Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ma ktoś opasy na głębokiej ściółce??

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 21 sierpień 2007 - 21:01

Czy ma ktoś opasy na głębokiej ściółce?? Jak nie kastracja to trzeba zakładać kółko nosowe i używać laski do prowadzania chba że komuś życie niemiłe.
Najlepiej to mieć przestawną rampę do załadunku (taki podest) i wganiać pojedyńczo. Najbezpieczniej!!!
A co do koryt to zależy od rozwiązania ale najlepiej jest mieć stół paszowy i to przejezdny.
Wybieranie obornika w zależności od głębokości kojców znam takie obory gdzie można wybierać tylko 2 razy w roku (około 120cm głębokości)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy ma ktoś opasy na głębokiej ściółce?? Dzisiaj, 01:05
  •  

#22 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 13:23

Czy ma ktoś opasy na głębokiej ściółce?? Ja ostatnio wyrzucalem obornik z kojca,gdzie jest 10 sztuk po ok 600 kg i bez problemu je stamtad wypedzilem i tak samo grzecznie wrocily,a nawet jeszcze lepiej. Jakbym mial kazdemu zakladac kolko to by sie raczej wtedy rozwscieczyly. A zaladunek na auto najlepiej wychodzi jak ida luzno grupa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 13:33

Czy ma ktoś opasy na głębokiej ściółce?? Ja mam aktualnie 50 sztuk na głębokiej ściółce. Bardzo mało roboty ściele raz w tygodniu. Wywóz obornika to zabawa raz na 2-3 miesiące turem z obory wywoże. Jak brakuje słomy to są troche brudne i wywoże obornik raz na miesiąc. Byki wyganiam na okólnik i jest spoko. Jedna sprawa to to że czasem sie obskakują. Poza tym zdjęcia są w galerii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:25

Czy ma ktoś opasy na głębokiej ściółce?? No ja też mam na głębokiej ściółce 30 byków pod wiatom i w stodole, powiem przy sprzedawaniu w stodole z bykami niema łatwo :rolleyes: