Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pustak żużlowo-cementowy

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:26

Pustak żużlowo-cementowy Jakoś nie widzę przeciwwskazań
http://przetargi.mon...bork,21167.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pustak żużlowo-cementowy Dzisiaj, 21:25
  •  

#22 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:26

Pustak żużlowo-cementowy antonio86, jak się upierasz przy tej szlace, to rób 1-3,5, bo czy chcesz czy nie, w żużlu na pewno są jakieś związki o których ty ani ja nie wiem(nie jest to materiał obojętny), i nie bież szlaki więcej jak 40%. jakoś pustaka żużlowego i betonowego przy tej samej wartości cementu po 25 latach jest kolosalnie różna, tym bardziej w oborze gdzie są gazy i para wodna, w garażu jest ok, a najlepiej na działowych, i jeszcze lepiej nieotynkowanych. andrzej2110 u nas nie sypią mówią że nie wolno(jakaś stokrotka i natura 2000), sypią tłuczeń, i mieszkańcy mają okna ciut bardziej przejrzyste, a mówię "chyba"a nie "fakt", a to że któraś gmina sypie cokolwiek lub nic to inna sprawa.

#23 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:14

Pustak żużlowo-cementowy W papierosach jest 100 razy wiece i jakoś ludzie palą, komórki promieniuja i komputer przy którym teraz siedzę tez mnie zabija.
Azbest tez zabija a ludzie którzy zakładali eternit na dachy docinali go na krajzegach i nikt jakoś nie umarł!
Żarówki energooszczedne jak się zbiją to macie całą tablice Mendelejewa a mimo to każą je zakładać!
Większość budynków gospodarczych w okolicy budują z pustaka żużlowego!
Nie chciałem wywołać sporu kto jest za a kto przeciw pustakom, ale tylko spytać o proporcje z których ktoś z was robił te pustaki
Ja ich nie pamiętam i nie mam zamiaru robić 10 szt i czekać 2 tygodnie aż wyschną i sprawdzać wytrzymałość!
Jak ktoś ostatnio robił to proszę pisać na pw lub gg ;)

#24 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 13:33

Pustak żużlowo-cementowy No i jak nikt nie wie ile żużlu na worek cementu?
Koledzy Duch1986 i dawidg2 obiecali, że popytają?
Ja w necie nie mogę znaleźć nic konkretnego :(

#25 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:20

Pustak żużlowo-cementowy Niestety nikt nie wie u mnie tzn już pozapominali, tak na moje to chyba trzeba wyczuć ile jakich składników

#26 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:31

Pustak żużlowo-cementowy Proporcji tez już nie pamiętam. Jak robiliśmy to zamiast wapna dawaliśmy ten płyn "wapno w płynie" jednego razu się skończył i daliśmy wapno, wyjmowało się znacznie ciężej z form, ale teraz po latach widzę że te z wapna są znacznie mocniejsze. Znaczy nic mi się nie sypie ale ostatnio kułem w nich.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#27 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:02

Pustak żużlowo-cementowy Gdzieś wyczytałem, że na 1 pustak przypada ok 5 kg cementu w takim wypadku 1 pustak wyniesie mnie koło 2,10-2,30! Przy 4-4,5 u producenta to mi się opłaca, zwłaszcza, że mam swój stół i betoniarkę oraz hałdę szlaki na której już rośnie trawa :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:23

Pustak żużlowo-cementowy przecież podaję ci proporcję którą używam (1-4)do pustaków ze żwiru,żużel ma w sobie dużo pyłu,popiołu i żeby go związać musisz zwiększyć zawartość cementu,może nawet 1-3,5,kiedyś robiliśmy 1-5 (w 80 latach)ale cementy były inne,takiego jak portlandzki 350 teraz nie kupisz.co do poprzedniej wypowiedzi na temat związków(pisałeś mi o papierosach)nie miałem na myśli zdrowia,tylko jak różne siarczki wplyną na cement.

#29 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 18:31

Pustak żużlowo-cementowy Witam powiedzcie mi czy nada się żużel na pustaki prosto z kotłowni żużel po miale bardzo drobny mokry koniecznie musi poleżeć kilka lat aby zacząć produkcję ???
▬▬►

#30 Share bascom

bascom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 06:21

Pustak żużlowo-cementowy U mnie jest zakład produkujący pustaki i żużel przywożony jest na bieżąco.

#31 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 21:26

Pustak żużlowo-cementowy ja też chciałem robić pustaki na oborę ale zrezygnowałem bo znalazłem producenta pustaków żużlowych, za pustaka o wymiarach 40x20x25 muszę zapłacić 3 zł a więc nie opłaca się robić samemu

#32 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 09:03

Pustak żużlowo-cementowy pustak nie będzie się kruszyć jak jest świeżo gaszony żużel żużel po miale chodzi mi o to aby lipy nie bylo ze zacznie sie rozkładać pękać pustak bd robiony na stole wibracyjnym nie wibroprasie
▬▬►

#33 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 17 marzec 2012 - 22:22

Pustak żużlowo-cementowy Ja robiłem pustaki jakieś 5 lat temu receptury nie pamiętam dokładnie wiem że na 25kg cementu dawałem 3 szufle piachu i 3 żwiru szufla wapna lasowanego żeby się lepiej kleiły chyba 15l wody i reszta żużel a taki fajny gruby mi się trafił że pustaka można było jedną ręką podnosić. Proporcja zależy dużo też od pogody bo wtedy różnej wilgotności materiały są i inaczej wychodzi przeważnie była metoda prób i błędów tak gdzieś 2 betoniarki i dalej szło ok mogłem proporcje pomylić trochę ale takie orientacyjne moje były jak dobrze pamiętam wychodziło ok 15 pustaków chyba pustak latem po 2-3 dniach był gotowy do użycia a po tygodniu przy uderzeniu w niego młotkiem dzwonił jak metal. Żużel nie powinien być świeży podobno najlepszy po roku i później ja robiłem ze świeżego i dobrze wyszło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 20:52

Pustak żużlowo-cementowy Pustaki robiłem rok temu obora już przebydowana i przed zimą była już zasiedlona. Z worka cementu wychodziło 5 pustaków. Dziennie robiliśmy ok 100szt. ale tylko dlatego , że plac był mały.