skoko

Jaki ciągnik do 85(KM) i do max 300 000zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skoko    0

Witam Planuję zakup ciągnika nowego ciągnik na pewno musi jeśli chodzi o opcje przedni wom i tuz + tur.Chcę ogarnąć za modernizacje czyli 300 tys w tej kwocie się zmieścić a jeszcze lepiej by było do 250tys bym kupił kilka bajerów do gospodarstwa ale ciągnik jest na pierwszym miejscu.

troszkę czytałem ale nie ogarniam się w cenach chodzi mi o fendt 208 vario z tym wyp. co wyżej napisałem czy będzie dobrym ciągnikiem bardzo mi się podoba linia.

koledzy mówią że jeszcze case jest dobry w pgr mają u nich i super się sprawują u mnie zas w pgr są valtry a rolniki mają NH kilka JD ale nie bardzo mi podchodzą te ciągniki może i są dobre ale nie chcę bo za wiele tego się roi.A jeśli mają to od 90 do 150KM

 

ale pomijając co oni mają zapodajcie mi ciągnik co będzie mi śmigał we wszystko co trzeba czy rolne czy łąki po lasy

mnie jak na razie podchodzi ten fendt ale nie mam pojęcia jak z tym wyp. i ceną

co Polecicie jaki ciągnik Proszę jeszcze jak możecie napiszcie ceny


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ile kolego masz ha i czym sie zajmuje Twoje gospodarstwo?

 

to ma byc głowny ciagnik?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

nie będę pisał ile własnych ile dzierżawy ogólnie 28h rol.plus jeszcze posiadam 5 ha porzeczki i 2 ha malin ziemię będę dokupował i będę sadzić porzeczkę i malinę-nie potrzebuję sadowniczego posiadam c-360 3p i mi wystarczy na te owoce sieję marchew dużo marchwi ogórków ziemniaków zboże ojciec posiada żywiec około 50 sztuk chcę jednym ciągnikiem robić 2 opcje na raz

 

a goły to jaki -

dla mnie musi mieć te max co mogę mocy czyli do 85 koni musi posiadać przedni wom i tuz do tego jeszcze z turem


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Chłopy !!! ŚWIĘTA -a Wy o ciągnikach?

Edytowano przez robertbara
Spam, post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Chłopy !!! ŚWIĘTA -a Wy o ciągnikach?

 

no właśnie w święta wolny a po świętach masa roboty i nie będę miał czasu załatwiać i się rozglądać dla tego tu piszę ;)

a po za tym WESOŁYCH:)


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

to 208 vario mi się wydaje że będzie dobry nie jest to 4 cylindorowy to raczej dużo nie spali jak bys miał więcej ornych to byś 4 musiał mieć a tak 3 cylindrowy ci starczy jest jeszcze np valtra z seri a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

JAKA MNIEJ WIĘCEJ CENA BĘDZIE TEGO VARIO A JAKA VALTRY Z TYM WYPASEM CO CHCĘ


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

Z Valtrą to się raczej zmieścisz w 200 a w fendcie napewno nie

Edytowano przez andrzej2110
Caps Lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Moim zdaniem nie ma sensu porownywac serii A valtry do 200 fendta, to jest wogole przeskok klasowy, wyposazeniowy.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

dostałem mail z wiad. w sprawie FENDT 200 VARIO TYLKO ŻE TO JEST 70 A MI POTRZEBA CENĘ Z TYM WYP. CO PISAŁEM CZYLI PRZÓD-WOM,TUZ,TUR 80(KM)

jak na standard to widzę 240tys za takiego FENDT'A to jest kupa kasy czy Valtra lub CASE BĘDZIE LEPSZY??będzie się lepiej spisywał mimo tego że będzie tańszy czy taka cena mówi za to jaki jest ciągnik czy tylko za kilka literek czy chwalą ludzie te ciągniki czy warto wydać tyle kasy???

 

 

Fendt Vario 200 cena netto:59 000.00euro

- moc max. 70 KM, moc nominalna 60 KM - wg normy ECE R24,

- silnik Sisu, 3-cylindrowy, system Common-Rail i AGRex,

- skrzynia bezstopniowa VARIO (40 km/h),

- klimatyzacja z ogrzewaniem kabiny, fotel pneumatyczny,

- oświetlenie przednie na słupkach kabiny i tylne na błotnikach, światło ostrzegawcze rotacyjne,

- instalacja hamulcowa pneumatyczna jedno i dwuobwodowa,

- zaczep górny manualny, przestawialny wysokościowo,

- zaczep dolny,

- bez przedniej osi amortyzowanej,

- obciążniki przednie płytowe 216 kg (1 x 120 kg + 3 x 32 kg),

- tylny TUZ - udźwig 4 200 kg,

- kpl. przegubów kulowych do końcówek hakowych tylnego podnośnika,

- tylny WOM - 540/750/1000 obr/min,

- 2 pary wyjść hydraulicznych,

- pompa hydrauliczna tandemowa o wydatku - 76 l/min (41+35), niezależny układ hydrauliki zewnętrznej,

- ogumienie przód 320/70R24, rozstaw 1500

- ogumienie tył 420/85R30, rozstaw 1510

- system TMS.


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

za 65 tys euro netto masz 312, cena 200 jest przegieciem zdecydowanie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

W tej cenie, w tym wyposażeniu co podałeś nie masz jeszcze Tura i Tuza :)

Więc ciężko będzie się zmieścić w tej cenie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli koniecznie chcesz Fendta to ja bym ci polecił 309 cenowo wychodzi lepiej niż seria 200, a gabarytowo większy. W serii 200 jest utrudniony dostępu do chłodnic i do całego silnika i jeszcze ten zbiornik paliwa. A jak nie musi być koniecznie Fendt to może MF 5425, JD 5080R, JD 6130, Case CS 85 PRO albo ewentualnie Claas Arion 410. Przy wyborze ciągnika zwróć uwagę na skrzynie biegów, wybierz ten ciągnik w którym najlepiej się czujesz (chodzi o ergonomię).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

A ja bym Ci proponował CASE CS 85 PRO,h8gp10005_e.jpg

śliczna maszynka, mój sąsiad ma takiego tylko model 102 km i śmiga nim aż miło popatrzeć,i myślę że może by się udało kupić go z tym wyposażeniem za 250 000.

 

A nie myślałeś nad JD 5080 R? Obecnie w podstawowej wersji kosztuje ok 190 000 plus 34 000 za ładowacz JD 583 (ceny katalogowe). Składam na niego wniosek na modernizację, mam nadzieję że się uda. . .

WESOŁYCH ŚWIĄT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ale zdaje się, że CASE CS 85 PRO ma tylko 2 przełożenia zmieniane pod obciążeniem. Chyba, że źle spojrzałem.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

seria cs pro ma 1 przełożenie pod obciązeniem i w dodatku tylko do przodu, podobnie jak w poprzednich wypowiedziach poleciłbym ten ciągnik lub mf'a, ten fendt to taka zabawka, 3 cylindry a droższy od 6-tek innych producentów, za pieniądze zaoszczędzone kupiłbyś jakieś sprzęciki ale wybór należy do ciebie


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Biorąc pod uwagę tylko przekładnie to bym polecał w kolejności od najlepszej: Fendt 309V (skrzynia bezstopniowa), Claas Arion 410 (4 stopnie zmieniane pod obciążeniem + automatyka zmiany), MF 5425 (4 stopnie zmieniane pod obciążeniem), JD 5080R (4 stopnie zmieniane pod obciążeniem), Case CS 85 PRO (2 stopnie zmieniane pod obciążeniem), Lamborghini R3 85 (2 stopnie zmieniane pod obciążeniem), New Holland T5040 (2 stopnie zmieniane pod obciążeniem), Zetor Proxima 85 (zwykła manualna skrzynia).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

po chwili zastanowienia poleciłbym mf5425- przełożenia zmieniane rewersem, przy ładowaczu wygodna sprawa nie musisz odrywać ręki od dżoja a drugą zmieniasz biegi w razie konieczności, bawiłem się takim ciągnikiem, niestety bez ładowacza ale po rozmowie z przedstawicielem stwierdziłem, że jest to idealny zestaw


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

MF NH odpada, mam sąsiada co jest dilem JD ,kumpel ma 130km jest to abym nie skłamał roczny lub max 2 letni ciągnik poszła pompa i nie uznali gwar. 40tys sam musi wkładać + spłata ciągnika a ciężko idzie mu. więc zastanawiam się właśnie nad tym JD , CASE też nie głupi a pytanie czy JD dostane z tym osprzętem za tą kasę, jeśli CASE z tymi opcjami ma wynieść 250 tys to wolę jednak tego fendt'a nawet jeśli wyjdzie 300tys

a co z tymi class'ami chwalą ludzie te ciągniki.

powiedz mi jeszcze odnośnie tego JD czy w standardzie ma przedni tuz ? czy to są dodatkowe opcje

 

może nie tak piszę czy co ale nie chcę brać jeśli mogę lipnego ciągnika.wydaję mi się ze nie jest to mało 300tys na ciągnik max do 85 (KM) tylko jak kolega wyżej pisał CASE PRO ma 86km:) będę jeszcze modził aby dodać więcej koni we wniosku ale wątpię w to.

jeśli fendt tyle kosztuje to chyba nie jest taki lipny ciągnik.

wiem tyle że jeśli chodzi o tego JD to tańsze będą ciągniki z 2010 w 2011

a jeśli chodzi o tego MF to ojciec mi już wmówił swoje zdanie na ten temat a brat wmówił na temat NH dla tego się nie rozglądam

ten Case chyba ma przekładnie 12x12 czyli wolna bardzo dobra sprawa jak dla mnie zaś nie wiem jak w vario


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

JAK JUŻ to zastanów się nad JD 6130-80km , podstawa ok 190 000 +ładowacz 30 tyś+ tuzi wom 25tyś, dołożysz pare bajerów i wynegocjujesz trochę i wyjdzie za jakieś 250 000, duży, mocny ciagnik, z pełną ramą, idealny do tura, kosiarki czołowej itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jeszcze nie spotkałem ciągnika tej klasy który ma przedni TUZ w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Jak widzę dużo ludzi poleca JD.

zapewne mało kto ma FT

no no ten JD jest ok jeśli wyjdzie o wiele taniej niż vario to myślę że będzie dobry wybór więc pozostaje tylko się przejechać tymi ciągnikami i zobaczyć który będzie pasował.

przecież to nie ciągnik na rok czy dwa:)


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

df agrofarm 410 gs(lub odpowiednik srebny lub czerwony), wersję gs masz za jakieś 12-15tys, przedni tuz i wom około 15tysi. Wersja dt 410 coś około 140tys brutto+ te 2bajery za 30tys+ ładowacz za 30-40tys(jakiś mx, stool, quick) i masz zestaw za około 210-220tys. Wersja gs to e.hydrauliczny rewers, 2półbiegi i guzik od sprzęgła na dźwigni zmiany biegów :)

Ten df ma bodajże 82km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W ogóle siedziałeś w Fendt-cie 208V? Ja w nim siedziałem kilka razy i takie są moje odczucia:

wąskie wejście

-mała kabina

-małe i źle umiejscowione pedały sprzęgła, hamulca i gazu.

-słaba widoczność przez niskie boczne szyby

-słaby dostęp do chłodnic

-za wysoko wlew paliwa (u góry w masce)

Według mnie nie jest wart swojej ceny, gdyż za stosunkowo parę złoty więcej można mieć 309. Musisz koniecznie przejechać się każdym z ciągników, które cię interesują i oczywiście wybrać najlepszy dla ciebie.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

według mnie 208vario nie jest wart swojej ceny, m.in dlatego że ma 3cyl, a na moc 80km to jest za mało, ale też dlatego że za tą kasę zamiast mieć 3cylindrowego malucha można sobie kupić w full wypasie jakiegoś 4cyl i ze skrzynią co na pewno biegów nie braknie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj