tomaszek767

Opryskiwacz zaczepiany 3000-4000l

Polecane posty

tomaszek767    11

Cześć forumowicze

Chciałbym zasięgnąć waszych opinii doświadczenia i przemyśleń na temat opryskiwaczy.Interesuje mnie opryskiwacz o pojemnośći 3000-4000 l zaczepiany oczywiście. Wyposażenie dodatkowe wybiore sam bo chce go dość dobrze wyposażyć bo chce go wziąść na wniosek na modernizacje. Firmy które by mnie interesowały to Krukowiak Amazone Hardi i Lemken. Chciałbym żebyś napisali co myślicie o tych markach może ktoś użytkuje taką maszyne?? dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

hehehe a czemuż to? aktualnie posiadam Goliata 2500 z elektronicznym sterowaniem dawką i szczerze mówiąc to na tej marce najmniej mi zależy bo sporo z nią juz przeszedłem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi68s    0

najlepiej weź amazone ux 3200 (3600l) jest dobrze wyposażony i są dobre opinie ale musisz mieć niestety mieć 150tyś netto z belką 24m, amatron+ i joystick

ja teraz zamówiłem i będzie pod koniec stycznia,

trochę drogi ale za coś się płaci ;)

Edytowano przez domi68s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Ja zaproponuje Kverneland Rau ikarus widziałem go pare razy w akcjii i musze przyznać robi wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie masz coś nie tak z wzrokiem Pedro@ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile Europa z najnowszym kompem kosztuje? Z polskimi opryskiwaczami jest ten problem, że są drogie w porównaniu do tego co oferują. sad.gif W gosp. taty opryski wykonuje maszyna marki Moskit, podwozie i belka są z Polski, reszta sygnowana jest logiem Arag i innych mniej lub bardziej znanych firm z półwyspu Apenińskiego. Z tego co patrzyłem i czytałem to większość polskich opryskiwaczy bazuje na Arag-u, pompy również pochodzą z Włoch. Wychodzi na to, że polskie są w zasadzie tylko belki i podwozie. Także nie wiem, czym szczególnym wyróżniają się owe belki szczególnie, aby płacić za nie takie pieniądze, bo na pewno nie jakością wykonania i pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Europa II 3024 w wersji XXL 108 700 netto (z nowym niemieckim komputerem Unia Spray) cena katologowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie wiadomo dokladnie co, ale mysle podobnie, ze skoro rau dobre wrazenie na tobie zrobil, to cos w tym jest ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Europa ma według mnie poważną wadę , iż skopiowali ten jej zaczep z Rau Ikarus-a. Cała pompa jest obudowana i wymiana membramy zajmie dużo węcej czasu- trzeba odkręcić 6 śrób zjechać cała pompą na dól i tak dalej. Jak dla mnie to poważne uniedogodnienie i sami specjaliści z Brzegu to przyznali w Bednarach. Dobrze , że firma myśli i idzie z duchem czasu- Isobas jeszcze trochę drogi ale już jest. Pilmet mógł by jeszcze pomyśleć o pomocniczym strumieniu powietrza- bo jak to kiedyś stwierdzili" obecnie są tak dobre rozpylacze , ze rękaw jest zbyteczny". Bobek masz rację polskie opryskiwacz to w większości składaki i połaczenie myśli polsko -włoskiej. Unia zrezygnowałaz komputerów Bravo ponieważ chcą się umacniać na rynku sąsiadów z za Odry , a tam te komputery są źle postrzegane lepszy jest Muller tak to ujął przedstawiciel z Brzegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

" obecnie są tak dobre rozpylacze , ze rękaw jest zbyteczny"

 

hahaha nie wiem kto to stwierdził ale to stwierdzenie jest mega żartem :P

obecnie nie ma nic lepszego niż tzw. rękaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Hmm bardzo dobrze sprawdzone marki to amazone i lemken jeżeli nie żałujesz pieniędzy to bierz albo ux-a z amazone albo lemkena albatrosa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

nie wiadomo dokladnie co, ale mysle podobnie, ze skoro rau dobre wrazenie na tobie zrobil, to cos w tym jest ;) .

 

nie zgadzam sie co do tej opinii. moglbys napisac cos wiecej dlaczego tak myslisz???

na mnie opryskiwacze Rau rowniez robia bardzo dobre wrazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mogę Ci wyliczać zaczynajac od kompletnego nie przystosowania do RSMu aż po słabe materiały szybko rdzewiejące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Firmy które by mnie interesowały to Krukowiak Amazone Hardi i Lemken

Ciekawe porównanie :D tylko mi nie mów, że cenowo Krukowiak się zbliża do pozostałych :unsure:

Ja proponuje Dammanna. Jest to świetna firma opryskiwaczy.Napewno lepszy od krukowiaka:D

Nie no ten to powala :blink: A możesz napisać dlaczego to taka świetna firma? Dlaczego lepszy od krukowiaka? Bo są warunki kiedy krukowiak bije dammanna na głowę ;)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Właśnie cenę ma niższą no i części bardziej i szybciej dostępne wiec dlatego jeszcze chciałem podpytac kogoś kto ma w miare nowy sprzęt czy warto zainwestować w tą firmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

Krukowiak ma niższą cenę od zachodnich opryskiwaczy ale tak na prawdę to w krukowiaku są niemal wszystkie podzespoły włoskie... belka, stabilizacja belki, pompa. Zbiornik chyba jest własnej produkcji. Więc kupujemy polski opryskiwacz na zachodnich podzespołach za mniejszą kase. Dodam tylko że konkurencja też korzysta z tych włoskich podzespołów. Więc po co przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polskie są belki, a niestety to one odpowiadają, za jakość oprysku. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj