Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus- prototypy.

336 odpowiedzi na ten temat

#321 Share 16341224

16341224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 19:54

Ursus- prototypy.

info od pracownika z ursusa zrobiono niby 3 takie sztuki miały byc zniszczone ale niewie gosciu co z nimi sie stało

Edytowany przez 16341224, 18 listopad 2014 - 20:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus- prototypy. Dzisiaj, 06:47
  •  

#322 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 listopad 2014 - 20:06

Ursus- prototypy.

jesli to była kooperacja  ursusa ze steyerem to na 100% musiały byc te ciągniki zniszczone...  przecież steyer nie zostawił by sobie od tak swojej konstrukcji na pastwe chętnych konkurentów... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#323 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 16 listopad 2014 - 20:16

Ursus- prototypy.

FiNN porównaj wygląd tego 1414s z wyglądem Steyr seri 90xx lub Case cs 150 .  http://www.konedata....t/steyr9105.htm

#324 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 listopad 2014 - 21:17

Ursus- prototypy.

no sa identyczne... jesli nie wszedł do produkcji to pewno go steyer zabrał i przemalował na swoje barwy zmienił tabliczkę i poszedł jako steyer lub case... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#325 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 11:44

Ursus- prototypy.

nawet jesli robili by identycznego tylko pod swoja nazwa to byc moze cos by się zniego nauczyli ietraz Ursus by całkiem inaczej stał a tak skad mieli cos ulepszac jak nie bylo za co a tak by ktos to kupował:)

#326 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 16:57

Ursus- prototypy. Jeśli zaczeliby go robić to ursus albo po pewnym czasie wszedłyby do grupy ze steyrem i casem i klepałby ich ciągniki pod swoją marką. Lub fabryka warszawa skończyłaby tak jak FMŻ Płock, jako montownia...

#327 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 19:56

Ursus- prototypy.

Znalazłem ofertę ze sprzedażą prototypowego Ursusa : http://www.agriaffai...ursus-3110.html

#328 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 07:20

Ursus- prototypy.

To nie jest prototyp. Był produkowany seryjnie na export.

#329 Share RolnikManiek

RolnikManiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 październik 2015 - 15:40

Ursus- prototypy. Ursus 3110 dt mam  na oku takiego całkiem niedaleko. Interesują mnie informacje o tym modelu jeśli ktoś z forumowiczów posiada taki sprzęt jak się sprawuje. W internecie jest nie za wiele opinii dotyczących tego sprzętu niby produkowany do lat 80 a sprzedawca podaje 88 może wie ktoś czy wersje eksportowe ( ten jest z Włoch) były robione tak jak on to podaje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#330 Share michalbialodzia

michalbialodzia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 październik 2015 - 16:27

Ursus- prototypy. podobno nie są to chwalone ciągniki są dość awaryjne.

#331 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 10 październik 2015 - 17:53

Ursus- prototypy.

O opinie kogoś będzie ciężko ale to jest cieżki ursus tyle że z 6 garowym silnikiem perkinsa z pompa stojacą, a chyba gdzieś czytałem że silniki z ta pompą są troche problemowe. Druga sprawa ciekawe czy sprzęgło jest od ursusa czy od perkinsa(czy jeszcze inne?) i wałek od skrzynii do sprzegła  jest jak w ursusie(bo jak jest inny to na pewno go nie dostaniesz 3p składak ale trochę popularny ale ma wałek sprzęgłowy dłuższy niż w zwykłej c 360.)

#332 Share piotreq8111

piotreq8111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo/maszyny rolnicze/bydło

Napisany 28 październik 2015 - 19:22

Ursus- prototypy.

Kolego użytkownik @ventomaniak ma taki ciągnik. Zapytaj go jak mu się sprawuje.

#333 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:40

Ursus- prototypy.

3110 to wersja tylko na eksport. Silnik dość popularny, aczkolwiek ma swoje wady. Wersje eksportowe były wykonane o wiele lepiej niż krajowe. Kwestia tylko, jak był eksploatowany i czy nie jest to jakiś składak na wzór 3110 (takie też widziałem, silnik perkins z mercatora pożeniony z tyłem 1201). 

#334 Share pawel94

pawel94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 luty 2016 - 00:05

Ursus- prototypy.

Witam  :) 

Jakiś czas temu trafiłem na temat o Ursusie C-345. Zainteresowało mnie to, i chciałbym podzielić się z wami zdobytymi informacjami ^^
Najbardziej ogólnie mówiąc Ursus C-345 jest to wczesny wypust Ursusa C-355, o czym świadczą układ na jednym drążku, obciążniki na 3 śruby oraz odśrodkowy filtr oleju tzw. bąk. Charakterystyczne dla wczesnych C-355(C-345) były również kierunkowskazy i tylne lampy od C-4011.
DL1wWkBm.jpg
oIRksJGm.jpg

Ktoś może zarzucić mi, że nic nowego nie odkryłem, że o tym już była mowa. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jeden szczegół, a konkretnie na obróbkę bloku od filtr oleju. Kilka lat temu w warsztacie mojego taty remontowałem silnik od 60-dziesiątki. Z zewnątrz normalny silnik, niczym się nie różnił. Jak się okazało odlew obrobiony był pod bąka(C-355) czy zwykły wymienny(C-360), zaś pompa oleju silnika nie pasowała od C-355/60 tylko od C-4011. Dlaczego do tego nawiązuje? Ponieważ wydaje mi się, że na poniższym zdjęciu z C-345 bąk znajduje się bliżej przodu silnika, tak jak miało to miejsce w remontowanym silniku. Ogólnie otwór wyjścia oleju  (zaznaczone na zdjęciach na żółto) w remontowanym silniku znajdował się w tym samym miejscu jak w bloku od C-4011, co bardzo mnie zdziwiło. Na poniższym zdjęciu porównałem bloki tych silników. Dodałem również zdjęcie C-355 z bąkiem. Według mnie bąk jest bliżej rozrusznika niż na zdjęciu z C-345.

1.C-4011,

2.C-355/60

3.Silnik remontowany (oczywiście fotomontaż, ponieważ nie posiadam oryginalnych zdjęć)

bbQSjBJm.jpg

25enxFem.jpg

IynK9ISl.jpg

Źródła zdjęć: 

http://www.audiovis....c26d287a450461/

http://www.farmphoto...aspx?mid=339242

Edytowany przez pawel94, 28 wrzesień 2016 - 23:18.

#335 Share toffik

toffik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 luty 2016 - 14:45

Ursus- prototypy.

Ta roznica byc moze wynika z tego ze byly filtry typu bak i byly 2 filtry talerzykowe stosowane w 4011 zetor( nie c 4011 ursus) i prawdopodobnie ten blok byl troche starszego typu na dwa filtry talerzykowe i sposob montazu

#336 Share pawel94

pawel94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:56

Ursus- prototypy.

Filtry talerzykowe stosowane były w zetorach jak i ursusach 4011(takie jak na zdjęciu) :) Ten blok silnika który ja remontowałem miał wyjście na bąk, ale znacznie przesunięty do przodu, proporcje pokazałem w poprzednim poście. Zasilanie oleju miał jak 4011 a mocowanie miał już na bąka. I wydaje mi się że C-345 na zdjęciu co zbierają ziemniaki, ma też odsunięty bąk w stronę przodu.

wP36ETgm.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#337 Share wenicjusz

wenicjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:27

Ursus- prototypy.

Witam

Mam taki ciągnik - silnik to Perkins A6.354 - dokładnie taki sam jak w Claas Mercator, co do sprzęgła - inne jest koło zamachowe - rózni się otworami - w razie potrzeby mozna w zwykłym nawiercić wory i tez pasuje, docisk jest taki sam jak w C-385, wałki sprzęgłwe pozostają bez zmian.

Dodatkowo jest większa tulej od podnosnika - zwykła tez pasuje - w razie awarii.

Mam 6 cyl bez turbo - to jest 110 km ciągnik pali do 8 litrów na godzinę w cięzkiej pracy - tyle co zwykła C-385, ale ma dryg lepszy niz nasza Polska 6. Dodatkowo mam zamontowane Aku 100APH i pali na nim w największe mrozy.

Były 3 typy mocowań dolnych do skrzyni.

Dodatkowo ciągnik ten jest szybszy od zwykłej C-385 bo silnik kręci się do 2800 obrotów.

Co do wad silnika - ja ich nie znam - wytrzymuje 15 - 20 tys motogodzin. Ja mam ciągnik z 1977 roku a silnik nominalny.

Więcej pytań na wenicjusz@gazeta.pl

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź