Skocz do zawartości

Zdjęcie

Linia kredytowa CSK

55 odpowiedzi na ten temat

#1 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 19:01

Linia kredytowa CSK Szukam informacji na ten temat. Jest to linia kredytowa na działalność rolniczą różnego rodzaju. Oddają 22% kredytu. Ktoś już brał. Jakie zasady?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Linia kredytowa CSK Dzisiaj, 08:16
  •  

#2 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2010 - 09:13

Linia kredytowa CSK Radzę poczytać dokładnie w necie a wszysytkiego się dowiesz. Według mnie ten kredyt jest dobry dla tych co mają pieniądze i szybko go spłaca aby uzyskać cześciowa spłatę kredytu. Bo dla tych co nie mają sporej gotówki to procent zje całe dofinansowanie alb zostanie niewiele.

#3 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 10:28

Linia kredytowa CSK a jakie jest oprocentowanie tego kredytu? bo nie mogę znaleźć

#4 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2010 - 10:33

Linia kredytowa CSK W tej lini krdytowej zależy od banku ,tak więc zapytaj w jakimś wybranym banku. Z tego co słyszałem od pewnego pana z ODR to banki oferuje oprocentowanie na poziomie ponad 8 %

#5 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:36

Linia kredytowa CSK No właśnie kredyt jest co najmniej na 5 lat więc jeśli weźmiemy na te 8 procent to on nic nie daje jeśli możemy wziąć preferencyjny. Bardziej ciekawi mnie czy dałoby sie połączyć tą linie kredytową z preferencyjnym (1,88%)

#6 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2011 - 11:12

Linia kredytowa CSK Wzielismy w BGŻ teraz taki kredyt na 71000zł oprocentowanie cos koło 7,8% chyba. Jest to kredyty udzielany na 5 lat i nie mozna go spłacić przed skonczeniem tego okresu. Dofinansowanie państwa to 22% kwoty kredytu czyli w tym przypadku 15620zł co z nawiązką pokryje całe oprocentowanie, tzn. po odjęciu od 71000zł te 15620zł spłacimy 70500zł czyli mniej spłacimy niz wzielismy kredytu. W banku zrobili nam symulacje i jakby porównac go z kredytem na młodego rolnika na taki sam okres czasu to ten nowy wychodzi korzystniej.

#7 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 13:08

Linia kredytowa CSK Witam.
A jeżeli my maszynę kupiliśmy za gotówkę i mieliśmy pożyczoną od brata teścia i teraz chcemy mu oddać to można tez o taki kredyt się udzielać ? Maszyna w połowie grudnia była kupiona. Najpierw był brany kredyt pod uwagę ale naliczył nam facet 14% odsetek to trochę dużo. Jak myślicie przejdzie takie coś?

#8 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 05 styczeń 2011 - 13:51

Linia kredytowa CSK czyli kredyt spłaca sie dopiero po 5 latach czy płaci sie normalne raty np. kwartalne?

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 18:50

Linia kredytowa CSK A tak w skrócie jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać to dofinansowanie CSK?

#10 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 23:24

Linia kredytowa CSK Kredyt spłaca sie normalnie w ratach, my akurat mamy kwartalne raty. Na początku okresu trwania kredytu dostajemy 75% dotacji państwa i to idzie na spłate kapitały a pozostałem 25% dostajemy na koniec okresy kredytowania. Co do warunków to nawet nie wiem dokładnie. Biznesplan napewno musi byc zrobiony, a co do reszty to jak cos sie dowiem wiecej to napisze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 12:37

Linia kredytowa CSK No i to się nazywa odpowiedź. Dzięki wielkie. A prowizja?

#12 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:51

Linia kredytowa CSK prowizja od jednego do dwóch procent, nie jestem pewny ale my chyba 1,4% prowizji mamy. To wszystko zalezy czy jestes ich klinetem i od tego jakim duzym i dobrym klientem. Trzeba negocjowac bo tez chcieli nam 2% dac prowizji.

#13 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 11:14

Linia kredytowa CSK Można ten kredyt brać na różnicowanie?

#14 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 11:24

Linia kredytowa CSK Wg mnie to jest kredyt dla rolników na działalność rolniczą.
A jeszcze takie pytanie bo myślałem żeby ten kredyt wziąć na zakup ziemi tylko teraz czy jest ograniczenie w nim takie jak w preferencyjnym nkz że wartość danego kredytu jest taka jak średnia cena hektara ziemi w województwie czy cena ziemi może być obojętna zależna jedynie od ceny w umowie. Bo przecież można by zawyżyć cenę jakiegoś kawałka ziemi do 150 tys zł(maxymalna kwota zwrotu to 33 tys zł czyli 22% ze 150 tys) mając pieniądze na tą ziemię swoją i te pieniądze wpakować na lokate i czysty zysk. :)

#15 Share zetorek123

zetorek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 20:57

Linia kredytowa CSK @Silva nie wiem czy wiesz że banki przy ustalaniu ceny gruntu posługują się cenami według GUS i na większą kwotę Ci kredytu nie dadzą.
Na szczęście jeszcze niektóre przepisy w Polsce są tak ustalane aby się przestrzec przed takimi pomysłowymi ludźmi jak ty.

#16 Share wombat

wombat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 21:53

Linia kredytowa CSK Pomysłowość to akurat pozytywna cecha.

Ale do rzeczy. Brałem pod koniec roku taki kredyt i po wyliczeniach (dość prostych - polecam jak ktoś nie wierzy) opłaca się on bardziej niż preferencyjny mimo ok 8%. Jest za to ograniczony do sumy 150tys jak pewnie wiecie. Oczywiście nie można kredytować cen większych niż średnia GUS, jednak trzeba pamiętać, że średnia GUSowska musi się zgadzać z częścią kredytowaną za dany grunt, więc wkład własny(wymagany 20%) + część kredytowana może przewyższać ceny GUS o wysokość wkładu własnego rzecz jasna. Spłaty rat mogą być również coroczne, ale odsetki miesięcznie (tak przynajmniej w BGŻ)
Warunki i wymagane dokumenty są takie jak w przypadku preferencyjnych kredytów. Biznes Plan też ten sam tj. "Wzorcowy Plan Inwestycji..." dostępny wraz ze szczegółowymi informacjami na stronach ARiMR.
Osobiście brałem na zakup ziemi. Okres kredytowania może być dłuższy niż 5 lat, jednak 5 lat to minimum (najbardziej opłacalne). Pierwsza transza zwrotu to 75% całej pomocy(która wynosi 22% z wysokości kredytu - nie mylić z wysokością inwestycji) i coś mi teraz mówią, że pójdzie na poczet 1 raty, ale tego nie jestem pewien. Druga transza to pozostałe 25% wypłacane na koniec kredytowania na poczet ostatniej raty. Ja miałem prowizję 1,5% bodajże, i 0,1% za rozpatrzenie wniosku.

Edytowany przez wombat, 14 styczeń 2011 - 21:53.

#17 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 luty 2011 - 10:42

Linia kredytowa CSK No i to jest kolejna konkretna odpowiedź. Dzięki.
A czy na używane maszyny powyżej 5 letnie jest możliwość wzięcia tego kredytu.

#18 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 19 luty 2011 - 10:57

Linia kredytowa CSK pytanie do tych ktorzy wzieli predyt z lini CSK
czy czasem w umowie kredytowej nie macie zapisu, że w wypadku braku środków państwo może wam nie wypłacić drugiej transzy czyli tych 25%? i nie ponosi z tego zadnych konsekwencji

Edytowany przez przemol87, 19 luty 2011 - 10:57.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#19 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 luty 2011 - 11:06

Linia kredytowa CSK Takie pytanie a jak ma się ta linia kredytowa do zakupu całego gospodarstwa?

Edytowany przez silva, 28 luty 2011 - 22:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 00:59

Linia kredytowa CSK ten kredyt to sie dostaje przez arimr czy prze bank bgz ?? bo nie rozumiem tego jak przez bank bgz to jak sie tne kredyt u nicjh nazywa ?? AGRO LINIA czy agro express ??