Skocz do zawartości

Zdjęcie

BI XENON

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
78 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 19:44

BI XENON pamowie mam pytanie czy jak bym zainwestowal w takie zestawy do auta bo mam slabe swiatla . jak myslicie dalo by to jakis efekt czy tylko kase bym zmarnowal . no i w pronarze i halogenach tez bym chcial takie zestawy wtedy pozakladac ,prosze o wasze opinie i doswiadczenia z takimi zestawami .
http://moto.allegro....1380805121.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BI XENON Dzisiaj, 21:56
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2010 - 19:50

BI XENON Osobiście jestem przeciwny tego typu modyfikacjom, jeżeli już to w pełni homologowane lampy z ziarnikiem xenonowym z automatycznym poziomowaniem i oczyszczaniem lamp, ale wtedy taki zestaw kosztuje gruuubo ponad 1500 zł.

#3 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:05

BI XENON Przecież to nielegalne.

#4 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:08

BI XENON W 100% zgadzam się z Bobek_Farmer. Prawdziwe xenony mają autopoziomowanie, spryskiwacze reflektorów dlatego nie polecam takich zestawów z prostej przyczyny będziesz oślepiał innych chociaż Tobie napewno lepiej będzie się jeździło. Jeśli masz w aucie lampy soczewkowe to możesz zamontować bo soczeki i tak skupiają światło ale jeśli zwykłe halogenowe lampy to odrdzam a o pronarze to zapomnij. Poza tym te z aukcji to nie są żadne bixenony ponieważ jest wyraźnie napisane w aukcji "długie światła halogen" a w bixenonach mijania i drogowe są xenonowe więc zmień nazwę tematu albo podaj linka do bixenonów. A i najważniejsze najpierw zastanów się dlaczego masz słabe światła, sprawdź czy są poprawnie ustawione, czy odblaski nie są wypalone bo może trzeba wymienić lampy.

#5 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:13

BI XENON Zgadzam się z przedmówcami. Jak już inwestować to w takie zestawy o jakich pisze @Bobek_Farmer
Ja osobiście zainwestowałbym tą kasę na pseudo xenon w usprawnienie istniejącego oświetlenia: wymieniłbym jeśli jest taka potrzeba odbłyśniki/reflektory na nowe, i zrobiłbym nową instalację na przekaźnikach i porządnych przewodach, wtedy problemów ze słabym świeceniem by nie było.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#6 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:13

BI XENON reflektory przecież można dać do regeneracji,lustra jak nowe i szkło czyste,w cenie chyba mniejszej,bez jakiś podejrzanych przeróbek,bo można dowód stracić.

#7 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:22

BI XENON Trochę oślepiają te HID'y.
Dobry policjant nawet w dzień z daleka zauważy bo oni są przewrażliwieni na to.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:28

BI XENON Mam czasem możliwość jeździć autem z bixenonem w jednej soczewce(ori). Szczerze mimo autopoziomowania układ reaguje z opóźnieniem i zdarzają się sytuacje, że "rzuca" wiązka światła. Jeżeli chcecie się bawić w modzenie lamp, to po pierwsze ziarnik w soczewce, a nie jako zastępca żarówki, po drugie montujcie spryskiwacze, po trzecie inwestujcie w modułu poziomowania. Dodatkowo należy użyć soczewki pod zenka, bo pod zwykłą halogenową żarówkę idzie inna soczewka.

#9 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:32

BI XENON faktycznie zly link dalem . to ze nib y nielegalne to mam akurat to gdzies bo szyby sa tak ciemne 90% a wydech przelot . tylko chodzi mi o jasne swiatla klosze sa ok odblaski tez tylko myslalem ze zamiast 100 zł na zarowki wydawac to takie cos zaloze i bedzie git
http://moto.allegro....1385446109.html
no i cetryfikaty posiadaja i nie powinno byc problemow na przegladzie

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:38

BI XENON Wiele osób wychodzi z założenia grunt, że ja dobrze widzę reszta się nie liczy! Irytuje mnie jak jedzie gość autem ze zwykła lampą z dołożonym kilkutysięcznokelwinowym xenonem, gdzie lampa nie kieruje właściwie światła i świeci wszędzie tam gdzie nie powinna.

Ogólnie jak Cie nie stać... nie kombinuj. Dodany obrazek Trochę smuci mnie, że ludzie lubują w bylejakości... jak ma być dobrze to wysoce prawdopodobnym jest, że tanio nie będzie. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:43

BI XENON wlasnie po to zalozylem temat zeby sie cos dowiedziec na temat tych bixenonow bo nikt znajomy w aucie tego nie ma tylko jeden w motorze mial i bardzo chwalil sobie .
a nie da sie wyregolowac pozniej lamp zeby nie oslepialo innych bo tego bym nie chcial wiec nie osadzajcie mnie tak szybko

#12 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:02

BI XENON na tych wszystkich aukcjach to porównują ze "zwykłą żarówką"(nawet chyba nie h4)i tu efekt zaskakujący.wystarczy kupić np.philips+30%,a już chyba widziałem +50%,lub homologowane niebieskie i po problemie,a przynajmniej lustra nie wypalą,lub instalacji nie obciążą.jak reflektory przyżółkłe i lustra wypalone to im nic nie pomoże.

#13 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:09

BI XENON

a nie da sie wyregolowac pozniej lamp zeby nie oslepialo innych bo tego bym nie chcial wiec nie osadzajcie mnie tak szybko

Właśnie że sie nie da wyregulować, bo światło jest tak mocne że nie świeci górna połowa lampy jak to powinno być przy światłach mijania tylko przebija na dolną połowę lampy i efekt jest jak przy światłach drogowych.
Jedynie można zastosować jak masz reflektory soczewkowe,wtedy jest git.
Instalacji nie uszkodzisz bo na jedną stronę pobierają tylko 35Watt.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#14 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:11

BI XENON Lukaszjarm jak Ty chcesz wyregulować lampy przecież palnik ksenonowy ma całkowicie inną budowę tzn geometrię niż zwykła żarówka.

#15 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:12

BI XENON w porzednim aucie mialem juz philipsy i bylem zadowolony tezar myslalem nad tymi bixenonami ale chyba kupie philipsy

#16 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:23

BI XENON Philips lub Osram night breaker +90% są i kup takie, też się przymierzam do poprawy świateł ale zgodnie z prawem. Znam ten ból agrotuningu i już nie jedno światło agroksenonu mnie oślepio dlatego mówię stanowczo NIE. Chociaż jeśli robisz ciągnikiem tylko w polu to można takie coś zafundować to wtedy nikomu nie robisz krzywdy

#17 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:32

BI XENON wszystkim dziekuje za opinie i postanowilem kupic zarowki philipsa .
na innych forach wszyscy tak samo odradzali takich modyfikacji . a zreszta sam sie wko..am jak ktos mnie oslepia na drodze .
a na lampy szkoda tyle kasy wydawac bo i tak chcem w tym roku auto inne kupic

#18 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:38

BI XENON

Philips lub Osram night breaker +90% są i kup takie, też się przymierzam do poprawy świateł ale zgodnie z prawem. Znam ten ból agrotuningu i już nie jedno światło agroksenonu mnie oślepio dlatego mówię stanowczo NIE. Chociaż jeśli robisz ciągnikiem tylko w polu to można takie coś zafundować to wtedy nikomu nie robisz krzywdy

no właśnie jak sprawa wygląda z takimi żarówkami? Dużo lepiej wtedy widać w nocy czy to jakiś chwyt marketingowy? <_<

#19 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:41

BI XENON Klosze w lampach maja odpowiednie oznaczenie jakie mogą być w nich montowane żarówki (symboli nie pamiętam) i jeśli nie ma dopuszczenia do xenonów to żadne certyfikaty żarówek nie pomogą na przeglądzie, chyba ze robi go ktoś znajomy, ogólnie jestem przeciwnikiem tych świateł ponieważ w pagórkowatym terenie strasznie walą po oczach, a jeszcze wielu "kierowców" ma zapędy do podnoszenie świateł mijania żeby dalej świeciły.
moje zdanie jest takie ze lepiej zadbać o bieżące oświetlenie niż wydawać kasę i narażać się na nieprzyjemności przy przeglądach i kontrolach drogowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:42

BI XENON philipsy duzo lepiej swieca tatowi takie zalozylem i byla spora roznica
http://allegro.pl/za...1384231545.html
teraz szukam takivh 90/100W