Zaloguj się, aby obserwować  
antonio86

Pustak żużlowo-cementowy

Polecane posty

ukasz    58

Proporcji tez już nie pamiętam. Jak robiliśmy to zamiast wapna dawaliśmy ten płyn "wapno w płynie" jednego razu się skończył i daliśmy wapno, wyjmowało się znacznie ciężej z form, ale teraz po latach widzę że te z wapna są znacznie mocniejsze. Znaczy nic mi się nie sypie ale ostatnio kułem w nich.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Gdzieś wyczytałem, że na 1 pustak przypada ok 5 kg cementu w takim wypadku 1 pustak wyniesie mnie koło 2,10-2,30! Przy 4-4,5 u producenta to mi się opłaca, zwłaszcza, że mam swój stół i betoniarkę oraz hałdę szlaki na której już rośnie trawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

przecież podaję ci proporcję którą używam (1-4)do pustaków ze żwiru,żużel ma w sobie dużo pyłu,popiołu i żeby go związać musisz zwiększyć zawartość cementu,może nawet 1-3,5,kiedyś robiliśmy 1-5 (w 80 latach)ale cementy były inne,takiego jak portlandzki 350 teraz nie kupisz.co do poprzedniej wypowiedzi na temat związków(pisałeś mi o papierosach)nie miałem na myśli zdrowia,tylko jak różne siarczki wplyną na cement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Witam powiedzcie mi czy nada się żużel na pustaki prosto z kotłowni żużel po miale bardzo drobny mokry koniecznie musi poleżeć kilka lat aby zacząć produkcję ???


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bascom    0

U mnie jest zakład produkujący pustaki i żużel przywożony jest na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja też chciałem robić pustaki na oborę ale zrezygnowałem bo znalazłem producenta pustaków żużlowych, za pustaka o wymiarach 40x20x25 muszę zapłacić 3 zł a więc nie opłaca się robić samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

pustak nie będzie się kruszyć jak jest świeżo gaszony żużel żużel po miale chodzi mi o to aby lipy nie bylo ze zacznie sie rozkładać pękać pustak bd robiony na stole wibracyjnym nie wibroprasie


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja robiłem pustaki jakieś 5 lat temu receptury nie pamiętam dokładnie wiem że na 25kg cementu dawałem 3 szufle piachu i 3 żwiru szufla wapna lasowanego żeby się lepiej kleiły chyba 15l wody i reszta żużel a taki fajny gruby mi się trafił że pustaka można było jedną ręką podnosić. Proporcja zależy dużo też od pogody bo wtedy różnej wilgotności materiały są i inaczej wychodzi przeważnie była metoda prób i błędów tak gdzieś 2 betoniarki i dalej szło ok mogłem proporcje pomylić trochę ale takie orientacyjne moje były jak dobrze pamiętam wychodziło ok 15 pustaków chyba pustak latem po 2-3 dniach był gotowy do użycia a po tygodniu przy uderzeniu w niego młotkiem dzwonił jak metal. Żużel nie powinien być świeży podobno najlepszy po roku i później ja robiłem ze świeżego i dobrze wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Pustaki robiłem rok temu obora już przebydowana i przed zimą była już zasiedlona. Z worka cementu wychodziło 5 pustaków. Dziennie robiliśmy ok 100szt. ale tylko dlatego , że plac był mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj