto Parę kabelków a więc cewka - która ma przebicia lub się przepala. Kable mają również przebicia. To tylko drobna część. Będąc na stacji diagnostycznej co rusz jakiś kierowca płakał nam na kanale że coś się dzieje z jego autem a przyczyn było wiele. Nie siędzę w temacie więc dokładnie i fachowo nie jestem w stanie określić a i kat często nie dawał spać :) A nie zastanawialiście się dlaczego ciągniki nie są zasilane benzyną? I czy benzynowiec wytrzymałby 30lat prac polowych? Sorki za małe OT :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto Dzisiaj, 09:46
  •  

#22 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:54

Czy warto ja podobnie cordobe w benzynie i e46 w ON i z obydwoma awarii nie mam w obecnej chwili jazda na gazie wcale nie jest tańsza od jazdy na diselu ale gaz zawsze się pierniczy a disel nie co do golfa 2 to to że naprawa disła bedzie droga to kopletna bzdura wszystkie częśći do nigo kupisz za grosze

#23 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:57

Czy warto

jazda na gazie wcale nie jest tańsza od jazdy na diselu ale gaz zawsze się pierniczy a disel nie co do golfa 2 to to że naprawa disła bedzie droga to kopletna bzdura wszystkie częśći do nigo kupisz za grosze

Dzięki za mądre słowa ;) A to że ani benzyna ani diesel się nie psuje to nic złego bo kto powiedział że benzyna ma się zaraz zepsuć. Gaz lubi przepalić gniazda zaworów lub zrobi inną krzywdę a później głowicę planuj. To dopiero koszta

#24 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:58

Czy warto Nie są zasilane bo przy dystrybutorze byś teraz płakał i silniki benzynowe nie wytrzymują takich obciążeń. Ale samochód to nie traktor który ma robić w polu. Mam dwie benzyny i awarii też nie widzę. Nie mam nic do diesli ale wybierając tak stare auto trzeba się liczyć z tym że awaria diesla, która jest bardzo możliwa, jest droższa w naprawie niż awaria benzyny. Po drugie diesle są droższe w zakupie. Więc wolałbym za te pieniądze benzynę w gazie niż diesla.

#25 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:08

Czy warto Co masz takiego drogiego w dieslu jak pompę może regenerujesz raz na 10 lat lub więcej może nawet wogóle. Łańcuch no rozrządzie a sinik nie do zajechania. Jak nie pali to tylko pierścionki i jedziesz drugie 200tys km. Jeśli żle pisze niech ktoś mnie poprawi

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:09

Czy warto Jaka awaria? Zatrze się pompa wtryskowa? To się nie zdarza. Używka z rozbiórki kosztuje 200 zł, tyle co 4 dobre świece zapłonowe z kablami.
Starsze benzyny mają przede wszystkim problemy z zapłonem, kable, cewki, kopułki itp.

#27 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:14

Czy warto

Starsze benzyny mają przede wszystkim problemy z zapłonem, kable, cewki, kopułki itp.

Z ust mi to wyjąłeś ;)

#28 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:19

Czy warto Dzięki wszystkim za rady. Okazało się że gaz nie jest wbity w dowód i sobie daruję ten samochód. Po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku, że pomęczę się do końca tego roku i nazbieram na coś lepszego, i się ściągnie z belgi, najlepiej 1.9tdi np: volkswagena golfa IV a jak nie znajdę do 1000 euro to jakieś audi 80, ale będę szukał konkretnie jak nazbieram kasę. A co do golfa III to nawet nie chcę patrzeć w tą stronę za słabe blachy. Odnośnie silnika diesla ojciec ma mitsubishi space wagon 2001 rok 2.0 td i ma przejechane trochę ponad 277000km i z silnikiem nic się nie dzieje, nie bierze oleju, przy mrozach pali po podgrzaniu świec żarowych od pierwszego, tylko synchronizacja skrzyni pada lub wybieraki. Braciak natomiast ma Audi 80 1991r 1.8 benzyna na gaźniku i ma przejechane ok 266000 km (prawdopodobnie oryginał, ale nie na 100%) i silnikowi przydałby się mały remont, różne ciśnienie na każdym cylindrze. Oba samochody sprowadzone z Belgii z tym że Audi z Francji przyjechało do Belgii a następnie do polski o własnych siłach 5.5-6 lat temu, a Mitsubishi prawie 2 lata temu, ale na lawecie (taniej).
.............................................c-360............................................

#29 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:22

Czy warto Więc kolego widzisz jak jest po własnych doświadczeniach :P oby Ci nic nie zaślepiło życiowego doświadczenia :)

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:32

Czy warto

Parę kabelków a więc cewka - która ma przebicia lub się przepala. Kable mają również przebicia. To tylko drobna część. Będąc na stacji diagnostycznej co rusz jakiś kierowca płakał nam na kanale że coś się dzieje z jego autem a przyczyn było wiele. Nie siędzę w temacie więc dokładnie i fachowo nie jestem w stanie określić a i kat często nie dawał spać :) A nie zastanawialiście się dlaczego ciągniki nie są zasilane benzyną? I czy benzynowiec wytrzymałby 30lat prac polowych? Sorki za małe OT :)

Generalnie nie znam problemu z cewkami w porządnych autach, oczywiście że cewka może kiedyś tam paść, tak jak i pompa w dieslu. Porządne kable WN zmienia się co 10-15 lat. A z tym katem to co się dzieje?

A ciągniki? Co ma piernik do pierdzenia? :rolleyes: Ciągniki nie są zasilane benzyną ze względu na sprawność i charakterystykę takich silników, ale ja samochodem pola nie orzę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:37

Czy warto Dzięki za tą bezcenną radę. Przyznam że dyskusja mi się podobała, można trochę na przyszłość się dowiedzieć.

Mój ojciec ma zasadę że jak kupuje samochód to zmienia na nową całą kopułkę, kable do świec, olej jęśli niema nigdzie przy jakim przebiegu trzeba wymienić i rozrząd.
.............................................c-360............................................

#32 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 04 styczeń 2011 - 00:10

Czy warto Trochę mnie zniechęciliście, miałem w planach teraz kupić właśnie golfa 2 1,8 B+G ale już chyba nie kupię. <_<

#33 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 00:16

Czy warto W starszych autach są problemy z układem zapłonowym - aparat zapłonowy kopułka i tego typu rzeczy, przepustnica - falowanie obrotów, a gaźnik to już całkiem problem chyba tymbardziej dzisiaj ciężko o kogoś kto go ustawi.

#34 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 00:18

Czy warto Jak na rok to śmiało kup nic mu nie będzie ale przy dłuższej eksploatacji może drogo kosztować ale i szkoda nerwów. Niewiadmomo ile silniczek sie męczy z gazem to loteria. Niby 5lat instalacja a nastukane km jak na postoju czyt taxi

#35 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 00:28

Czy warto Sam mam osobiście jako zabytek 34 letnie auto w benzynie i silnik pali na dotyk. Musiałem wymienić kable i cewkę ale koszt tego to śmieszna pieniądze. I nie wiem czy pompa do diesla może kosztować 200 złotych. Chyba że kolejny szrot który po miesiącu padnie.
Nigdy nie kupię tak starego diesla. Po pierwsze diesel w dobrym stanie jest zawsze droższy od benzyny, spalanie nie jest tak niskie jak we współczesnych autach, ciężko odpala w zimę i sam go nie naprawię. A w zimę i tak musisz zalewać go na stacjach benzynowych żeby ci paliwo nie zamarzło. Więc czy będzie to tak tanio? Gaz jest bardzo dobry rozwiązaniem jeśli osprzęt jest markowy i założony w lepszym warsztacie przez ludzi którzy się znają. Wtedy na pewno nie będzie Ci szwankował i będzie tańszy od 20-letniego diesla.

#36 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 00:31

Czy warto Skąd te stereotypy u Ciebie kolego :D Chyba diesel u Ciebie nie występuje bo za co tak je karcisz skoro większość jest bardziej przekonana do diesla bo już przeżyła nie jednego

#37 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 00:48

Czy warto U mnie nie, ale u znajomych, rodziny tak(mają od starych galantów, po mercedesy i kończąc na TDI). Na temat nowszych nic złego nie powiedzą ale na starsze są narzekania(od problemów z odpalaniem, po słabe osiągi czy nie za bardzo oszczędną jazdę). Wiek robi swoje i remont benzyny będzie tańszy niż diesla. Sam mam ochotę na diesla ale kilkuletniego a nie starszego ode mnie.

#38 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 00:54

Czy warto Gdzie tankujesz tak jedziesz:) po orlenowskich stacjach nic mi nigdy nie zamarzło ale na PKSowskich stacjach owszem grzałem farelką:) Mówisz że stare diesle są cienkie nie ekonomiczne to się zdziwisz bo nie są złe a ciut więcej tylko palą. Do Takiej A6 czy A4 myślisz ile pompa kosztuje? A golfil za parę groszy zrobię remont zawieszenia i to trzy razy rzadziej niż takiej A6. Utrzymanie kosztuje a taki mały diesel wsam raz dla ucznia lub kogoś kto się dopiero dorabia.

#39 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 01:15

Czy warto A czy w dieslach to tylko A6 czy inne niemieckie auta są? Są także inne dobre marki co mają niezłe diesle. Zobacz sobie na allegro ceny części do diesli a do benzyniaków. Porównaj sobie ceny samochodów w dieslu do benzyny. A jak jest się uczniem i chce kupić starego rupiecia za 2 tys. to lepiej kupić sobie skuter lub rower. W tej cenie powinny być dobre rowery. Kupno samochodu to dopiero początek wydatków. Skoro tak mało chce przeznaczyć na samochód to skąd będzie brał na paliwo czy części do niego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 04 styczeń 2011 - 01:30

Czy warto ej hłopaki vw 2 diesel to silnik wysoko prężny tam musi być tylko podcisnienie na cylindrach i trochę paliwa a w bęzynie to temperatura komory spalania ject dużo większa i w bęzynie napewno szybciej poprzepalają się zawory lub tłoki ewentyulnie