tomaszek767

Opryskiwacz zaczepiany 3000-4000l

Polecane posty

superrolnik    0

weź amazone ux 3200 ja mam takiego porządna maszyna lepsza od pilmeta i troszeczkę droższa Krukowiak to szajs sąsiad ma to si e rozleciał na 3 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

A co myślicie o opryskiwaczach Kuhna? bo mam pług i agregat ścierniskowy od nich i jestem bardzo zadowolony z sprzętu tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kuhn są jedne z lepszych opryskiwaczy. Jest u nas parę takich. A co ciekawe,ci co je mają to posprzedawali 3- 5 letnie Pilmety i kupili Kuhny.Mają z pompami wirowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

A możesz powiedzieć ile ha nimi obrabiają i jakie maja wyposażenie oraz jakie to modele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ten co miał 3 letniego Pilmeta to ma teraz ponad 150 ha.pojemność 3000 lub 3200l. A drugi to spółdzielnia ponad 600 ha, pojemność 4200. Oba mają lance alu, i pompy wirowe.

 

Teściu , wujek i kuzyn [ miej więcej po 70-90ha]mają z połowy lat 80 ale to jeszcze Nodet później [ po roku 93 chyba]było coś innego a teraz Kuhn.To też mają pompy wirowe ale sterowanie pleumatyczne, nie elektryczne.4 lata użytkują je i w tym roku poszła w jednym pompa.Wytarł się wirnik i poszła reperaturka. Wirnik dostał używany a reperaturka 800 zł w Kuhn.Ale podejrzewam że poszło to dlatego że on bardzo dużo pryska mocznikiem.

 

 

Ja od nich odstałem i kupiłem Tecnome, ale 4200l z własną hydrauliką i w ładnych pieniądzach, bo w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

W 2010 roku KUHN wykupił Blanchard'a i teraz w czerwonych barwach oferują opryskiwacze poza francją.

 

BTW.

Ktoś może użytkuje Dammann'a Profi-Class 36m, 5-7 tyś. litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandyy    0

Jestem poważnie zainteresowany zakupem kuhn atlantique 3200l belka RHPM 24/12 czy jest jakiś użytkownik tego opryskiwacza na forum (dodam że zakup dopiero po nowym roku więc mam jeszcze dużo czasu do przemyśleń ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Określ się o co ci chodzi? Ja mam Tecnome 4200 litrów z własną hydrauliką 24 metry.Z 83 roku. Jest super. Teściu i kuzyni mają Nodety 3 tyś litrów z sterowaniem pleumatycznym. Też super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

belki na bank nie są polskie :P

Belki poza aluminiowymi na bank są niestety polskie - mogę się założyć o każde pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A co możecie powiedzieć o opryskiwaczach John Deere? Ciągniki robią dobre, a jak jest z ich opryskiwaczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Kolego mam 4 lata opryskiwacz berthud 3200litrow belka 20metrow teren gorzysty ze juz niejeden krukowiak lezal na boku wkacu na spo kupiony Berthud i niemam problemow zadnych z nim od nowego na zime niewyciagam pompy tylko zalewam petrygo 100litrow i tak co roku ma popryskane okolo 6000 hektarow opryskiwacz zuzycia zero raz dokupilem czerwone koncowki moja wina chodz lepiej czasami wymienic gdyz czyscilem je igla a niepowinno sie powinno szczoteczka do zebow najlepiej sredniej twardosci zapomnij o krukowiakach pilmetach i innych wynalazkach Amazone jak najbardziej klasa swiatowa w opryskiwaczach tylko cenowo drozszy ale mozna z duzo rzeczy rezygnowac np bezposrediie zazysanie ze studni jak sam zalewaz z beczki to zbyteczne i takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a możecie mi powiedzieć co macie do opryskiwaczy kverneland rau oprócz tego że nie nadają się do RSM?????

 

według mnie żaden opryskiwacz nie przetrwa długo jeśli zjeżdża się z pola po RSM i nie chcę się przepłukać opryskiwacza zwykłą wodą i umyć się go z zewnątrz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Co do płukania po RSM to nie koniecznie bo w sezonie jest tyle oprysków że spokojnie nic się nie dzieje ale na zewnątrz to regularnie należy myć.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a możecie mi powiedzieć co macie do opryskiwaczy kverneland rau oprócz tego że nie nadają się do RSM?????

 

według mnie żaden opryskiwacz nie przetrwa długo jeśli zjeżdża się z pola po RSM i nie chcę się przepłukać opryskiwacza zwykłą wodą i umyć się go z zewnątrz....

Wewnątrz nie ma potrzeby mycia po rsmie, na zewnątrz jak najbardziej jak jest czas to się myje. Zwłaszcza że po rsmie belki są mokre i klejące toteż przy składaniu ręcznym jest mocno niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj