iroo10

Czy warto

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

takie sprzęty to łakomy konsek dla policji bo bankowo po zatrzymaniu można dowód za stan techniczny zabrać. Na twojm miejscu dobrze bym się zstanowił poczekał z rok znalazł prace na wakacje pozbierał jeszcze kasy i potem się rozglądał. Dzisiaj utrzymanie auta kosztuje więcej niż jego zakup więc, dobrze by mieć jakieś źródło dochodów aby móc jeździć nim bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

hubertuss powiedz to ponad połowie polaków żeby zbierali na lepsze auto. Skąd u Ciebie tyle empatii? Widzę że nie znasz aut lat 90tych i zapewniam Cię że się grubo mylisz! To że ma więcej jak 8 lat nie znaczy że policja zaraz zabierze dowód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Audi 80 b3 ma ocynk. Mojego brata jak zatrzymali nie mieli do czego się przyczepić, a auto jest z 1991r.


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Troche tego na ulicach widzę za 1500 to bedzie chyba z początku lat 90 tych. Bardzo mało jeździ 20 letnich aut w nienagannym stanie technicznym a jeszcze mniej takich, które można kupić za 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zaraz to nie ale niedługo :D -auto to nie tylko silnik,wiesz jak ktoś zajeżdża mi na podwórko a przegub słychać minutę wcześniej zanim wjechał to o czym to świadczy ?-a zdaniem właściciela jest ok-jeździ dotąd aż stanie.

PS.Hubertuss-po raz pierwszy się z Tobą zgadzam :D .

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

I tak samo jest z większością aut rocznika 90. Przeglądy robi się normalnie a że ktoś komuś podbije za flache to pojedyncze przypadki przynajmniej u mnie nie da się kupić przeglądu! A jest wiele takich aut i jeżdzą bez problemów. nie wrzucajcie wszystkich aut do jednego wora

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To trochę ty Tomi przesadzasz. Chcesz nam wmówić że 20 letni Mercedes, VW czy Audi będzie tańszy w utrzymaniu niż 10 letnia Vectra czy jakiś nowy. Nie przesadzasz?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wiele to jest takich, które gdzieś po zakamarkach jeźdżą bez przeglądów.

Jaro życie czasami zaskakuje.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To trochę ty Tomi przesadzasz. Chcesz nam wmówić że 20 letni Mercedes, VW czy Audi będzie tańszy w utrzymaniu niż 10 letnia Vectra czy jakiś nowy. Nie przesadzasz?

Zapewniam Cię że tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Pod koniec wakacji będę miał ok 7000-8000 zł, które przeznaczę na kupno samochodu, ale ma też starczyć na rejestrację wymianę oleju, rozrządu, ubezpieczenie i przegląd.


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Więc radze ci lepiej poczekaj do końca wakacji. Pozatym nikt mi nie wmówi, że za 1500 zł można kupić dobre audi czy merca z początku lat 90 tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To jest akurat fakt-mam 18 letnie Volvo-przez sześć lat koszty napraw to łącznie z (niepotrzebnie ) wymienionym alternatorem to niecałe 400 zł.Ciężko znaleźć Opla o dziesięć lat młodszego w którym koszty utrzymania w przeciagu 6 lat będą niższe niż owe 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Była mowa że za 1500 golf 2


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To jest akurat fakt-mam 18 letnie Volvo-przez sześć lat koszty napraw to łącznie z (niepotrzebnie ) wymienionym alternatorem to niecałe 400 zł.Ciężko znaleźć Opla o dziesięć lat młodszego w którym koszty utrzymania w przeciagu 6 lat będą niższe niż owe 400 zł.

Dzieki Jaro za rzetelną opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No problem-za sześć lat napiszę ile wydałem na Audi :D -przy okazji-niezbyt polecam serwis alternatorów na Krzemowej w Ełku-gdyby nie oni to koszty napraw w tym Volvo zamknęłyby się kwotą 70 zł :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A ja gadałem z właścicielami takich aut i nie narzekają na nie ale napraw w nich już trochę zrobili. Jeden w Mercedesie musiał zrobić blacharkę mimo że samochód był u niego w rodzinie dużo lat i dbali o niego. Następny ma Mitsubishi i już musiał grzebać w silniku mimo że jest od nowości u nich i nie ma dużego przebiegu. Nie wspomnę a Passacie którego właściciel sprzedał bo zaczął się sypać. Swojej opinii na ten temat też znikąd nie wziąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Odkąd Audi jest u nas w rodzinie czyli ponad 6 lat, zostało zrobione przednie zawieszenie, i termostat. A sprowadzając ją ojciec zapłacił za nią ok 8000zł po zarejestrowaniu, a miał propozycję sprzedaży za 12000zł


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A ja gadałem z właścicielami takich aut i nie narzekają na nie ale napraw w nich już trochę zrobili. Jeden w Mercedesie musiał zrobić blacharkę mimo że samochód był u niego w rodzinie dużo lat i dbali o niego. Następny ma Mitsubishi i już musiał grzebać w silniku mimo że jest od nowości u nich i nie ma dużego przebiegu. Nie wspomnę a Passacie którego właściciel sprzedał bo zaczął się sypać. Swojej opinii na ten temat też znikąd nie wziąłem.

 

Jak z dziewczyną jedna na milion. Wiadomo że jak zgnity to blacharka się kłania ale nie przesadzajmy ze co drugie auto wymaga remontu blacharki czyt naprawy łatania itd. Passat widocznie felerny albo zniszczony przez właściciela. Nie wiem ale ja nie znam nikogo kto by negatywnie wypowiadał sie o Audi 80 B3 i B4 oraz passacie B3 bo passat B4 to sąsiad troche miał problemów. A mercedesy chodzą jak zegarek popmimo tylu lat. I blachcarka ok nie ma wykwitów czy puchnięć. Zdarzaja się przypadki z dziurami ale trochę połatać ale to już pojedyncze przypadki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Właściciel Passata miał go kilka lat, wcześniej mówił że chodził idealnie ale zaczął się już sypać i go sprzedał. Użytkował go normalnie. Pamiętaj że dużo osób robi blacharkę na sprzedaż czyli trochę szpachli na rdzę i już wygląda na zadbanego. Po roku szpachla odpada. I spotkałem trochę Mercedesów z nalotami rdzy. Mimo że mają silniki i skrzynie nie do zdarcia to jednak blacharka jest ich piętą Achillesową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A tu sie zgodzę ;) Lecz przez kilka lat nie będzie dziur a później połatasz za parę groszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie wiem czy za parę groszy. Żeby dobrze naprawić to trzeba trochę zapłacić. Sam byłem kiedyś napalony na takiego Mercedesa czy BMW za małe pieniądze. Ale jak pooglądałem i trochę poczytałem to zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja miałem golfa 2 auto nie do zajechania ,teraz mam drugiego jako drugie auto,kupiłem bo sie trafił zadbany egzemplarz, tylko leje paliwo i jeżdze a jak coś kiedyś sie spieprzy to za pare złoty to naprawie,mam też audi 80 B4 2,6 i moge powiedzieć że ogólnie B4 drugi przykład aut wiecznych moja jest z 93 r. o zero rdzy kompletnie nic fakt ze nie bita. zawias też za grosze wyremontujesz. fakt ze takie auta swoje lata już mają ale zadbane egzemplarze przeżyją nie jedno nowe auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To jest akurat fakt-mam 18 letnie Volvo-przez sześć lat koszty napraw to łącznie z (niepotrzebnie ) wymienionym alternatorem to niecałe 400 zł.Ciężko znaleźć Opla o dziesięć lat młodszego w którym koszty utrzymania w przeciagu 6 lat będą niższe niż owe 400 zł.

Ile zrobiłeś km przez te 6 lat? Bo jednostka czasowa może być niemiarodajna ;) W rodzinie było Audi A4 kupione miesiąc przed tym jak kupiłem Hondę, bilans po 4 latach wyszedł na korzyść Audi z prostej przyczyny. Robiło niecałe 10 tys.km na rok, a ja jakieś trzy razy tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Robię tym autem 15 tys rocznie-ale przy tych drogach jakie mam w okolicy mnożę to razy trzy :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

O widzisz, drogi dochodzą także w moim porównaniu, nie wiem jak to mnożyć ale Audi było miastowo-kościołowe, ciekawe ile by zdzierżyło rajdowania po szutrówkach ;)

 

Przypomniała mi się wycieczka krajoznawcza kiedy powoziłem innym A4 1.8 w Avancie, 500km tego dnia i notoryczne biadolenie właściciela "zwolnij, uważaj, tu dziury, wolniej wolniej bo zawieszenie, a tu doły, dziury na tym zakręcie, o Jezu o Jezu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj