adikpl1

Ursus- prototypy.

Polecane posty

Farmer21    1

@milanreal1 mi się wydaje że ursus c345 nie został wprowadzony do produkcji tylko powstał prototyp ale pewny nie jestem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No łatwo sie domyślić ze to prototyp. Tylko chciałem się dowiedzieć jaki miał silnik itd.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

ursus C-345 miał 45 KM


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Silnik na pierwszy rzut oka jak w 330 ale przy dłuższym przypatrzeniu był dłuższy 3 cylindrowy a nie żadne podobne do 4011 nic z tych rzeczy. Powiekszony blok c330 i tyle ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

345 to wersja eksportowa ursusa 4011 a 342 to 3 cylindrowa wersja 328. Czy słyszał ktoś o ursusie 356?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kontynuacja C-342, 4 cylindry 56KM. Z fotek ciekawiej wygląda niż oryginalne C-360 z ta straszną kabiną.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że było tyle prototypów co nie weszły do seryjnej produkcji w ursusie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Prototypów to chyba więcej było niż seryjnej produkcji :D Ale wielka szkoda że niektóre z nich są tylko na papierze, czy zdjęciach...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14
Napisano (edytowany)

Witam. Zdziwiło mnie z lekka to co dziś zobaczyłem bo nie wiedziałem że taki Ursus jest. Więc ma ktoś jakieś info na temat ursusa 3110 DT ? miał chyba szybka skrzynie bo sypał ok 50km/h stara maska kabina też tył raczej się różnił nie zdążyłem się przyjrzeć napęd 4x4 Myśle że sympatyków powinno to zainteresować proszę o sugestie. Pozdrawiam

Edytowano przez zenon385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Był dokładnie taki jak pisano w linku kolegi wyżej :) ciekawa konstrukcja 130 km to tak optymalnie skusiłbym się na takiego. Szkoda że w większości nie montowano perkinsa te ciągniki miałyby wtedy lepsze przełożenie. No i skrzynia też z lekka inna o ile się nie mylę tylko mało jest takich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

130 km to on ma z dołożoną turbiną a w wersji standardowej ma nieco ponad 100 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znalazłem informację o następującym prototypie: Ursus 202

Wpisanie tego hasła w wyszukiwarce nie przynosi żadnych sensownych winików.

 

Ciągnik ten widać bardzo dobrze w „Dzienniku Telewizyjnym” 29.12.1984, kiedy to zaprezentowano prototyp Ursusa 202:

http://www.youtube.com/watch?v=Py-k71BM2CU#t=0m32s

(od 0:32)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

chodzi ci ten zielony co widać w czasie 1 min 10 sekund a później po 4 minucie jak jedzie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

gdzies czytalem o ursusie c356 i to nie c360z silnikiem perkinsa ,tylko o prototypie ktory powstal pewnie razem z c342, to pewnie do niego byl ten silnik ,niestety nie ma zadnych informacji na temat tego prototypu, znalazlem ,mozecie sobie poczytac ,o tym prototypie i nie tylko ;[ http://www.fergusony.rolniczeforum.pl/index.php?view=article&catid=8%3Aursus-modele&id=5%3Akulisy-licencji-dla-ursusa&option=com_content&Itemid=7

Edytowano przez mekiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj