Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto

467 odpowiedzi na ten temat

#321 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:22

Czy warto @tomasek-wątpię-auto miało dwóch właścicieli-obu namierzyłem z jednym rozmawiałem-pierwszym był doktor-ortopeda a drugim inżynierek pracujący nad AI na uniwerku (znajomy doktorka).
@hubertuss-mam jego historię serwisową i nie ma tam wzmianki o świecach-chyba że coś takiego w 2003 r znalazłem "przegląd z wymianą oleju i gwarancją mobilności"(tak przynajmniej to odczytałem bo to taki skrótowiec)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto Dzisiaj, 01:35
  •  

#322 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:23

Czy warto NGK w Audim? A nie Bosch? :P Te co wykręciłeś to made in gdzie są?

#323 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:50

Czy warto Jaro musiał byś znaleźć rozpiskę co ile wymienia się świece w takim aucie. Porównac ją z książką bo w książkach raczej nikt nie notuje wymiany świec. Całkiem możliwe, że te co teraz masz są z 2003 r i zdążyły juz zerdzewieć. Dużo od tego czasu auto ma zrobione km.

#324 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 14:47

Czy warto @mirasek-Made in kraj przekwitłej wiśni :D
@hubertuss-historia serwisowa to nie książka serwisowa !-są ludzie którym podajesz VIN (i parę złotych of korz :D ) i wyciągają z komputerów historię auta i przysyłają na maila.Auto od tamtego czasu zrobiło 125 tys

#325 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 15:54

Czy warto Któż tak zbezcześcił to auto z rzeszy? :D

Im lepszy stan silnika tym dłuższa żywotność świec. Są też świece z elektrodami z metali szlachetnych (iryd, platyna) mające 2 do 3 razy większą trwałość niż zwykłe. Jeśli mają znaczki Audi to prawdopodobnie siedzą tam od ostatniej wymiany w ASO, a to już można sobie mniej więcej oszacować tak jak hubersuss napisał.

#326 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 17:51

Czy warto Tak jak pisałem zaskoczyła mnie ta rdza na było nie było niklowanym (chyba ?-może chromowanym) korpusie świecy.W każdym bądź razie niedługo je wymienię tak na wszelki wypadek.
@mirasek-dobrze napisane-i zobacz że to jedyna dalekowschodnia część w tym samochodzie-dlatego też kiedyś te auta były niezawodne-teraz oprócz świec montują masę innych rzeczy i jest jak jest :D .

#327 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:22

Czy warto 125 tys to mogą wytrzymać. A świece ngk pewnie wyprodukowano w europie. Pozatym nie wiadomo jakie wówczas dawali na montaż te, które śa napewno nie są orginalne.

#328 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:36

Czy warto Mają napis Made in Japan

#329 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:24

Czy warto W mojej maryśce są oryginalnie NGK i reżim wymiany wynosi 100tys.

#330 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 13:58

Czy warto Wczoraj brat mi powiedział golfie II 1.6 benzyna w bdb stanie.Środek czyściutki, zero rdzy, silnik igła, zawieszenie też nie wymaga wkładu. A najlepsze jest to że to od starszego gościa. Teraz zależy tylko ile pieniędzy zechce. Brat ma jeszcze więcej się dowiedzieć w poniedziałek na jego temat. Nie wiadoma czy ma założony gaz, ani jakie ma wyposażenie. Wiadomo że jest zielony.

Edytowany przez iroo10, 22 styczeń 2011 - 20:56.

.............................................c-360............................................

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 08:34

Czy warto Jakie ty chcesz mieć wyposażenie w aucie z tego roku. Ciesz się jak wspomaganie będzie i skrzynia 5. Nie wierze w auta z tych lat nie wymagające wkładu zwłaszcza od starszych ludzi. Ci może powoli jeżdżą, ale do momentu aż się rozkraczy nic nie robią. Zresztą przez tyle lat ten samochód miał i starych i młodych właścicieli.

#332 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 11:15

Czy warto Samochód poleca znajomy brata z warsztatu samochodowego, w którym brat pracuje. Ostatnio została wymieniona kopułka, palec rozdzielacza i przewody zapłonowe. Naprawdę samochód jest w świetnej kondycji. Przy tym silniku jest raczej skrzynia 5.A czy kupię to zależy od ceny itd. Jeśli nawet nie będzie miał wspomagania, to mówi się trudno.

lista wyposażenia zależnie od wersji:

http://www.vwgolf.pl...ne/vw-golf-mk2/

Edytowany przez iroo10, 23 styczeń 2011 - 11:21.

.............................................c-360............................................

#333 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 11:29

Czy warto Bogate wyposażenie jest fajne w autach którymi robimy dłuższe trasy-w trasach "wokoło komina" mniej się odczuwa jakiś szczególny dyskomfort-ja np. dzieci dowożę do szkoły na zmianę Volvo i Audi-Volvo ma automat i klimę a jakiejś szczególnej różnicy nie widzę.Myślę że większe znaczenie w ogólnie pojętym komforcie ma zawieszenie i układ kierowniczy.
Dzisiaj znalazłem coś takiego -stare i nowe auta -macie podobne odczucia ?

#334 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:49

Czy warto Co do materiałów podanych przez Jaro to wszystkie plusy są na korzyść starych czyt starszych aut.
CHyba że ktoś jest dobrym cwaniakiem i nie ma co robić z kasą to popieram bo żyje się tylko raz. :D
Ale nie zmienie zdania na temat auto 5cio letnich i mniej bo utrzymanie kosztuje i nadal pozostane przy swoim MB a jak długo wytrzymaja to przykro stwierdzić ze za 10 lat nie będzie czym jeździć :(

#335 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:52

Czy warto Wspomaganie jednak by sie przydało.
Co do tego opracowania zgodze się z autorem w powiedzmy 50 % reszta to banały bez pokrycia w rzeczywistości jakie mozna spotkać np w auto świecie. Mało tego czasami autor zaprzecza sam sobie, niektórych rzeczy nie rozummie np plastikowe klosze lamp wprowadzono w 2000 roku aby poprawić bezpieczeństwo pieszych.

#336 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:58

Czy warto Jeżdziłem Polonezem i nie było tragedii chyba że macie panieńskie łapki to już trudno, nie jestem pakerem a fajnie się jeździło, dużo lepiej niż ciapkiem a w trasie nie czuć że nie ma wspomagania. Kolega co jeździ volvo s60 wsiadł do mojego poldka i na postoju musiał troche wykręcić to na dwie łapy kręcił i się jeszcze zapierał :P Ale on chudawy trochę to się nie dziwie ale nie narzekałem

#337 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:08

Czy warto Tak jak mówisz @hubertuss-przeleciałem tą stronę i znalazłem trochę nieścisłości-ale optowałbym za 80 % prawdy raczej niż tylko za 50 %.
PS.Ja czasami jeżdżę Żukiem-w porównaniu z nim to Poldek miał turbowspomaganie :D .

#338 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:28

Czy warto dla faceta brak wspomagania to nic ale weź posadź drobną kobietke.

#339 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:32

Czy warto To wtedy Ci auta nie zabiera :lol: Zależy na co wybierasz auto. Czy po to żeby babka Cię woziła czy dla własnych wojaży a kolega poszukuje dla własnych potrzeb więc passat cc odpada :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share iroo10

iroo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:32

Czy warto Wspomaganie fajna rzecz, ale trzeba patrzeć na ważniejsze rzeczy, stan techniczny itp.