Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duży opryskiwacz

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2011 - 21:44

Duży opryskiwacz

Firmy które by mnie interesowały to Krukowiak Amazone Hardi i Lemken

Ciekawe porównanie :D tylko mi nie mów, że cenowo Krukowiak się zbliża do pozostałych :unsure:

Ja proponuje Dammanna. Jest to świetna firma opryskiwaczy.Napewno lepszy od krukowiaka:D

Nie no ten to powala :blink: A możesz napisać dlaczego to taka świetna firma? Dlaczego lepszy od krukowiaka? Bo są warunki kiedy krukowiak bije dammanna na głowę ;)

Edytowany przez Profil usunięty, 12 kwiecień 2011 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duży opryskiwacz Dzisiaj, 05:27
  •  

#22 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 23:00

Duży opryskiwacz Właśnie cenę ma niższą no i części bardziej i szybciej dostępne wiec dlatego jeszcze chciałem podpytac kogoś kto ma w miare nowy sprzęt czy warto zainwestować w tą firmę :)

#23 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 20:46

Duży opryskiwacz Krukowiak ma niższą cenę od zachodnich opryskiwaczy ale tak na prawdę to w krukowiaku są niemal wszystkie podzespoły włoskie... belka, stabilizacja belki, pompa. Zbiornik chyba jest własnej produkcji. Więc kupujemy polski opryskiwacz na zachodnich podzespołach za mniejszą kase. Dodam tylko że konkurencja też korzysta z tych włoskich podzespołów. Więc po co przepłacać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:03

Duży opryskiwacz Polskie są belki, a niestety to one odpowiadają, za jakość oprysku. Dodany obrazek

#25 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 06:06

Duży opryskiwacz belki na bank nie są polskie :P

#26 Share superrolnik

superrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 19:50

Duży opryskiwacz weź amazone ux 3200 ja mam takiego porządna maszyna lepsza od pilmeta i troszeczkę droższa Krukowiak to szajs sąsiad ma to si e rozleciał na 3 rok

#27 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 maj 2011 - 11:56

Duży opryskiwacz A co myślicie o opryskiwaczach Kuhna? bo mam pług i agregat ścierniskowy od nich i jestem bardzo zadowolony z sprzętu tej firmy.

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 04 maj 2011 - 20:15

Duży opryskiwacz Kuhn są jedne z lepszych opryskiwaczy. Jest u nas parę takich. A co ciekawe,ci co je mają to posprzedawali 3- 5 letnie Pilmety i kupili Kuhny.Mają z pompami wirowymi.

#29 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 maj 2011 - 19:33

Duży opryskiwacz A możesz powiedzieć ile ha nimi obrabiają i jakie maja wyposażenie oraz jakie to modele?

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 08 maj 2011 - 21:00

Duży opryskiwacz Ten co miał 3 letniego Pilmeta to ma teraz ponad 150 ha.pojemność 3000 lub 3200l. A drugi to spółdzielnia ponad 600 ha, pojemność 4200. Oba mają lance alu, i pompy wirowe.

Teściu , wujek i kuzyn [ miej więcej po 70-90ha]mają z połowy lat 80 ale to jeszcze Nodet później [ po roku 93 chyba]było coś innego a teraz Kuhn.To też mają pompy wirowe ale sterowanie pleumatyczne, nie elektryczne.4 lata użytkują je i w tym roku poszła w jednym pompa.Wytarł się wirnik i poszła reperaturka. Wirnik dostał używany a reperaturka 800 zł w Kuhn.Ale podejrzewam że poszło to dlatego że on bardzo dużo pryska mocznikiem.

Ja od nich odstałem i kupiłem Tecnome, ale 4200l z własną hydrauliką i w ładnych pieniądzach, bo w grudniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 25 maj 2011 - 23:31

Duży opryskiwacz W 2010 roku KUHN wykupił Blanchard'a i teraz w czerwonych barwach oferują opryskiwacze poza francją.

BTW.
Ktoś może użytkuje Dammann'a Profi-Class 36m, 5-7 tyś. litrów?

#32 Share gandyy

gandyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 20:16

Duży opryskiwacz Jestem poważnie zainteresowany zakupem kuhn atlantique 3200l belka RHPM 24/12 czy jest jakiś użytkownik tego opryskiwacza na forum (dodam że zakup dopiero po nowym roku więc mam jeszcze dużo czasu do przemyśleń ;) )

#33 Share magikw

magikw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 13:12

Duży opryskiwacz a co polecacie z uzywanych

#34 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 14:32

Duży opryskiwacz Określ się o co ci chodzi? Ja mam Tecnome 4200 litrów z własną hydrauliką 24 metry.Z 83 roku. Jest super. Teściu i kuzyni mają Nodety 3 tyś litrów z sterowaniem pleumatycznym. Też super.

#35 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 08:14

Duży opryskiwacz

belki na bank nie są polskie :P

Belki poza aluminiowymi na bank są niestety polskie - mogę się założyć o każde pieniądze.

#36 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 05 grudzień 2011 - 18:45

Duży opryskiwacz A co możecie powiedzieć o opryskiwaczach John Deere? Ciągniki robią dobre, a jak jest z ich opryskiwaczami?

#37 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2011 - 19:34

Duży opryskiwacz Kolego mam 4 lata opryskiwacz berthud 3200litrow belka 20metrow teren gorzysty ze juz niejeden krukowiak lezal na boku wkacu na spo kupiony Berthud i niemam problemow zadnych z nim od nowego na zime niewyciagam pompy tylko zalewam petrygo 100litrow i tak co roku ma popryskane okolo 6000 hektarow opryskiwacz zuzycia zero raz dokupilem czerwone koncowki moja wina chodz lepiej czasami wymienic gdyz czyscilem je igla a niepowinno sie powinno szczoteczka do zebow najlepiej sredniej twardosci zapomnij o krukowiakach pilmetach i innych wynalazkach Amazone jak najbardziej klasa swiatowa w opryskiwaczach tylko cenowo drozszy ale mozna z duzo rzeczy rezygnowac np bezposrediie zazysanie ze studni jak sam zalewaz z beczki to zbyteczne i takie tam

#38 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 04:10

Duży opryskiwacz a możecie mi powiedzieć co macie do opryskiwaczy kverneland rau oprócz tego że nie nadają się do RSM?????

według mnie żaden opryskiwacz nie przetrwa długo jeśli zjeżdża się z pola po RSM i nie chcę się przepłukać opryskiwacza zwykłą wodą i umyć się go z zewnątrz....

#39 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 06 grudzień 2011 - 07:45

Duży opryskiwacz Co do płukania po RSM to nie koniecznie bo w sezonie jest tyle oprysków że spokojnie nic się nie dzieje ale na zewnątrz to regularnie należy myć.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 12:12

Duży opryskiwacz

a możecie mi powiedzieć co macie do opryskiwaczy kverneland rau oprócz tego że nie nadają się do RSM?????

według mnie żaden opryskiwacz nie przetrwa długo jeśli zjeżdża się z pola po RSM i nie chcę się przepłukać opryskiwacza zwykłą wodą i umyć się go z zewnątrz....

Wewnątrz nie ma potrzeby mycia po rsmie, na zewnątrz jak najbardziej jak jest czas to się myje. Zwłaszcza że po rsmie belki są mokre i klejące toteż przy składaniu ręcznym jest mocno niewygodne.

Dodaj odpowiedź