adikpl1

Ursus- prototypy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krolikNH    56

Popieram Tommy-ego, że C330 to super sprzęt. Też mam taki ciągnik B) I nie rozumiem tych wypowiedzi, że "M" o wiele lepsza. Gówno prawda obie są równie dobre, tylko, że "M" troche szybsza i tyle róznic miedzy nimi... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

My mamy c-330m z 1989roku zero awarii , jest trochę słabsza od zwykłej 30tki mojego wuja czuć różnice.Biegi wogule się nie zakleszczają , do transportu np:słomy bardzo dobra bo szybka jest.Ogólnie to M-ka i zwykła 30-cha to dobre i mało awaryjne traktorki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C-330 jest mocniejsza i lepsza w pole, a C-330 M jest lepsza w transport....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No u nas sąsiad ma Mke i nie chwali jej za bardzo. Często zdarza mu się majstrować przy skrzyni B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

U nas chodzi w opryskiwaczu , w czasie żniw do zbierania słomy, zgarniania siana , odwożenia buraków na pryzmę,no i w taśmie do liści nam skrzynia nie szwankuje wcale biegi wchodzą bez zgrzytu jedynie 6 troche zgrzytnie .Wuja ma zwykłą 30tke to kopa ma troche lepszego ale on ora nią na ładnych górach więc po garach dostaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
No u nas sąsiad ma Mke i nie chwali jej za bardzo. Często zdarza mu się majstrować przy skrzyni B)

 

Awarie wywołane normalnym użytkowaniem, czy "piłowaniem" go??? Jestem ciekaw... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
U nas chodzi w opryskiwaczu , w czasie żniw do zbierania słomy, zgarniania siana , odwożenia buraków na pryzmę,no i w taśmie do liści nam skrzynia nie szwankuje wcale biegi wchodzą bez zgrzytu jedynie 6 troche zgrzytnie .Wuja ma zwykłą 30tke to kopa ma troche lepszego ale on ora nią na ładnych górach więc po garach dostaje .

 

No u mnie też na 6tce są zgrzyty trochę.

 

Awarie wywołane normalnym użytkowaniem, czy "piłowaniem" go??? Jestem ciekaw... B)

 

Normalnym użytkowaniem jako ciągnik główny.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mój wujek ma 330 my 330M i oprócz tego że 330 jest wolniejsza to różnic nie ma tak jak pisali wyżej obie to super maszynki.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jak jechałem M to gdy wbiłem 5 myślałem, że 6... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
C-330 jest mocniejsza i lepsza w pole, a C-330 M jest lepsza w transport....

Zgodze się ztym ale m'ka dobrze też sobie radzi w polu. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

ja sadze ze to sa te same ciagniki, lecz mlodsze roczniki, dzieki czemu mogą dluzerj "zyć" ale nie rozumiem tez po co byly wprowadzane poprawki do tego modelu jezeli nic mu nie brakowało

PS:jak c330 mozy byc mocniejsza jezeli to te same silniki? nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

330m zdaje sie byc slabsza z tego powodu ze jest szybsza-wzrost predkosci spowodowal spadek mocy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
330m zdaje sie byc slabsza z tego powodu ze jest szybsza-wzrost predkosci spowodowal spadek mocy B)

Właśnie Mka ma te 0,x koni więcej. Ja tam nie odczuwam jakiejś wielkiej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Swego czasu mieliśmy w gospodarstwie zwykłą C-330 z 1976r.(podwozie malowane na niebiesko) i C-330M z 1988r. Z tym zakleszczaniem biegów to coś jest na rzeczy bo zwykła trzydziestka nie zakleszczyła się nam ani razu, a w C-330M to już woziliśmy ze sobą narzędzia bo średnio zakleszczała się 3 razy dziennie :angry: i w końcu ją sprzedaliśmy a druga jest z nami do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Właśnie Mka ma te 0,x koni więcej. Ja tam nie odczuwam jakiejś wielkiej różnicy.

 

Umiesz czytac ze zrozumienie??Tu nie chodzi o konie mechaniczne a o to ze przez to ze m'ka jest szybsza to na kazdym biegu jest slabsza B) Chyba proste-nic nie ginie, bo gdyby m'ka byla szybsza i do tego silniejsza to musiala by miec wiecej km.

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Ja tak samo nie odczuwam zadnej roznicy a nieraz sie jezdzilo zwykla 30...to tez zalezy od stanu silnika...moja bardzo malo robila i nadal malo robi ma 940mth...a jak sie przesiadziesz na starą co ma przebieg pare tysiecy to napewno nie bedzie to roznica korzystna dla c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No moja ma już ponad 15tyś mtg. Ale kapitalka niedługo to nawet chyba by różnicy by nie było B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Tak właściwie Tommy to nie wiadomo jak teraz można odczytac twojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Aha no to była by różnica. Nie jakaś wielka ale dało by się odczuć że jedna jest starsza.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

musze sie zapytac faceta ...kolegi dziadka bo ma mke i zwykla c330 bo tak to ani my sie nie zgodzimy z Wami ani Wy z nami....

Ja powtarzam pytanie...mianowicie to w jakiej pracy mozna odczuc tą roznice bo jak jezdzilem c330 u sasiada ( robilem przy tulipanach) to zadnej roznicy nie moglem odczuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No bo ta różnica prędkości nie jest duża. Jedyne co jest na prawdę widoczne poza kolorami to przednia oś która mi się nie podoba w Mce.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0

mi też się zdaje że M-ka jest szybsza różnice widać , wiem bo jeździłem tą i tą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
No bo ta różnica prędkości nie jest duża. Jedyne co jest na prawdę widoczne poza kolorami to przednia oś która mi się nie podoba w Mce.

W m-ce jest ta płaska.....zalezy od gustu ...mi sie np. nie podoba w c328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj