Zaloguj się, aby obserwować  
przemek11441

Zetor 7211/7711 vs Ursus C 385/912

Polecane posty

przemek11441    133

Witam !!

 

Już niedługo czeka mnie zakup ciągnika.Mam na oku Ursusa C-385 / 912 lub Zetora 7211 / 7711. Chciałbym się dowiedzieć która marka była by lepszym rozwiązaniem na 10ha. Ciągnik będzie pracował jako główny bez pomocnika.

 

Pozdrawiam :mellow:


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry ale 10 ha można obrobić C-330 więc 7211 będzie lepszym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

zetor!!!! nie ma innej opcji ale nie myślałeś nad 7245 ,bo wiesz przodek to przodek :mellow:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

pewnie że zetor jak jeszcze ma to być ciągnik bez pomocnika i na 10ha to poco ci taki wielki traktor jak 912 zetor jest węższy roztawem kół i jak będziesz chciał coś zrobić w ziemiakach to się zmieścisz a 912 będziesz gniótł rządki. No i pomyśl faktycznie nad 7245 bo przedni to jednak przedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

@jaro miałem c330 i niepowiem robote zrobił ale wolno i słaby komfort ,teraz mam c360 i też radzi sobie dobrze ale komfort to tragedia mam daleko położone pola od domu więc jadąc kilka razy dziennie na pole 60tką to poprostu tragedia zwolnice jak i skrzynia mocno wyją ,w przyszłym roku planuje wziąść troche ziemi w dzierżawę więc 60tka odpada

@SZYMANOX wiem że przodek dużo daje ale mam zamiar wydać niewięcej niż 32 000 a 7245 z 90r kosztuje ok.38-40 000 więc fundusze nie pozwalają , pola mam płaskie bez górek więc na przodku tak bardzo mi niezależy a 7211 lub 7711 posiadają miękką oś więc poprawi się komfort jazdy na daleko położone pola


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

to pomyśl nad 7711 przyda się zapas mocy a i komfort o niebo lepszy jak w c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

przemek11441 - ja też kiedyś byłem w takiej sytuacji, powiedziałem sobie po co mi napęd, kupiłem 7211 i to było coś, z biegiem czasu jednak zaczęło brakować napędu. Teraz jak wymieniłem na 6341 robota w polu stała się przyjemnością :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

a ja bym wziol 5211, wygodniejszy od 60 , na 30 to dostaniesz ciągnik w bardzo dobrym stanie , nie bedziesz musiał wymieniać maszym bo do 7711 to 3 obrotowa , albo 3x45 zyby był wykozystany. mniej spali w lekich pracach i w transporcie jak daleko masz pola:( a 912 jak dla mnie całkiem odpada jako jedyny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Ja bym wybral zetora 7211 moj wojek tak samo wymienil 360 na 7211 i lata na 5ha ziemi i prasa kostka na zarobkach


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja ci polecę Zetora 7211... sam miałem takiego i po prostu bajka w porównaniu do C-360, radio, nagrzewnica i halogeny w standardzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

co do mocy to twój wybór . Zależy w do czego będziesz go używał ale myślę ,że na 10 ha 7211 jest w sam raz .u nas w gospodarstwie 7211 jest już 21 lat i powiem ci że żaden stalinieć , niemiec albi polak mu do pięt nie dorasta :mellow: przez tyle lat obrabiał 27 ha {razem z t-25},żaden sprzęt mu nie straszny orkan ,rozrzutnik ,prasa,kombajn anna ,przyczepy samozbierające ,pługi ,jedno rzędówki do kukurydzy itd.zetory są twarde, ale pamiętaj nigdy nie kupuj podrabianych polskich części....jak trzeba to jedź po oryginalne części i 200km ale mają być oryginalne ,bo podróbki to się na ch*** nadają.a wracając do tematu zetor ma zaje***** kabinę nagrzewnica ,lampy,szczelna podłoga {a nie jak w c-360 że możesz uprawy oglądać :lol: },no i wspomaganie oczywiście ....




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A ja bym polecił jakiegoś zetora 8045 albo coś podobnego bo jak pisałeś wyżej masz 32 tys a w tych pieniądzach byś się zmieścił i ciągnik byś miał naprawdę silny i zarazem komfortowy :mellow: sam kiedyś miałem taki dylemat ale wybór padł na nowego mtz 82 i ja jestem bardzo zadowolony bo jednak nowe to nowe i jak wszyscy narzekają na mtz tak ja zadnych awari w nim nie miałem tylko raz na 5 lat zaprowadze go na przegląd :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie 7211 obrabiał (wraz z C-360 ) 35 ha a przez pewien czas 60 ha więc na 10 starczy z duuużym zapasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

po co taki zapas na 10 ha sorki moim zdaniem wystarczy 30-stka lub zetor 3011 max 60-siątka a nie tskie bydle jak 912 C360 nie będzie miało co robić a co podero większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

no comments ...przypomne iż on ma 10 ha a poza tym co by do niego miał przyczepić ?kupowanie wielkiego traktora jak się nie ma co do niego przyczepić jest żałosne {u mnie w okolicy jest kilku takich co mają traktory po 100 w góre i mają do niego dwu kołówkę , pług 3 skibowy i i 2,5 m siewnik żal... :mellow: }




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mój wuja na 12 ha ma właśnie zetora 7211 i jeszcze do pomocy C-330. Wiem obrobił by to trzydziestką bo obrabiał trochę mniej od tam 78 roku jak odebrał ją właśnie do roku 90 jak to kupił Zetora. Sam mam c-360 i u-902 we firmie nie jeżdzę nimi ale do zetora to nie mają polotu. Zetor wygodny itd, tylko do transportu nie bardzo bo wolna skrzynia w 902 mam przerobioną na 35km/h, kiedyś z tatą chcieliśmy zmienić na Zetora 7711 ze szybką skrzynią bo takie też wychodziły ale skończyło się na planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

po co taki zapas na 10 ha sorki moim zdaniem wystarczy 30-stka lub zetor 3011 max 60-siątka a nie tskie bydle jak 912 C360 nie będzie miało co robić a co podero większy

Nie wiem dlaczego wielbicie te 30tki ,przecież chyba lepiej pracować czymś komfortowo,szybko się obrobić niż pyrkać 30tką albo 60tką. Trzydziechą to można robić na 5ha max bo na większym areale to męka :mellow: .Zetor 7211 jak dla mnie będzie najlepszym wyborem na 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

mialem 385, i zetora 5245 a to jest to samo co 72XX i powiem ze wole 80, chociaz w zetorze komfort był na poziomie, i jak sie nie psuje do dobry jest, jak jest po kapitalu to 4tys mth robisz na luzie, tylko opony ida szybciej ;] chociaz jak chcesz komfort lepszy przy zetorze, ale 385 tanszy i czesci tansze ma, na 10ha jak masz kase to zetor, zamiast 7211 wez sobie 5245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

5211/45 starczy ci max 6211/45 to są takie odpowiedniki C-360 wiadomo w lepszym opakowaniu i wykonaniu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no 4x4 zawsze ci się przyda... w tej cenie powinieneś kupić 5245, jest słabszy od 7211, ale ma przodek i może pociągnąć niewiele mniej niż 7211, bo jest bez przodka, spali mniej niz 7211, bo tam jest silnik 3 cylindrowy :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gery24    1

Witam!

A nie myslałes o ciągniku innej marki massey/case. Zachodni ciągnik, te same pieniądze, bardziej komfortowa kabina, halogeny itp.

Massey - 4cylindry, PERKINS oszczędnośc, wspomaganie.

http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-3060-nie-john-zetor-mtz-renault-i1383524079.html

Case - 4cylindry(chyba) kogut, zadbany, ogumienie nowe, komfortowa kabina.

http://moto.allegro.pl/case-745-xl-zetor-ursus-johan-deer-i1371039555.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

po co mu zachodni na 10 ha i to bez przodu :mellow: zetor to jest najlepsze rozwiązanie ....mocny,wygodny ,części są na miejscu ,czego chcieć więcej :lol:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj