Skocz do zawartości

Zdjęcie

kulig :D od strony prawnej

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 18:48

kulig :D od strony prawnej witam! chciałbym się dowiedzieć czy mogę sobie od tak zorganizować kulig a jeśli nie jakie warunki muszę spełnić :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kulig :D od strony prawnej Dzisiaj, 17:39
  •  

#2 Share perdek

perdek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 18:52

kulig :D od strony prawnej organizuj od tak nie rób nic ja już tak przez 4lata robie ale osób poniżej 10 lat nie biore chyba ze do kabiny :D

#3 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 18:57

kulig :D od strony prawnej Możesz robić bez przeszkód ale nie możesz go zorganizować na drogach publicznych. Czyli tylko drogi polne, leśne lub prywatne. Pozwoleń też chyba żadnych nie musisz mieć. Jest to impreza dla znajomych czy w celach zarobkowych?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 27 grudzień 2010 - 19:00

kulig :D od strony prawnej No na pewno nie na często uczęszczanej drodze publicznej, ale ja bym radził zdobyć duże sanie i dopiero do nich te małe, bo pomyśl co by się działo jakby sanki wjechały pod ciągnik(wiem jak się mówi '' powoli będę hamował i będzie dobrze''{ a co jak będą jakieś komplikacje}) ??
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#5 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 19:12

kulig :D od strony prawnej w zeszłym tygodniu na zetce policjant wyłożył;na drogach publicznych nie wolno nawet z tyłu sań konnych;na drogach innych(leśnych,prywatnych)za zezwoleniem właściciela drogi.o bezpieczeństwie to wiadomo co mówił.

#6 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 27 grudzień 2010 - 20:08

kulig :D od strony prawnej Ja tam już z 5 lat mam kuligi ... Na drodze "Leśnej" polnej, nikt się nie czepia, i przez te 5 lat nikt nigdy nie ucierpiał... :D

#7 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 20:12

kulig :D od strony prawnej Tylko dla znajomych a co do dużych sań z przodu to mam nawet na podnośniku taką płyte i do tego big-bag w środku słoma i to zabezpiecza w pewnym stopniu w razie w :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 27 grudzień 2010 - 20:28

kulig :D od strony prawnej my ciągle robimy i nic sie nie dzieje nikt nigdy nie ucierpiał

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 20:45

kulig :D od strony prawnej Najważniejsze to myśleć gdzie się jedzie i jak. Drogi wybierz jak najmniej uczęszczane.
Aktualne przepisy: http://karne.pl

Edytowany przez andrzej2110, 18 kwiecień 2014 - 15:48.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 22:01

kulig :D od strony prawnej Jak dla znajomych to spokojnie bo jak w celach zarobkowych to radziłbym uczestników ubezpieczyć żebyś nie musiał im w razie czego płacić ze swojej kieszeni.

#11 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 22:02

kulig :D od strony prawnej Kolego bezpieczeństwo przede wszystkim, żeby nie doszło do kolejnej w tym roku tragedii.

#12 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 22:05

kulig :D od strony prawnej ja nie mówię że mają się was czepiać,tylko przedstawiam fakt prawny.jeśli sąsiada droga to warto mu powiedzieć(uzyskać zezwolenie)żeby potem nie ględził po wsi,na leśnych często można spotkać strażników,ze względu na kradzieże drewna,gajowemu słowo nie zawadzi.kuligi z głową i miłej zabawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:33

kulig :D od strony prawnej Kulig w sensie koń plus sanie a nie sanki i samochód to zaprzęg konny. W oparciu o przepisy prawa dla tekiego zaprzęgu może się poruszac po drogach publicznych. Oczywiście od zdrowego rozsądku powożącego zależy gdzie pojedzie. Myślę, że przejazdf po ruchliwych drogach będzie mało przyjemny, logiczne jest więcże lepiej wybrac ciche wąskie drogi. Jeśli ma być to kulig zarobkowy warto by pomyslec o jakimś ubezpieczeniu NW.