Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey 3650

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MACIEEK1910

MACIEEK1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 19:19

Massey 3650 Witam!
Mam takie problem że ostatnio gdy jechałem Masseyem po przejechaniu jakiegoś odcinka drogi przestał działać napęd.Nie ma też blokady. Również nie można przełączyć z zająca na żółwia. Czy to problem z komputerem/sterownikiem? Czy może jakiś elektrozawór?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey 3650 Dzisiaj, 17:31
  •  

#2 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 19:37

Massey 3650 posprawdzaj wszystkie wtyczki/złączki może coś nie łączy.

#3 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 19:53

Massey 3650 Opisz to bardziej szczegółowo. Tzn: czy kontrolki się swieca te od napedu, wowczas gdy on powinien byd wlaczony, i czy gdy hamujesz to hamuja przednie koła. I czy za kazdym razem udaje ci sie wlaczyc przedni naped.

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 22:41

Massey 3650 typowy problem z komputerem sprawdz bezpiecznik nad akumulatorem i czy przewody te cienkie zasilające komputer są na swoim miejsscu czasem któryś się urwie
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share MACIEEK1910

MACIEEK1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 10:39

Massey 3650 Kontrolka od napędu zaświeca się tylko podczas gdy hamuje.Nie mogę zmienić na żółwia w ogóle. W ogóle nie mogę włączyć napędu. Jak wciskam włącznik to nie raz jedno koło ciągnie ale za chwile przestaje. Ale kontrolka się nie zapala że napęd jest włączony.

#6 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 14:15

Massey 3650 mariusz twierdzisz że to typowy problem?? to według ciebie kiedy komputer stracił zasilanie mógłby wyłączyć przedni napęd?? z moich informacji wynika że w takiej sytuacji napęd by był cały czas włączony no i żadna kontrolka by nie działała. Czy nie tak?? Właściciel pisze że kontrolka od napędu mu się włącza przy hamowaniu więc jak to możliwe??

MACIEEK1910 czy przypadkiem ktoś tam nie wkładał paluszków w instalację autotronic?? Bo wyglada mi na to że ktos mieszał w obwodzie czujnika ciśnienia w skrzyni. Czy kontrolka od ciśnienia zapala się jak wciśniesz sprzęgło przy zgaszonym silniku?? Jeżeli nie to czy wcześniej się zapalała??

#7 Share MACIEEK1910

MACIEEK1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 22:34

Massey 3650 Od kąd go mam nic nie było grzebane w instalacji. Jedynie był wieniony regulator w alternatorze bo biegi szalały. A jak wygląda ta kontrolka bo tak do końca jeszcze go nie poznałem?

#8 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 22:50

Massey 3650 http://www.agrofoto....opis-kontrolek/ opis kontrolek chodzi o 9
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#9 Share MACIEEK1910

MACIEEK1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 15:38

Massey 3650 Tak przed przekręceniem stacyjki do zapalenia ciągnika gdy wciskam sprzęgło zapala się ta kontrolka. A czujnik ciśnienia gdzie się znajduje przy skrzynie i jak mniej więcej wygląda? Jak go sprawdzić czy działa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 08:29

Massey 3650 Jak znika wszystko jednocześie to innych przyczyn praktycznie nie ma fakt faktem napęd powinien być cały czas właczony i powinien zostać na żółwiu ale napisałem tamtegoo posta w oparciu o jakieś cząstkowe relacje zakładającego posta który pisze później że nie wiejak te kontrolni wyglądają więc myślę że napisałem dobrze. Więc twoim zdaniem Rafik co jest przyczyną tej awarii komputer steruje wszystkimi elektrozaworami które raczej wszystkie na raz nie padły , natomiast gdyby padła sekcja pompy nie stało by się to nagle w sumie mogło by ale to niesamowicie zadki przypadek, ze coś dostaje się do środka pompy i uszkadza ja w sposób mechaniczy, poza tym nie było by też skrętu, no chyba ze trójdział się zacioł ale wszystko na raz?

Edytowany przez mariusz(ZDUN), 01 styczeń 2011 - 22:19.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#11 Share MACIEEK1910

MACIEEK1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 13:12

Massey 3650 Przyczyna rozszyfrowana. Bezpiecznik jeden w kabinie się spalił.

#12 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:40

Massey 3650 tylko że bezpieczniki w kabinie nie maja nic wspólnego z autotronic. jedyny bezpiecznik w tym systemie to ten nad akumulatorem o którym pisał mariusz. po wymianie jednego bezpiecznika wszystko wróciło do normy?

CO do tego co pisałem wscześniej to takie objawy daje uszkodzenie obwodu czujnika ciśnienia w skrzyni, którego kontrolka jest czasami orzez sprzedającego odłączana a obwód przebudowywany tak ażeby niektóre funkcje odblokować. N atak przerobionym obwodzie autotronic długo nie pociagnie i po pewnym czasie wychodza takie kwiatki jak u założyciela tematu. Właśnie dlatego od razu pomyslałem o tym uszkodzeniu.

Edytowany przez rafik256, 16 styczeń 2011 - 14:46.

#13 Share MACIEEK1910

MACIEEK1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 21:38

Massey 3650 Przyjrzałem się dłużej i doszłem do wniosku że jedna z rurek musiała dotknąć do czujnika bo była źle podgięta i była za blisko niego.Zmieniłem bezpiecznik 2 od dołu i wszystko gra.

Przyjrzałem się dłużej i doszłem do wniosku że jedna z rurek musiała dotknąć do czujnika bo była źle podgięta i była za blisko niego.Zmieniłem bezpiecznik 2 od dołu i wszystko gra.

#14 Share dany1234

dany1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 17:53

Massey 3650 rafik256 czy mógłbyś mi pomóc bo mam podobny problem jak MACIEEK1910 też nie działa mi żółw i zając, nie świecą się żadne kontrolki od napędu ani od zająca , a kontrolki od półbiegów mrygają na przemian.Po naciśnięciu sprzęgła mrygnie tylko kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni .Nie wiesz jak można sprawdzić ten czujnik z góry dzięki .

#15 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 19:21

Massey 3650 No tu masz zaczej inną usterkę ale wsumie to też morze być to związane z czujnikiem lub zanikiem ciśnienia raczej nie jest to wina komputera bo wykazuje życie
Mechanika Rolnicza.

#16 Share dany1234

dany1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 19:43

Massey 3650 A jak ty myślisz co to może być.Bo to było tak pojechałem na pole było wszystko ok po zgaszeni ciągnika i uruchomieniu go ponownie już nic nie działało gdzie może być problem

#17 Share dany1234

dany1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 14:05

Massey 3650 Panowie możecie mi powiedzieć jakie napięcie ma być na czujniku od ciśnienia oleju w skrzyni bo mi sie wydaje że umie jest jakieś małe bo tylko 4 wolt i gdzie może ten prąd uciekać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 07 lipiec 2011 - 12:34

Massey 3650

A jak ty myślisz co to może być.Bo to było tak pojechałem na pole było wszystko ok po zgaszeni ciągnika i uruchomieniu go ponownie już nic nie działało gdzie może być problem

Mialem podobny problem przy swoim mf 3065...kilka lat temu w okresie letnim co jakis czas gdy zgasilem ciagnik to po odpaleniu nic nie dzialalo,ale znowu go zgasilem i odpalilem i bylo ok...czsami w deszcz i gdy sie jechalo po blocie tez sie tak dziala....za kilka miesiecy przyczyna wyszla na wierzch....przewod(dokladniej doprowadzenie masy do konputera tego pod prawymi schodkami pod kabina nielaczyl....byl jakby przerdzewialy :) . po wymianie tego przewodu 3 lata i problem mam z glowy...