Skocz do zawartości

Zdjęcie

BI XENON

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
78 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 26 styczeń 2011 - 12:53

BI XENON

nie patrzyłem na to tylko ile więcej światła daje i był +30% i +50% . I Zakupiłem po 17 zł +50% te żarówki,

No i dałeś się nabrać jak większość ludzi. Zwiększenie strumienia świetlnego producenci uzyskują zwiększając temperaturę włókna żarówki (czyli wykonując włókno na trochę niższe napięcie) przez co trwałość takich żarówek zmniejsza się kilkakrotnie. Zwiększając napięcie zasilające żarówkę o 5% zmniejszamy jej trwałość o połowę. Żeby uzyskać strumień o 50% większy, należy zasilać żarówkę napięciem 20% wyższym. W tym przypadku żywotność żarówki wynosi 25% nominalnej trwałości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BI XENON Dzisiaj, 11:06
  •  

#62 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:07

BI XENON Jak mi się któraś spali odrazu dam znać :) Bo za 17zł to zwykła żarówka tyle kosztuje. :P
Dzięki za rady. Najwyzej kupię za 100zł komplet +90% Osram lub Philips

#63 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:48

BI XENON wiesz czasem nie chodzi o koszt, wymienilbys zarowke w nowszym aucie typu megane II to bys nigdy zadnego +XX% nie kupil ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#64 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:54

BI XENON Mniemam że chodzi Ci o dojście? :D Ja na dojście nie narzekam ale zgadzam się z Tobą że nie chciałbym się co pół roku męczyć z żarówkami

#65 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:22

BI XENON dokladnie w swoim leciwym golfie to moge i codziennie zarowki wymieniac, ale w nowszych autach to dostep jest....
szkoda slow, bo nie znam takich epitetow, zeby to wyrazic. w kazdym razie wole do serwisu pojechac niz samemu grzebac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#66 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:31

BI XENON Masz megankę w rodzinie? Kiedyś do nas do szkoły na diagnostykę przyjechała właśnie meganka jaką opisujesz to powiem że francuzi to nie mogli zrobić większej krzywdy właścicielom

#67 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:01

BI XENON siostra ma.

#68 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:21

BI XENON Panowie, ten temat nie jest po to, żeby się chwalić kto jaki ma samochód.

#69 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:04

BI XENON ja namawiam do regeneracji reflektorów, koszt nie aż taki spory(około 100zł),lampa jak nowa i na kilka lat już starczy,i zwykłe H4 wystarczą,niż kupować jakieś marketowe wynalazki chińskiego pochodzenia,bo to nie oszczędność(no chyba że 7zł za komplet,te z biedronki,o dziwo trzymają podobnie jak markowa).mam reflektory zrobione H4 z niebieskawą bańką i nawet czasami ktoś chce mrugać,bo coś mu za jasno,przy dobrze ustawionych światłach( przy każdorazowej wymianie żarówki należy sprawdzić ustawienie)i to przy starszych samochodach z naprzeciwka to żal odpowiedzieć na mrugnięcie.tak jak teraz mam to oświetla mi drogę na ponad 100m(przy normalnej przejrzystości powietrza)i luxy na wysokim poziomie,to drogowych praktycznie nie używam.

#70 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:01

BI XENON nic dziwnego ze mrugaja skoro ich oslepiaja twoaj swiatla.. sam kiedys takiego mijalem ze jechal na krotkich a ja nic nie widzialem tak mial mocne swiatla a jak mu mrugnelem to mi tez mrugnol wiec jechal na switlach mijania ktore byly stanowczo za mocne bo oslepialy innych uzytkownikow drogi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 08:21

BI XENON nie były za mocne,wszystko zgodnie z przepisami i parametrami,za wysoko też nie są i w lewo też nie biją,niektórzy reflektory mają prawie żółte i na 10 metrów ledwie świecą to wtedy mrugają,ci co mają dobre światła to nie mrugają bo widzą dobrze i wtedy takiego wrażenia że ktoś ma drogowe nie ma.

#72 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 08:09

BI XENON

w jaki sposob chcesz zalozyc zarowke xenonowa bez przetwornicy? :blink:

nie moc, a temperatura zarnika.
nie 6500, a 6000 K to popularna wartosc.
producenci stosuja 4300 albo 3200 K.

nie lub, a tylko orginalne lampy ktore sa przystosowane do xenonow sa legalne. mozna miec samopoziomowanie, spryskiwacze, a lampy pod zenka nie beda sie nadawaly.

Rozni sa modele na tym swiecie uwierz mi i nie ktorzy moga kombinowac zalozyc bez przetwornic haha

Masz racje temperatura wczoraj sie troche spieszylem i nie mialem dokladnie czasu sie zastanowic na ta temperatura, ale jak piszesz orginalnie wstawiane sa 4300K a w zamieniku ja wstawiam jesli klient chce 6000K, ale tez i sprzedawcy oszukuja sprzedajac zarówki 5000K chociasz takowych nie ma.

Na lampie jest jakis numer po ktorym mozna poznac ze sa przystosowane do Xenonów.

Co do zmiany zarówek w nowych autach to nie tak zle wystarczy odkrecic zderzak i wyciagasz lampe i masz pole do popisu a lepiaj tak niz wyginac sobie reke bo sie dojdzie na upartego, nie raz wystarczy zdemontowac filtr powietrza to zaleznie od samochodu.

#73 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 14:48

BI XENON Co do zmiany zarówek w nowych autach to nie tak zle wystarczy odkrecic zderzak i wyciagasz lampe i masz pole do popisu a lepiaj tak niz wyginac sobie reke bo sie dojdzie na upartego, nie raz wystarczy zdemontowac filtr powietrza to zaleznie od samochodu.
[/quote]
Trzy godziny na wymianę żarówki, całkiem dobrze.

#74 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:28

BI XENON 3 godziny to jest maks wiecej nie powinno to zajac czasu .. no zalezy jak masz wprawe i wiesz co gdzie jest to sprawnie mozesz to zrobic w nie cala godzine no i jakie masz rece bo jak ktos bo wiadomo im chidrze tym beda mialy wiekszy luz :D .. ostatnio w primierze nowej walczylem 2 godziny zeby zalozyc Xenony ale tam mial takie dojscie do sruby ktora trzymala lampe ze szkoda gadac .. Audi ma nawet dobre dojscie wystarczy lampe tylko wykrecic na 3 subkach lub zdjac ten plastik co idzie do filtra powietrza a z drugiej strony oslone od zbiorniczka od plynu od wspomagania..

to tez zalezy czy klient patrzy czy nie bo jak patrzy to trzeba duzo bardziej uwazac i robic delikatnie.. zeby sie nie przyczepil ze cos mocno szarpiesz czy odginasz itp.

#75 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:52

BI XENON Cały czas mam cichą nadzieję ;[ , że nie będę musiał tego robić w najbliższym czasie, w samochodzie mojej żony - Renault Modus.

#76 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 07:53

BI XENON Na razie cieszcie się wymianą żarówki w przednim reflektorze trwającą jedynie 3 h i wymagającą jedynie zdemontowania zderzaka lub nadkola-jak wiemy jednak postępu zatrzymać nie można i juz zaczynają pojawiać się samochody w których do takiej wymiany trzeba będzie zdemontować pas tylny no i całą resztę :D .

#77 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 09:01

BI XENON Dobry temat do nabijania postów.
Ja w mojej Vici B wymieniam żarówkę H7 w 5minut

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#78 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 10:21

BI XENON Fiat Multipla tam ostatnio zastanawiałem się jak zmienić żarówkę od świateł drogowych i nie mam zielonego pojęcia chyba trzeba by było zdjąć deskę rozdzielczą co by zajęło pół dnia jak nie dłużej.

Kolego Alt Ci nie działa? Proszę używać polskich liter. Następnym razem będą %%.
Do pozostałych użytkowników: proponuję zakończyć dyskusję na temat wymiany żarówki w samochodzie, od tego są inne fora. W przeciwnym wypadku zamknę temat.

No i się doprosiliście zamknięcia tematu. Otworzę tylko na prośbę autora na PW.

Edytowany przez Elektrotechnik, 29 styczeń 2011 - 14:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#79 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 17:20

BI XENON kolego @elektrotechnik prosze zatem stosownie wlepic mi % za wszystkie posty napisane bez uzywania polskich znakow. mozna tez wlepic % na poczet przyszlych postow, gdyz nie mam zamiaru pisac z altem.