Cichy007

Obora i co w niej hodowac?

Polecane posty

Cichy007    0

Drodzy koledzy chciałbym was zapytać a wsumie poprosić o jakieś rady. Dostałem dzisiaj propozycje tak jakby dzierżawy... jest obora w której można pomieścić jakieś 18 szt bydla w tym 10szt dużych. W sumie wszystko jest tylko wprowadzić bydlaki... poddasze można wykorzystać na siano. do tego jest stodoła i zaraz za budynkami jakieś 3ha łąki... z gościem można się dogadać i dzierżawa jeśli można to tak nazwać będzie wynosiła ok 2tys zl na rok. Ogólnie sprawa wygląda tak ze do tej pory miałem jedyna hodowla z jaka miałem styczność na większą skale to trzoda... ale te budynki zbytnio się nie nadają na ta produkcje... trzoda będzie nadal tylko w innym gospodarstwie... a tutaj myślałem hodować jałówki do dużych wag i na ubój a lepsze sztuki zapładniać i jako cielne sprzedawać? Co o tym myślicie a może coś innego? Co do paszy to z sianem nie mam problemu... Jest tez kilkanaście ha owsianki to na zakładkę by było... śruta swoja i dodatkowo będzie trochę ziemniaków na skarmienie czy je można wykorzystać? Jestem młody ale pełen zapału;) pracuje mam kilkanaście ha i trochę świnek których islosc ciągle wzrasta. Tak wiec proszę o jakieś rady:)


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Założe sie że następne osoby będą proponawać opasy wiec i ja polecam opasy :D i temat można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja polecam opasy. Mamy 25 sztuk opasów i w miarę to wychodzi. A ziemniaki na skarmianie możesz jak najbardziej wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzoda nie przyniesie korzyści tylko opas kiedyś mieliśmy dłuuuugie lata jak jeszcze ojciec żył i kasa była w domu zawsze a i dużo ich się trzymało i świnie dla siebie byli w stanie utrzymać i jeszcze koń był i to na 6 klasie ziemi na 20 ha. Jak masz 3-4 klasa i jak byś miał 20 ha to na 25 opasów by ci starczyło według mię to by na pewno starczyło jak my mieliśmy 13 i koni a to żre tyle co opas i świń ze 20. Świnie tylko dla siebie i dla prywaciarzy pojedynczo bo się potargować można. U nas we wsi jest facet co ma ziemie 5-6 klasa nie wiem ile ha ale kolo 30 ma 200 świń 50 krów z opasami i cielakami i to wszystko w oborze tak ciasnej ze świnię niemal ze stoją upakowane jak w konserwie a krowy cały rok na dworze nawet zima dosłownie zimą stawia bele jedna na drugą belki i termit na górę i ma zrobione podmurówkę na pastwisku żeby krowy tego nie rozwaliły nie wywozi gnoju z tamtą nie podściela tam od zewnątrz podparte palami z deskami dla stabilność a za drzwi robi płytą żelazną stojąca jakieś na oko 50 cm w rowku w betonie którą sam spawał na wymiar i podnosi wózkiem widłowym. Wygląda to komicznie i wszyscy się śmieją z niego ale zaczynał od zera nawet konia niemal na początku i pożyczki nie brał facet.


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Długo tak nie pociągnie. Od 2013 wchodzi dobrostan zwierząt dla wszystkich.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem tego ale robi tak już kilka lat ładnych i nigdy żadna krowa nie została ranna ani nie chorowały masowo może 1 albo2 stengo co wiem. I dodam ze te krowy to matki nie mleczne nie doi ich kupuje młode cielaki cały rok i ssą je i tylko czasami doi. Jakby ktoś chciał to zajdę do faceta i się spytam czy można zdjęcia zrobić od wewnątrz i w środku.


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Chodzi mi o przepisy w jakich zwierzęta muszą być utrzymywane. Te wymogi obowiązują przy budowaniu nowych budynków i remontach starych. Od 2013 będą obowiązywać wszystkich.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj