Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile macior na 7-8ha???

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik111392

rolnik111392

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 14:33

Ile macior na 7-8ha??? Tak jak w temacie
Ile waszym zdaniem uchowam macior i tuczników piszcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile macior na 7-8ha??? Dzisiaj, 21:13
  •  

#2 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 14:38

Ile macior na 7-8ha??? Napisz co to za ziemia co na niej urośnie jakie plony

#3 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 25 grudzień 2010 - 14:39

Ile macior na 7-8ha??? To zależy jakie masz zabudowania. Jak masz pełno pomieszczeń i te 7ha to śmiało myślę że 4 maciorki czyli 80 tuczników rocznie, tak średnio. Ale teraz się w trzodę pakować to podpisanie na siebie wyroku. Sam trzymałem bardzo dużo trzody po przekraczało 100 na rok, ale zlikwidowaliśmy z tatą i ustawiamy się na hodowle byków. Trzoda to studnia bez dna, posłuchaj się rady i się w to nie pakuj, ale co do utrzymania to 4 maciory śmiało możesz trzymać.
Pozdrawiam Kamil

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 14:53

Ile macior na 7-8ha??? Kto trzyma świnie ten biedzie się wywinie, niestety to już nie aktualne ;)

#5 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 25 grudzień 2010 - 15:05

Ile macior na 7-8ha???

To zależy jakie masz zabudowania. Jak masz pełno pomieszczeń i te 7ha to śmiało myślę że 4 maciorki czyli 80 tuczników rocznie, tak średnio. Ale teraz się w trzodę pakować to podpisanie na siebie wyroku. Sam trzymałem bardzo dużo trzody po przekraczało 100 na rok, ale zlikwidowaliśmy z tatą i ustawiamy się na hodowle byków. Trzoda to studnia bez dna, posłuchaj się rady i się w to nie pakuj, ale co do utrzymania to 4 maciory śmiało możesz trzymać.
Pozdrawiam Kamil

Jeśli wszyscy przejdą na opasy to z bydłem będzie to samo co z trzodą. ;)

#6 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:05

Ile macior na 7-8ha??? No może kolego @mario3004 dobrze mówisz, ale na moim terenie nie mam praktycznie nikt bydła, tylko spółka po byłym PGR, ale i tak oni mają krowy. Wiec nie będzie nawału, bydła potrzeba i płacą dobrze za nie, ale natomiast trzody też potrzeba, ale nie płacą dobrze za nią.

#7 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:05

Ile macior na 7-8ha??? rzeznik13 "Sam trzymałem bardzo dużo trzody po przekraczało 100 na rok". 100 tuczników rocznie to bardzo dużo?? Teraz to mnie trochę rozbawiłeś bo co mają powiedzieć ludzie co sprzedają 3000 4000 rocznie? Ja doszedłem w tym roku do 800 sztuk sprzedanych tuczników wszystko cykl otwarty pasze praktycznie pełnoporcjówki. Próbowałem cykl zamknięty i też z bykami próbowałem ale przy bydle to max dużo roboty. Są święta i nie chcę pół tego czasu spędzić w oborze przy bydle. W lutym na tydzień na narty śmigam i nie narzekam. A co do tego że kto trzyma świnie się biedzie wywinie to myślę że nadal obowiązuje wiadomo raz jest lepiej raz gorzej ale ogólnie jest zawsze na plusie he. A co do tematu to powiem Ci kolego tak że jeśli masz kupę kasy na [początek i trochę budynków to możesz śmiało wstawić 400 prosiaków kupić pasze i tuczyć bo na 7 ha z maciorami się bawić myślę że nie warto. Ja mam 16 ha i 800 zboże raczej sprzedaję bo po co śrutować i marnować czas i pieniądze na prąd. Każdy robi jak uważa i ja to szanuję każdy jest kowalem własnego losu. Wszystkiego najlepszego na święta koledzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:47

Ile macior na 7-8ha??? Tyle ze kiedyś sprzedanie 100 tuczników na rok dostarczało już zysku a obecnie chcesz być na plusie to ciągle zwiększasz hodowle a dochód na podobnym poziomie, ojciec nie raz powtarza ze za sprzedanego tucznika mógł kupić 200 litrów ropy a dziś

#9 Share wojtek723

wojtek723

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 17:30

Ile macior na 7-8ha??? na 8 ha to jak chcesz koniecznie maciorki to chociaz 12 bo mniej to szkoda robic zysku bedziesz mial grosze, ja mam 15 ha teraz 24 maciorki a do 40 bede porobowal dojsc w najblizszych trzech latach tylko ze wiadomo pasze bede kupowal albo zaczne wieksze ilosci prosiakow sprzedawac. a drugie wyjscie jak masz budynki a malo ha to wstaw nawet 3o maciorek i nie tucz tylko prosieta sprzedawaj tez jest wyjscie

#10 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 25 grudzień 2010 - 17:32

Ile macior na 7-8ha??? tak tak - teraz to pomysły wielkie plany biznesplany a jak cena trzody spadnei to znów bedzie jeden z drugin płakał jak to mu sie źle dzieje i jaki to rząd zły jest bo nie chce sztucznie ceny windować
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#11 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 grudzień 2010 - 18:00

Ile macior na 7-8ha??? na tej powierzchni lepiej mieć 24 maciory a nawet więcej i prosiaka sprzedać, nawet po 100zł, jak kilkadziesiąt tuczników, przy tej ilości tuczników zwykle jest tak że jak je masz to cena leci w dół bo i zakłady już takie ilości na kontakt nie są zbyt łase, i będą szukać dziury w całym, jeśli mówisz serio, to rozeznaj rynek, bo to nic się porwać i potem tucznika po 3zł sprzedać, wiem przerabialiśmy ten temat, rzeczywistość jest brutalna,

powiedz jeszcze jakimi budynkami dysponujesz, czy chcesz z tego żyć, czy robota po godzinach

tak tak - teraz to pomysły wielkie plany biznesplany a jak cena trzody spadnei to znów bedzie jeden z drugin płakał jak to mu sie źle dzieje i jaki to rząd zły jest bo nie chce sztucznie ceny windować

no racja, ale do walki ze zmowami cenowymi też się nie kwapią, pewnie gdybyśmy My umówili się, że poniżej 4,50 nie sprzedami to ruszyli by nan nas z pałami, ale że oni zbijają w dół to OK, przecież to oni są konsumentami naszych tuczników, więc o czym mowa
w okresach lat 90 sprzedawaliśmy tuczniki drożej jak w tym roku, przy o wiele większym ich pogłowiu w kraju a mieliśmy jeszcze dotowany przez UE import z UE, że o nakładach nie wspomne
po 2 nie czujesz że ktoś cię robi w konia jak idziesz do sklepu i kupujesz kiełbasę po kilkanaście złotych której się jeść nie da na zimno, lub po 20 parę którą można już zjeść, a jak odstawiasz tuczniki to po ile? kości z tego tucznika idą za większe pieniądze niż nieraz kg jego wagi żywej
po 3 inspekcja weterynaryjna, co kontrola w rzeźni to reorganizacja, kucie ścian, itd., bo się inspektor zmienił, a ten ma całkiem inna wizję dot. przerobu w zakładzie, i papierów nie podpisze, to też trzeba przyznać, że chore, jedną z rzeźni w okolicy zamknięto z powodu"pokrywania się drogi wjazdowej z wyjazdową", było jeszcze kilka uchybień, ale tego nie dało się obejść
żyjemy w dziwnym kraju, no i odchodzę od tematu

#12 Share Daro85

Daro85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 18:01

Ile macior na 7-8ha??? ja na 14 ha hoduje obecnie 16 macior i 87 tuczników 2 lata temu gdy były dobre ceny to było ok 30 macior i ok. 110 tuczników

#13 Share rolnik111392

rolnik111392

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 15:14

Ile macior na 7-8ha??? Klasa to 3 i 4 mam chlewnie o wymiarach 15 metrów na 8 metrów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share ursusek199520

ursusek199520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:06

Ile macior na 7-8ha??? Masz racie byk rośnie minimum 1,5 roku i przez ten czas nie ma z tego dochodu.