Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar vs Farmer

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:16

Pronar vs Farmer Witam.
Nie mam zamiaru kupować ciągnika, lecz chciałbym się dowiedzieć, który według was jest lepszy  :mellow:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar vs Farmer Dzisiaj, 15:58
  •  

#2 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 25 grudzień 2010 - 17:04

Pronar vs Farmer sluchaj z tego co czytalem farmery sie psuja bylo to nawet w top agrag polska a co do pronara hmm ma u nas 1025 i 82sa w 1025 po 500mtg poszlo sprzeglo terasz skrzynia a w 82sa jak narazie nic tylko gosc silnik przegrzal.NIe wypowiadam sie co do nich zabardzo bo ich nie posiadam

#3 Share kolikcojestdoktorku

kolikcojestdoktorku

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 17:22

Pronar vs Farmer dla mnie żaden oby dwa do **** ale wydaje mi sie ze jak bym miał wybierac to pronara nie jest taki awaryjny :mellow:

#4 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 25 grudzień 2010 - 17:37

Pronar vs Farmer No nie wiem?.Ale raczej bym wybrałem Pronara,nawet dobre maszyny,o farmerze za dużo nie wiem.A planuje kupić farmera nawet już wniosek ropatruje bank,ale raczej wezmę coś innego.

#5 Share wanik39

wanik39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sportem i rolnictwem :)

Napisany 25 grudzień 2010 - 18:03

Pronar vs Farmer Posiadam Farmera i nie wiem czy posiadacie tak awaryjne Farmery czy gdzieś tylko wyczytaliście takie bzdury że są awaryjne. Bo ja na swojego nie mogę narzekać. Według mnie, jak na taką cenę i wyposażenie to bardzo dobre ciągniki. Pronar ma te same silniki (chodzi mi o MMZ) a według mnie to jedne z najlepiej pracujących w ciężkich warunkach i najoszczędniejszych silników na świecie. Owszem nie spotkałem do tej pory Pronara, który byłby bardzo awaryjny, ale także nie spotkałem takiego Farmera a sam użytkuję i nie narzekam. Prawda jest taka że Farmery kupują też "idioci", którzy nie potrafią prawidłowo obsługiwać i dbać o niego (bo niska cena i dobre wyposażenie). Jeśli by dać użytkownikom "awaryjnych Farmerów" ciągniki innej marki, np. Pronar a nawet John Deere to te ciągniki wcale dłużej by nie pochodziły u nich. Przy zakupie zastanawiałem się nad Pronarem, ale posiadał zbyt słabe wyposażenie. To jest moje skromne zdanie o tych markach. Farmer-niska cena, dobre wyposażenie. Pronar-jeszcze niższa cena ale wyposażenie słabsze.

#6 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 18:33

Pronar vs Farmer Powiadasz że silniki (MMZ) najoszczędniejsze na świecie? :mellow:

#7 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 25 grudzień 2010 - 18:47

Pronar vs Farmer korbi555
Może nie najoszczędniejsze ;) ale na wszystkim pojadą :lol: .Co do Farmera ja jestem użytkownikiem 105km dobija do 900mtg podczas eksploatacji miałem 2 awarie zrobione na gwarancji i od 600mtg nawet żarówki nie wymieniłem .A ze kilku użytkowników trafiło na bubla :mellow: zdarza się ,ja ze swojego jestem zadowolony może to nie szczyt techniki ale u mnie w gospodarstwie dzielnie daje sobie radę ;)

#8 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 19:02

Pronar vs Farmer Oglądałem na składnicach trochę te ciągniki i Pronar zdaje się masywniejszy, ale to tylko moje odczucia

#9 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2010 - 19:29

Pronar vs Farmer

Posiadam Farmera i nie wiem czy posiadacie tak awaryjne Farmery czy gdzieś tylko wyczytaliście takie bzdury że są awaryjne. Bo ja na swojego nie mogę narzekać. Według mnie, jak na taką cenę i wyposażenie to bardzo dobre ciągniki. Pronar ma te same silniki (chodzi mi o MMZ) a według mnie to jedne z najlepiej pracujących w ciężkich warunkach i najoszczędniejszych silników na świecie. Owszem nie spotkałem do tej pory Pronara, który byłby bardzo awaryjny, ale także nie spotkałem takiego Farmera a sam użytkuję i nie narzekam. Prawda jest taka że Farmery kupują też "idioci", którzy nie potrafią prawidłowo obsługiwać i dbać o niego (bo niska cena i dobre wyposażenie). Jeśli by dać użytkownikom "awaryjnych Farmerów" ciągniki innej marki, np. Pronar a nawet John Deere to te ciągniki wcale dłużej by nie pochodziły u nich. Przy zakupie zastanawiałem się nad Pronarem, ale posiadał zbyt słabe wyposażenie. To jest moje skromne zdanie o tych markach. Farmer-niska cena, dobre wyposażenie. Pronar-jeszcze niższa cena ale wyposażenie słabsze.

(MMZ) są najoszczędniejsze na świecie :lol: toś mnie teraz rozwalił ,nie mam ciągnika z tym silnikiem no ale z tego co słyszałem od uzytkowników tych silników to te silniki do najoszczędniejszych na świecie nie należą.To jaki wdłg ciebie są najbardziej paliwożerne? :mellow: A i też te silniki cieżko jest rozpalic na mrozie,no ale każdy mówi co uważa
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#10 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 20:10

Pronar vs Farmer @ Masseyek6290
Z pewnością powiedział by że Zetor i John Deere :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 22:45

Pronar vs Farmer A się znawcy znaleźli. No napewno nei jest wielkim chlorem ten silnik naj też nie ale zaliczył bym go do tych jednych z oszczedniejszych, palacych od najgorszej ropy denaturat, spirytus i inne procentowe trunki.
A 3P taki oszczędny podobno ta jak po zaworach nie dostał. Ja nie słyszałem jakos od użytkopwników MTZ i innych ciagników z tymi silnikami zeby byłu paliwozerne a wręcz przeciwnie. Farmer hmm 4 farmera w tym roku sie rozpoławiało od wrześniia. Albo olej ze skrzyni zaczoł lecieć, albo calkiem sprzęgło szlak trafił... :mellow: więcej tkaich awarii nie było. Pronar bardziej lubi sie spocić chodzi o hydraulike
Mój Wladimirec podbija świat

#12 Share wanik39

wanik39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 23:00

Pronar vs Farmer Czytanie ze zrozumieniem się kłania...Jeśli ty kolego uważasz że np. zetor jest oszczędniejszy to ja nie mam nic do powiedzenia. Miłej eksploatacji :mellow: a co do odpalania przy dużych mrozach to byś się zdziwił.

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 23:02

Pronar vs Farmer Ale zacytuj post do którego się odnosisz bo chyba nie do mnie :mellow: :lol:

#14 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 23:36

Pronar vs Farmer U mnie w wiosce był MTZ 82 z 1991r (sprzedany 2 lata temu na Ukrajine) i jeździł na wszystkim orężadzie bio i ruskim w sumie to ruskie paliwo i tak było nalepże i silnik chodził jak żyleta.  :mellow:

#15 Share wanik39

wanik39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 14:11

Pronar vs Farmer Nie @UrsusCzesio to nie było do ciebie :lol: Miałem na myśli użytkowników uważających ze zetor jest oszczędniejszy od MMZ :)

#16 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 26 grudzień 2010 - 14:21

Pronar vs Farmer

A się znawcy znaleźli. No napewno nei jest wielkim chlorem ten silnik naj też nie ale zaliczył bym go do tych jednych z oszczedniejszych, palacych od najgorszej ropy denaturat, spirytus i inne procentowe trunki.
A 3P taki oszczędny podobno ta jak po zaworach nie dostał. Ja nie słyszałem jakos od użytkopwników MTZ i innych ciagników z tymi silnikami zeby byłu paliwozerne a wręcz przeciwnie. Farmer hmm 4 farmera w tym roku sie rozpoławiało od wrześniia. Albo olej ze skrzyni zaczoł lecieć, albo calkiem sprzęgło szlak trafił... :lol: więcej tkaich awarii nie było. Pronar bardziej lubi sie spocić chodzi o hydraulike

Może i Pronar lubi się pocić.Sam przerabiałem w sowoim 82SA wyciek z rozdzielacza,jak się później okazało przewody od roźdielacza nie były dokręcone z należytą siłą.
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 16:34

Pronar vs Farmer Racja jam iałem pod obieką Belarusa był dosc młody 21 MTH widać że go nie szanował od początku bo był tak upier*** przy turze juz srub brakowało klientowi przeszkadzały. No i ciekł z deczka. Wywaliłem obudowe kolumny, klucz, rura i belarus suchy :lol: Druga sprawa że te ciagnik rozdizelacz, pompe siłowniki mają wszystko na wierzchu. Teraz siłownik to juz norma akurat na zewnątrz ale kiedyś albo rozdzielacze pompy. Tylko i tak njsłabszy punk to rozdzielacz bo reszta nie poci się.

#18 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 16:44

Pronar vs Farmer ja mam pronara 1221A i u mnie spalilem hamulce bo byly zle ustawione no i padla pompa hydrauliki i czujniki stopu i poziomu paliwa a na wiosce gosc kupil farmera 105km i prawda ze nie docieral go tylko do roboty odrazu ale zajechal silnik i skrzynie biegow . teraz kupil claasa pewnie tez go zajedzie he he he

#19 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 19:34

Pronar vs Farmer W farmerze to banalne zarżnać skrzynie. Niech będzie minimalny stan oleju i podłącz hydraulike do jakiejś maszyny gdzie puste siłowniki chociażby tura. Nie dolejesz i juz mozesz powoli skrzynie rozbierać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:03

Pronar vs Farmer Mój kumpel miał farmera i po 2 latach go sprzedał, ponieważ był bardzo awaryjny.
Po 250mth wydmuchało mu uszczelkę jak jechał z nawozem 
Po 410mth padła hydraulika zewnętrzna 
Po 500mth spaliła się instalacja
Po 800mth rozsapał się skrzynia i sprzedał go za 45 tyś 
Miał oczywiście więcej drobnych awarii ja opisałem te najkosztowniejsze 

Edytowany przez Kamil385, 29 grudzień 2010 - 23:44.

Dodaj odpowiedź