Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora i co w niej hodowac?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 27 grudzień 2010 - 20:52

Obora i co w niej hodowac? Drodzy koledzy chciałbym was zapytać a wsumie poprosić o jakieś rady. Dostałem dzisiaj propozycje tak jakby dzierżawy... jest obora w której można pomieścić jakieś 18 szt bydla w tym 10szt dużych. W sumie wszystko jest tylko wprowadzić bydlaki... poddasze można wykorzystać na siano. do tego jest stodoła i zaraz za budynkami jakieś 3ha łąki... z gościem można się dogadać i dzierżawa jeśli można to tak nazwać będzie wynosiła ok 2tys zl na rok. Ogólnie sprawa wygląda tak ze do tej pory miałem jedyna hodowla z jaka miałem styczność na większą skale to trzoda... ale te budynki zbytnio się nie nadają na ta produkcje... trzoda będzie nadal tylko w innym gospodarstwie... a tutaj myślałem hodować jałówki do dużych wag i na ubój a lepsze sztuki zapładniać i jako cielne sprzedawać? Co o tym myślicie a może coś innego? Co do paszy to z sianem nie mam problemu... Jest tez kilkanaście ha owsianki to na zakładkę by było... śruta swoja i dodatkowo będzie trochę ziemniaków na skarmienie czy je można wykorzystać? Jestem młody ale pełen zapału;) pracuje mam kilkanaście ha i trochę świnek których islosc ciągle wzrasta. Tak wiec proszę o jakieś rady:)

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora i co w niej hodowac? Dzisiaj, 05:38
  •  

#2 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 27 grudzień 2010 - 21:24

Obora i co w niej hodowac? Założe sie że następne osoby będą proponawać opasy wiec i ja polecam opasy :D i temat można zamknąć.

#3 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 27 grudzień 2010 - 21:59

Obora i co w niej hodowac? A więc tak jak pisze kolega wyżej zacznij hodować opasy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2010 - 22:05

Obora i co w niej hodowac? Ja polecam opasy. Mamy 25 sztuk opasów i w miarę to wychodzi. A ziemniaki na skarmianie możesz jak najbardziej wykorzystać.

#5 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 00:46

Obora i co w niej hodowac? Trzoda nie przyniesie korzyści tylko opas kiedyś mieliśmy dłuuuugie lata jak jeszcze ojciec żył i kasa była w domu zawsze a i dużo ich się trzymało i świnie dla siebie byli w stanie utrzymać i jeszcze koń był i to na 6 klasie ziemi na 20 ha. Jak masz 3-4 klasa i jak byś miał 20 ha to na 25 opasów by ci starczyło według mię to by na pewno starczyło jak my mieliśmy 13 i koni a to żre tyle co opas i świń ze 20. Świnie tylko dla siebie i dla prywaciarzy pojedynczo bo się potargować można. U nas we wsi jest facet co ma ziemie 5-6 klasa nie wiem ile ha ale kolo 30 ma 200 świń 50 krów z opasami i cielakami i to wszystko w oborze tak ciasnej ze świnię niemal ze stoją upakowane jak w konserwie a krowy cały rok na dworze nawet zima dosłownie zimą stawia bele jedna na drugą belki i termit na górę i ma zrobione podmurówkę na pastwisku żeby krowy tego nie rozwaliły nie wywozi gnoju z tamtą nie podściela tam od zewnątrz podparte palami z deskami dla stabilność a za drzwi robi płytą żelazną stojąca jakieś na oko 50 cm w rowku w betonie którą sam spawał na wymiar i podnosi wózkiem widłowym. Wygląda to komicznie i wszyscy się śmieją z niego ale zaczynał od zera nawet konia niemal na początku i pożyczki nie brał facet.
Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 10:27

Obora i co w niej hodowac? Długo tak nie pociągnie. Od 2013 wchodzi dobrostan zwierząt dla wszystkich.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 10:56

Obora i co w niej hodowac? No nie wiem tego ale robi tak już kilka lat ładnych i nigdy żadna krowa nie została ranna ani nie chorowały masowo może 1 albo2 stengo co wiem. I dodam ze te krowy to matki nie mleczne nie doi ich kupuje młode cielaki cały rok i ssą je i tylko czasami doi. Jakby ktoś chciał to zajdę do faceta i się spytam czy można zdjęcia zrobić od wewnątrz i w środku.

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 11:12

Obora i co w niej hodowac? Chodzi mi o przepisy w jakich zwierzęta muszą być utrzymywane. Te wymogi obowiązują przy budowaniu nowych budynków i remontach starych. Od 2013 będą obowiązywać wszystkich.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 14:59

Obora i co w niej hodowac? To możne coś wybuduje. Jakaś wiatę